Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gajho

    csendes tag

    Hali,

    Keresőben nem találtam úgyhogy leírnám 1 napos tapasztalataimat a Noblecharis Legend -ről. Java edition

    Rólam:
    186cm /86 kiló sportos alkat.

    A termék:
    A doboz nagyon nagy,
    A szék 28 kiló. A háttámla meglepően könnyű, az ülőrész a nehéz. (fémek, kartámasz, mechanika nélkül is)

    Összeszerelni könnyű volt.

    A háttámla magassága (fel-le) nem mozgatható, és valószínűleg nem mindenkinek ugyanoda kerül a dereka.
    A beépített deréktámasz nagyon jó, semennyire sincs szükség a hozzá adott párnára. (bár szerintem picit lehetne magasabban a deréktámasz)

    A beépített fejtámla nem állítható, nekem ülve távol van, viszont ha odarakom a párnát, az már nagyon előrenyomja a fejem. "Fekvő"helyzetben jó párnával és nélküle is.

    A kartámaszok nagyon messze vannak szélességben.
    4D-s kartámasz és rendkívül sokat lehet rajta mozgatni kifele és befele, előre - hátra, jobbra-balra, fel-le, de már a felszerelésnél a legbelsőbb részre állítottam, ennél jobban nem tudom beljebb szerelni és így is nagyon távol van. Nem tudom mekkora embereknek tervezték ezeket a székeket, de hiába forgatható mindenfelé, akkor se esik oda ahova kéne.
    A kartámasz nagyon kényelmetlen, párnát mindenképp vennem kell rá (most rátettem a derékpárnát, azzal nagyon jó és érzésre közelebb is hozza picit a karfát)

    Az ülés felület kemény de kényelmes, ki van alakítva fenékformára az ülés (ez kívülről nem látszik csak ha ráülök). Én puha ülést szerettem volna, mert 1-2 óra után is nagyon tud fájni a fenekem, de itt nem fájt tőle (ez még változhat, kb 4 órát használtam a széket eddig)

    Videókban láttam, hogy a deréktámasz kattog ha benyomják, én ezt nem nyomkodtam de ülés és fekvés esetén nem csinált ilyet.

    Viszont a karfa és a szék is lötyög, hiába vannak lezárva. 1-1centit mozdulnak abba az irányba amerre mozgatható lenne, ha nem lenne lezárva.
    (ezek normális dolgok minden dönthető széknél elvileg, csak megemlítettem,hogy ez itt sem más )

    Itt többen oda szoktak figyelni minden apróbb hibára.
    A szimmetrikus szék- és varráskialakítás nem igazán sikerül itt sem. Videókban is láttam és élőben is ugyanúgy látszik a szimmetria hiány. [kép] (szerintem ez eloben jobban látszik, de mivel a videókban is ilyen volt, emiatt nem küldöm vissza)

    Sajnos nincs hasonló árkategóriás székekkel összehasonlítási tapasztalatom, de szerintem nem ér ennyit ez a szék. Főleg úgy ,hogy ez már azzal a szöveggel került piacra, hogy az előző modellek hibáit javították és a jó dolgokat ötvözték.

Új hozzászólás Aktív témák