Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raverke

    tag

    Sziasztok!

    Ergonómikus széket keresek, hosszú ülőmunkához. Árban nagyon max 200k-ig.
    Fontos, hogy a fejtámla ne csak fe-le, hanem előre-hátra is állítható legyen!

    Amit kipróbáltam és egész jó volt az az Ergohuman, Lexington, Orlando24, Samurai KL-3 (ez iszonyat tetszett, szinte minden állítható rajta, de nagyon lehúztátok és a youtube-on is szidják)
    Sajnos a fő probléma az a teszt. Kellő időt kéne eltölteni bennük, hogy kiderüljön, melyik a megfelelő.

    A WAU2 is tetszik, de sajnos eddig csak képen/videón láttam. Kérdés hogy az officeplázán kívül van-e olyan bolt, ahol bele is ülhetek konkrétan ebbe a típusba? (mivel ők most zárva vannak..másutt ezt megoldották előre bejelentkezéssel vagy létszám limittel...)
    Gamer székek nem érdekelnek! (megvan a véleményem róluk..)

    [ Szerkesztve ]

  • raverke

    tag

    válasz pettort #5112 üzenetére

    Igen, én is gondoltam erre, hiszen a 14 napos elállás él mindenütt, sőt az irodabutiknál ez 40 nap. Csak azért nem túl kényelmes megoldás, mivel egyik nap 3 boltban is voltam és ráment az egész napom a tesztelésre, de nem nagyon jutottam előre, csak pár szék van, ami ott és akkor egész jónak véltem. (A kommersz boltokban is voltam, én nem ajánlom senkinek: (jysk, RS és társai..minőségük gyatra és ahhoz képest elég drága is, bár 1-2-ben megtalálható pár minőségibb termék is pl, Lexington, Ergohuman)

    Majd kb 1-2 hét múlva számolj be róla, hogy hosszútávon mennyire jött be a WAU2.
    (én 184cm vagyok és kb 93kg, nem tudom hogy kényelmesen beleférnék-e)

    @Hege1234: Köszi! Olvastam a leírást és nekem is adott némi támpontot, hogy milyen márkát érdemes nézni. Én 600k-s, 0-24 es székekben ültem a munkahelyen és bizony volt, amelyik egyáltalán nem volt kényelmes (pont az enyhén kagyló stílusú ülések, amik a vállat előre nyomják és púpos lesz emiatt a testtartás)
    Ezért is vagyok tisztában, hogy milyen egy jó szék, milyen alap feltételek kellenek ahhoz hogy kellően személyre szabható legyen. (Nálam a derék és a fejtámla teljesen szabad állíthatósága első helyen áll)

  • raverke

    tag

    Sziasztok!

    Csak egy gyors beszámoló a Samurai KL-3-ról.
    1x ültem benne, de akkor vagy 20 percig és ezek alapján vettem meg.
    Mindene állítható, kartámasz előre-hátra-oldal irányba-fel-le-jobbra-balra, fejtámla extrán jól mozgatható nem csak fel-le, hanem előre-hátra is. Az ülés mélysége állítható, a deréktámasz kicsit átgondolatlanul, de az is állítható valamennyire.

    A lényeg: Hosszú távon nem jó (nekem!)
    - az ülés mélység állítható, de ha előre tolom, akkor egy rés lesz a fenék mögött és nekem pl a farcsontomat nem tartotta semmi. (meg is fájdult)
    - az ülés elsőre puha és kényelmes, de 2-3 óra után már nyomta a fenekem. Valaki pár képpel bemutatta itt, hogy miből is áll az ülés: kb 5cm pozdorja és azon max 1cm szivacs.

    Így sajnos visszavittem és továbbra is keresem a megfelelő széket, ami tartja a gerincet és kényelmes benne a napi kb 12 órás ülés. (Gamer versenyülések kizárva!)

  • raverke

    tag

    válasz chqr21 #5394 üzenetére

    Szia!
    Igen, van. Az irodabutikban kipróbáltam.
    Ami tetszett, hogy a gerincet jól tartja, a vállaidnak van hely, a támla nem nyomja előre egyáltalán...kb kihúzott testtartásra késztet.

    Viszont a szék nagyon kicsi, a karfa nem nagyon állítható, és ha jól emlékszem a hinta mechanika annyiból áll, hogy vagy mereven ülsz, vagy hintázol vele...dőlésszög fixálás nincs.
    Fejtámla hiányzott nekem (184cm vagyok),de azt hiszem azt lehet rá kérni, valamit az ülésmélység is kicsi.
    Valamikor január közepe fele érdemes oda benézni, ha pesti vagy, talán addigra lesz több kiállított székük.(ez pl most is ott volt)

  • raverke

    tag

    Srácok, komolyan...Hányan mentetek be eddig személyesen az itthoni boltokba kipróbálni NEM gamer székeket?
    Egymást majmoljátok ezekkel a hulladékokkal, ahol a fej és a derék kényelméért 1-1 párna felel....really?? Vagy itt mindenki 10 év körüli és az ágya is még sportkocsi keretű??

  • raverke

    tag

    válasz Biga123 #5485 üzenetére

    Pont hogy az a problémám hogy hónapok óta figyelem a fórumot és szinte mindenki gamer székekkel foglalkozik, alig van pár szék megemlítve, ami irodai(és persze van ezek között 300-400k-s szék, ami messze túl van árazva)

    Igen, van az irodaiból is hulladék, de azért vicces, hogy nagyon kevesen veszik észre, hogy igen is, a Gamer jelző az egy kaptafára készülő kagylószékekről szól, a formája, kialakítása, design-ja ugyan az, márkától függetlenül. (max szélesebb, nagyobb és minőségibb anyagból van)

    Tudom, teljesen szubjektív, kinek mi tetszik, de nekem rendkívül gyerekes egy sportkocsi ülése a szobában, ami -mint azt már említettem - egyáltalán nem ergonomikus. Felőlem lehet noblechairs vagy secretlab, a tényen nem változtat, hogy fifike dugópárnáját kell a fejed és a derekad mögé rakni(mint a 80 éves nagyi a tévé előtt) és azzal bohóckodni, hogy kényelmesen tartson. Azt értitek, hogy a szék önmagában nem kényelmes, mert 2 kiegészítő elemet, párnát kell ráapplikálni, hogy érjen is valamit?

    Kétlem, hogy a jelen lévő gamer őrülteknek volna bármi fogalmuk arról, hogy egy normális irodai széknek milyen beállításai vannak, vagy hogy milyen kritériumok alapján válasszanak széket, csak a youtube streamerek "igyenesen kapott reklámszéke" alapján választanak és megy a majmolás. Vérpistike megvette és szerinte szuper, akkor rögtön mindenki azt akarja, átgondolás és próba nélkül.

    Szóval csak annyi, hogy aki széket keres, és ha a gamer széket kényelmesnek is találja, az vegye a fáradtságot, és személyesen próbálja ki az irodai székeket is a boltban, hogy össze tudja őket hasonlítani.

  • raverke

    tag

    válasz redhunter #5487 üzenetére

    Mutatnál olyan Gamer széket, ami nem kagyló, és normálisan állítható a fejtámla és a deréktámasz(magassága és erőssége)?
    Attól hogy valami drága, nem feltétlenül jó. Én 600k-s székben ültem a melóhelyen és rühelltem.
    Irodaszékből van ízléses, design-os. Nem feltétlen a Marika néni tárgyalószékére kell gondolni és továbbra is gyerekesnek találom a sportkocsi ülést akár a nappaliban, akár a hálóban.
    Nem, nem döntöm el, hogy kinek mi a kényelmes, szimplán rámutatok a gamer szék hibáira és arra hogy a hype miatt sokan alapból ezeket a székeket preferálják, anélkül, hogy személyesen kipróbálnának min 30 irodait, "ergonomikusat" egy boltban.
    "Szval sztem ha nem tetszik amit itt olvasol akkor nem kell olvasni és ennyi."....Aham, értem, tehát a véleményem le van szarva, ha nem tetszik, el lehet menni. Akkor kérem az admint hogy az egész fórum címét nevezze át "Milyen Gamer széket vegyek?"-re és akkor alapból nem is olvasom majd.

  • raverke

    tag

    válasz redhunter #5490 üzenetére

    -"Talán nézd meg jobban a drágább gamer székeket ,ahol mát nem feltétlenül a kagyló ülés dominál"
    -"Mutatnál olyan Gamer széket, ami nem kagyló, és normálisan állítható a fejtámla és a deréktámasz(magassága és erőssége)?"

    Ebben mi a vitatkozás? Te állítottál valami,én meg megkértelek, hogy akkor mutassad meg, melyikről is van szó.

    Az, hogy kinek mi tetszik, az szubjektív, de ezt is írtam már. SZÁMOMRA gyerekes és nevetséges egy sportkocsi ülését egy szobában elhelyezni. ERO rohadtul nem ezt keresem, DE az elmúlt pár hónapban csak ezekről szól a fórum.
    És ha tudnál olvasni, azt írtam hogy túl van hypolva, hogy mindenki ugyan azt keresni, csak mert most az a menő, mindenféle próba és tapasztalat nélkül.

    A gamer székek problémáira és hiányosságaira mutattam rá, de érdekes módon épp hogy ti ragaszkodtok foggal-körömmel egy termék típus mellett, érvek nélkül, még csak meg se próbáltátok megcáfolni, amiket írtam. (nem mellesleg kíváncsi lennék, hogy hányan vennének ilyen széket, ha hiányozna róla az oldalsó merevítés, aminek 0 a funkciója...ja, akkor már nem lenne gamer a neve...)

    Egy értelmes hozzászóló azt írná, hogy igen, voltam ebben és ebben a boltban, kipróbáltam ezt és ezt a széket....ezek tetszettek, ezek nem, de a végén ennél a gamer széknél kötöttem ki, mert számomra....(ide kellenek az érvek)...így elfogadnám azt, hogy miért választotta valaki az adott széket, mert akkor látom hogy nem csak rámutatott a boltban vagy a neten egyre, csak mert annyira céép.

  • raverke

    tag

    válasz Palinko #5495 üzenetére

    Azt ugye tudod hogy semmi értelme annak, ami írtál?

    Tehát ha az irodaszéket nem tudod helyben tesztelni, akkor veszel egy gamer széket...amit amúgy szintén nem tudsz tesztelni, mert ugye nincs a közelben bolt??? Kérdés hogy akkor hogyan szerez bárki tapasztalatot, ha mondjuk kizárólag a melóhelyen van lehetősége idegen székben ülni? Mi alapján választ?

    Az irodaszék kipróbálása sokaknak nem lehetséges és szerinted 30 perc teszt kéne/szék. Nem....több óra kell ahhoz, hogy kiderüljön, hogy kényelmes-e a szék vagy sem. Meg kell határozni, hogy milyen funkciói legyenek a széknek, és tudatosan keresni, ezzel szűkíteni a kínálatot. Máris nem muszáj 30 székbe beleülni/bolt. Ha sikerül kipróbálni, állítgatni, max 10 percig, akkor a neten be lehet rendelni. Ha mégsem tudod kipróbálni, akkor továbbra is ott vannak a kritériumok, ami alapján leszűrheted, melyik széket is rendelnéd meg...ÉS, ha mégsem jó, akkor 14, esetenként 40 napon belül vissza lehet küldeni és visszakapod az árát (én már 2 széket visszaküldtem)

  • raverke

    tag

    válasz redhunter #5498 üzenetére

    "Hogy idejössz és leszólod gyakorlatilag az egész fórumot,és gyerekesnek titulálsz mindenkit."

    Na, akkor már te is belátod, hogy itt csak gamer székek mennek 0-24...ez a bajom....meg az hogy 0 érvet hoztatok fel mellette, a problémákra meg nem is reagáltatok, amikre rámutattam...továbbra is tartom a véleményem, divatból és a hype miatt nyomjátok...
    Ha te úgy érzed hogy gyerekes vagy, akkor hajrá. Az én saját véleményem az, hogy egy sportkocsi ülését berakni a szobába gyerekes...éppen ezért nekem kizárt kategória a gamer szék. Ha neked tetszik, az a te dolgod, csak ne legyen a fórum kizárólagosan gamer szék szekció.
    És akkor újra leírom:
    Egy értelmes hozzászóló azt írná, hogy igen, voltam ebben és ebben a boltban, kipróbáltam ezt és ezt a széket....ezek tetszettek, ezek nem, de a végén ennél a gamer széknél kötöttem ki, mert számomra....(ide kellenek az érvek)...így elfogadnám azt, hogy miért választotta valaki az adott széket, mert akkor látom hogy nem csak rámutatott a boltban vagy a neten egyre, csak mert annyira céép.

  • raverke

    tag

    válasz Palinko #5497 üzenetére

    Van 2 bolt pesten, ahol nagyon segítőkészek, és igen, gond nélkül visszavihetsz annyi széket, amennyit csak akarsz. Van próbaszékre is lehetőség, de sajnos az vagy csak a nagyon drága székekre vonatkozik, vagy a min 10 darab szék rendelése esetén.
    Tisztában vannak ezek a boltok, hogy 10 perc alatt nem lehet eldönteni, hogy melyik jó, éppen ezért nem fognak kötekedni ha a 20-ik széket viszed vissza.

    A műagyagtól messze nem kell félni, sokszor sokkal jobb, mint a fém, mivel rugalmasabb, nem annyira merev.(még kényelmi szempontból is jobb,hogy van egy kis rugózása pl. a támlának) Már nem a 80-as években vagyunk hogy ócska műanyaggal dolgozzanak. (persze ez gyártó függő..kb 30-40k-ért nem biztos hogy rugalmas, nagy teherbírású anyagot használnak.)

    A probléma továbbra is az, hogy ezek az oldalsó merevítőknek semmi, de semmi szerepük nincs a kényelemben. Sima design elemek.(ettől lesz gamer)

    Amúgy pár szempont, amit ÉN, személy szerint, tudatos vásárlóként megnézek, amikkel lehet szűrni(totál egyén függő, kinek mi a fontos):

    - Állítható az ülés mélysége?(pláne ha látatlanba veszed, nem mindegy hol támasztja meg a lábakat)
    - Extra, de nagyon, az ülés dőlés szögének állítása..ha pl nyomja a combodat, akkor kicsit bedöntöd
    - Tartja a derekadat, még akkor is amikor hátradőlsz a hintával?(vagy akkor amikor lecsúszol nyugis pózba, hiszen nem lehet folyamatosan kihúzva ülni a széken...)
    - Deréktámasz magassága és erőssége állítható?(nem véletlenül tartom nevetségesnek az 1db kispárnát)
    - Hintamechanika milyen típusú?(külön dől a hát támlája, vagy követi az ülés a támlát..ebből is több típus van)
    - fejtámla magassága és mélysége állítható?(ha pl nagyon előre nyomja a fejet, akkor a nyaknak az nagyon nem jó)
    - kartámasz mennyire van közel-távol, ha mondjuk hátradőlsz? (volt rá példa..hátradőltem kicsit, és a 4D-s kartámasz már messze volt)
    - ülőfelület milyen vastag,milyen anyagból van, hosszú távon mennyire kemény?
    - és az általam említett nagy hátrány a gamer szék oldalsó merevítése előre nyomja-e a vállakat? (szép púpos leszel tőle)

    Na, ezekről itt senkitől, semmit nem hallottam, csak azt hogy én vagyok a nagy leszóló/beszóló, mivel a gamer székre annyit kaptam válaszuk,hogy: "nekem kényelmes"...

    (Kis kiegészítésként: Kérjetek meg valakit, hogy fotózzon le titeket, miközben dolgoztok vagy játszotok...akkor kiderül hogy mennyire egészséges a testtartás? Az esetek többségében előre hajoltok, a hátatok hozzá se ér a támlához...)

  • raverke

    tag

    válasz Zanik #5526 üzenetére

    Szia!
    Az Emagrákat kipróbáltam a boltban, de nekem egyik se volt meggyőző, de itt a fórumon többeknek bejött valamelyik X széria.
    A Yaasa nem tűnik rossznak, nekem egyedül a fejtámla hiánya miatt esne ki. Ha a deréktámasz nem állítható, de minden pozícióban jól tart, és kényelmes, akkor nem érdekes...teljesen egyén függő.

    Amit itt sokan nem értenek meg, pedig 1000x leírtam, hogy ha valaki rákérdez, hogy milyen széket vegyen, annak azonnal egy gamer széket ajánlanak.(vagy az ikeas markust) Az indok meg az, hogy mert jó, és nekik bevált.

    Írtam, hogy akinek bejön, hajrá, ezzel nincs baj, de nekem, számomra gyerekes(és attól hogy én annak tartom, attól más szeretheti, amúgy meg minek veszi magára a véleményem??). Itt az ész és érvek nélküli vásárlásról, ajánlásról van szó. Egy témát körbe kell járni, ahogy te is tetted, megnézni hogy milyen tulajdonságokkal, opciókkal, beállítási lehetőségekkel bír egy szék, ami az egészségednek is jót tesz. (mondjuk úgy hogy ergonomikus)
    Amúgy az előző hozzászólásban leírtam kb 10 dolgot, hogy egy széken, mit nézek meg, milyen beállítások lehetnek, hogy az emberek tudjanak szűrni a választékból. Szerintem el se olvasták...

  • raverke

    tag

    válasz MCGaiwer #5545 üzenetére

    Az irodabutik az egyik. Nem olcsók, de náluk lehet most is próbálni, és 40 napos elállással széket venni.
    A másik az officepláza, náluk most nincs lehetőség próbálni, a covid miatt.
    Mind a 2 cég segítőkész, és a vásárolt termék árát azonnal vagy 1-2 napon belül visszaadta.
    Sajnos próbaszék nincsen csak a nagyon drágákra és/vagy a nagyobb mennyiség rendelése esetén. Ha van rá lehetőség, menj be a boltba, próbálj ki párat kihúzott háttal, és lazább, lejjebb csúszott pozícióban. Pár nap aktív ülés után kiderül, hogy jól választottál-e. Ha nem, akkor 14 vagy 40 napon belül visszaviheted.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák