Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz demerion #3518 üzenetére

    Én azt mondom, Noblechairs Epic :D

    én 108 kg vagyok, és 187cm, így inkább Icon lett, az 150kg-ig jó.
    A Hero szélesített, nagyobb szélességgel rendelkezőknek.
    A Secretlabos nagyon hasonlónak tűnt képről, mint egy Hero.

    Én azt mondom, hogy már 10 éve rá kellett volna szánnom ezt a pénzt egy ilyen székre.
    Innentől nem neked válasz, csak általános okoskodás:

    Ugyan iszonyat kényelmes a szék, de ettől függetlenül be kell tartani, hogy óránként fel kell kelni 5-10 percre.
    2 éve volt egy "reccs" a derekamban, reggeli bringa után (40km- be a melóba) utána voltam gerincterapeutánál, sokat segített, minden nap tolok gerincnyújtó tornát, 1 évig úsztam is, az mostanában sajna nem jön össze.
    Akinek volt már valaha lehajolás utáni felkeléskor becsípődés, annak az a rossz hírem van, hogy a porckorongja már el van lapulva.

    Ezt érdemes elolvasni: [link]

    Na, a gerincterapeuta mondta, hogy a legszuperebb székben se jó sokat ülni. Ő egyenesen azt mondta, hogy 20 perc után kéne felkelni, sétálni egyet, illetve óránként pl. váltogatni a testhelyzetet. Szék, aztán ékpárnát berakni, utána labdán ülni, állómunkához megemelhető asztal ha van, azon is lehet egy órát, utána újra szék, stb.
    Sajna amíg nincs baj, addig nem érzed hogy romlik az állapota a porckorongnak, pedig ennyi a lényeg, hogy azt kell óvni.

    A normális székkel jöttem rá arra is, hogy túl magas az asztal, mert a szék legmagasabb állása kell hogy az asztalhoz passzoljon, de akkor már a lábam nem ér le normálisan. (ja a láb, annak se jó, hogy pang a vér benne, fel kéne polcolni azt is akár óránként :), home office előnye, hogy simán meló közben lefekszem 5 percre az ágyra, az segít ezeken)
    Következő fejlesztés az ikeás felkurblizható asztal lesz. De létezik gyaloglópad is, álló asztalhoz! (de 300k-ért láttam hirdetve :D ) Na az a non-plus ultra. Séta közben dolgozni :)

    Még ami érdekes, ezt is a doki mondta, hogy ha pl. becsípődik (régen évi 2-3x volt, a nyújtó gyakorlatok óta 2 év alatt 1x volt csak eddig), akkor nem a fekvés a jó, hanem a séta! Az emberi test erre lett kitalálva, menni, vadászni, kémlelni a tájat, közelre, messzire fókuszálni a szemmel :) (a szem egy másik téma, ha túl kicsi monitort, túl messziről nézel, akkor rontod a szemed. Erre is vannak gyakorlatok, amik használják a szemet mozgató izmokat, és frissítik a vérkeringésüket :) Én 32-es TV-t használok monitornak, és még így is 150%-ra nagyítom a weboldalakat pl. Így olvasás közben egész sokat mozog a szemem legalább jobbra-balra, fel le)

    Rossz derékra azt mondták, a legjobb a hátúszás, falmászás, és SÉTA! :) Minden más terheli is, futás se az igazi, bringa is minél magasabb kormánnyal ront csak keveset.

    Hát ez van.

    [ Szerkesztve ]

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz cooi11 #3521 üzenetére

    Igen, egészen 135 fokig, ha jól emlékszem. Ilyenkor persze nincs hinta mechanika, mert akkor hátraesne az ember. Hanem csak a támla dől, mint az autókban. Szoktam is csinálni, ha várni kell valamire, és csak nézni a kijelzőt, vagy valami videó megy, :) hogy hátradöntöm, az is tehermentesíti a derekat. (így viszont nem lehet gépelni, vagy egerészni)

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz DRPCDoki #3548 üzenetére

    Most nekem is az asztal a gyenge pont, bár tetszik az a mozgó ülőlapos szék is amit vettél. Gyógytornász vetetett velem egy ékpárnát, amiben ülve is van egy kis mozgás, azt is szoktam néha használni. (pláne hogy amennyire látom a gamer székek kicsit hátra lejtenek, így az előre ék szinte csak javít rajuk :D )

    Ezt az oldalt néztem csak eddig:

    [link]
    de hogy ne legyen reklám, beírom ide, hogy pl. az árukeresőn van már 100 tól is futópad :)

    A gond a sima futópadokkal az szerintem, hogy a kiálló rúdon van a kezelőszerv. Ami asztalhoz való, ott a kezelése külön megoldott, asztalra rakható asszem.

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz venom8888 #3611 üzenetére

    Simán lehet az asztal is túl magas. Persze ha "béna" a szék, akkor lehet, hogy nem lehet elég magasra felhozni a karfát, de az is lehet, hogy nem "lóg" a kezed, és nem zár be derékszöget az alkar a felkarral, és így soha nem is lesz egy szék karfája se elég magas. (én is így ültem régen, azért gondolom, hogy lehet ez is a gond)

    Valahogy így kéne ülni:

    [https://www.blitzresults.com/wp-content/uploads/ergonomic-sitting-EN.jpg]

  • Yoshida

    aktív tag

    Nekem amúgy a Noblechairs Icon is lötyög, ahogy írjátok előre-hátra van kotyogás, hátrahajtott támlánál oldalra is érezhető (105kg vagyok). Kartámasz is ilyen lötyögős, de csak a mechanika által meghatározott üresjáratban, ha full ráterhelek alkarból teljes súllyal, azt is bírja, nem recseg, 1cm-t kihajlik csak :D

    És első ráüléskor szokott lenni egy negyed reccs, valami fém a fémmel másképp érintkezik, de ha ülök, és mocorgok, akkor nincs semmi ilyen.

    Amúgy nem izzadok bele alsóban sem, pedig van kb. 25 fok a szobában. Pedig a héten oktatás van home officeból, és tegnap pl. 8 óra alatt egyetlen szünet volt... (mondjuk felálltam párszor, illetve támlát hátra állítva fekvőbe nézve a monitort lehet pihenni, vagy félig hátra, plusz a hinta mechanika bekapcsolva is teljesen tehermentesíteni tudja a derekat, ilyen szempontból egy álom a gamer szék :) )

    Majd még ránézek a csavarokra, hátha után kell húzni kicsit, és javulna a helyzet. (mondjuk nem igazán zavar használatban)

  • Yoshida

    aktív tag

    Na ma érdekeset művelt az icon az előbb...

    Nem tudom, hogy bug, vagy feature :D

    Szóval bekacsoltam a hinta mechanikát, és negyed úton visszarögzítettem. Ezt szabad? A gond az, hogy utána hiába állítottam vissza, nem ugrott ki a rögzített állapotból...

    2-3 percig mocorogtam rajta, aztán egyszer csak kiugrott, és most jó, be lehet kapcsolni a hintát, meg ki is. Köztes állásban most nem merem újra rögzíteni...

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz MPeter87 #3959 üzenetére

    feleségem már átjött, hogy mi ez a nyöszörgés, úgy dőltem minden irányba :D de akkor próbálgatom még majd valami bátrabb napomon :DDD :R

    szerk: atee: igen, de úgy gondolnám, ha nem lehet, akkor a mechanikának nem kéne engednie :) (mint pl. ha nagyon hátul van a támla, akkor nem engedi bekapcsolni a hintát, mert hátraesnél) most haverom is mondja hogy az Epic-jén rendszeresen használja a rögzítést hintázás közben, és sose volt baja vele.

    [ Szerkesztve ]

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz Deck #3985 üzenetére

    de ennek hogy állítod a magasságát az asztalhoz, pláne a karfa magasságát? Hogy fér be az asztalhoz? :D
    mondjuk TV elé controllerrel el tudom képzelni, de máshogy nem nagyon...

Új hozzászólás Aktív témák