Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Melanor

    tag

    válasz trialboj #2035 üzenetére

    Szerencsére nem érzem át a problémádat, egy barátom viszont hasonlóan járt. Neki az aszinkronmechanikás szék vált be, pl az UFO. Lényeges, viszont egy normál testtartáshoz, hogy az ülőlap előre lejtsen kicsit. De pont ezért jó az aszinkron mechanika. Tudod állítani. Én is átgondoltam, hogy min ülök 10 órákat és nekem egy szinkronmechanikás darab jött be. (Ergonic) Itt ugyan az ülőlap dőlésszögét nem tudom állítani a háttámlától függetlenül, de kényelmes hosszú távon is, talán az ülőlep nem eléggé párnázott, valamint elég masszív darab. Ami kell is a 110 kilómhoz.

    Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

  • Melanor

    tag

    válasz Mentolka #2063 üzenetére

    Ami azt illeti van. Bár szerintem ez nem a széken múlik. Én , miután összeszereltem a széket, pár nap használat után ismét meghúzom a csavarokat, ismételve ezt olyan 3 hétig (6 csavarozás kb), majd utána fél évente. Így valahogy az eddigi összes székem kihúzott minimum 2 évet hang nélkül.

    trialboj:
    Majdnem pont ilyen? Ezt nem értem. Azt hittem ennek ez az 1 típusa van. Kinézetre rengeteg ilyen van, pl a kollégámnak is így néz ki, csak a fejtámla van kényelmetlenül alacsonyan, gagyi a deréktámasza, valamint az hintamechanikás, aminek semmi értelmét nem látom. Az enyém szinkronmechanikás.

    [ Szerkesztve ]

    Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

  • Melanor

    tag

    válasz peppe79 #2071 üzenetére

    Pontosan így gondolom én is. Ahogy néztem, ez is kínai produkció. Viszont a kritériumoknak sok szék nem jöhetett nálam számításba. Max 50-et fordíthattam rá bruttóban és mivel egy dagadt állat vagyok, így a teherbírás is szempont volt. Valamint az, hogy a háttámla beállítható legyen akár derékszögbe is, az ülőlaphoz képest. A székkel kapcsolatban 2 hónap alatt elég pozitív tapasztalataim vannak, az első napokban össze kellett szoknunk, főleg mert a deréktámasz erősen kényszerít egy olyan tartásra, ami szokatlan nekem, de nem is érzem a 10 óra üldögélést.
    Ha komolyabb gondom lenne, pl gerincsérv, akkor mindenképpen a legszélesebb beállítási lehetőségekkel vennék csak széket (aszinkron) pl a samurai családból.

    Amúgy meg teljesen szubjektív, hogy kinek mi jön be. Viszont saját tapasztalat, hogy ami iszonyat kényelmes, az hosszútávon annyira nem válik be. Nálunk pl majd mindenki iszonyat kényelmes, drága főnöki fotelekben ül, csak sajna ha nem hátradőlve beszélgetsz, olvasgatsz, hanem sok órás lan, izé munkában vagy, akkor már meg tudod érezni.

    Soha ne engedd hogy belenyúljanak az agyadba!

Új hozzászólás Aktív témák