Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mikk2000

    őstag

    válasz sphe #7219 üzenetére

    "Mondjuk még mindig nem értem a memory ülő párna miben segít neked azon kívül hogy olvastál valamit."

    Olvastam valamit? Azt írtam, hogy utána lehet olvasni a témának, de úgy látom ezt nem tetted meg, én pedig valós tapasztalatot írtam le, hogy jó és segít. Nem csak memóriahabos farokcsontpárna létezik, van sima szivacsos is (az is bevált), a lényege az, hogy az ember ülő részét megemeli annyira, hogy a gerincet nem nyomja (vagy kevésbé), mivel a gerinc(oszlop végi rész) rész ki van hagyva. Ha nem világos gondolj mondjuk egy csigára amikor ujjal közelítesz feléje, szépen be fog húzódni, ez nem bonyolult dolog. Ha valamit nem nyomsz, nyilván nem lesz nyomásból eredő probléma.

    Ezért is írtam példának hogy az egyik gyárban ahol dolgoztam már eleve az összes szék olyan volt, hogy a gerinc helye jelentősen be volt süllyesztve, tehát van olyan gyártó aki ilyen széket képes gyártani, és van olyan értelmes cég, aki a dolgozók egészsége érdekében ezt képes meg is venni.

    Lehetséges hogy a székek kialakításával is lehet játszani, de pl. pont fentebb írta valaki, hogy nem tudja hova tenni a derékpárnát hogy ne kapjon idegbajt mert sehogyse kényelmes. Na az ő gerincén akkor a derékpárna nem fog segíteni - viszont ha ki lenne hagyva a gerincoszlop végén az ülőrész, akkor nem lenne felesleges nyomás.
    Persze nyilván különbség van egyébként olyan szék között, amire bárki ráülhet (olyan munkahely ahol cserélődnek az emberek - műszak) meg olyan között, amin van 200 beállítási lehetőség jó sok pénzért, amivel garantálni lehet azt, hogy azon kívül mint aki magának beállította, senki sem fog rajta tudni kényelmesen ülni.

    De ha már így belementünk (belementem) a témába, a gerinckímélő memóriahabos párna ellenére éreztem hogy csak nyomja valami a farokcsontom, elkezdtem tapogatni, és valami csavarvéget éreztem. Na fasza.
    De kezdjük az elején, mikor megvettem az "olcsó" möbelixes széket, nyilván megnéztem ülnek-e a csavarok azzal, ami a rajzon szerepel. Hát nagyon nem. A honlapról aztán többféle (összeszerelési) rajzot tudtam letölteni, és csak az egyik ült a csavarokkal 100%-ban, nyilván ez alapján raktam össze a széket. Nade a gyakorlatban mint mondtam éreztem hogy a csavar kiáll a lapból pont a gerinc tájékán, még szerencse hogy volt ülőpárna, amúgy ki tudja milyen sérülést szedhettem volna össze. Úgyhogy csavar kiteker, és beletettem (lakkozás és száradás után) rövidebbet. Mivel eredetileg kiállt, azaz feleslegesen lógott a levegőben, a csavar vége nyilvánvalóan semmit nem tartott. A csavart rövidebbre cserélve már nem éreztem hogy feleslegesen kiállna és nyomna. Vagy a csavart méretezték el gyárilag, vagy jól méretezték, csak valaki mondjuk elkezdett olcsósítani azzal hogy vékonyított az ülőlap faroston, de a csavar hosszát elfelejtette korrigálni. Na ennyit kiegészítésnek, ami szintén valós tapasztalat, én nem "olvastam valahol". :))

Új hozzászólás Aktív témák