Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xEon1337

    őstag

    válasz bullseye #3282 üzenetére

    Két hivatalos viszonteladója van itthon a Herman Millernek, az Europa Design és az Office Art & Design. Mindkét helyen ki lehetpróbálni több féle széket is, de az Europánál nagyobb a bemutatóterem, ezáltal több a modell.
    Amikor ~2 éve kértem árajánlatokat az Embodyra ezektől a cégektől, akkor nagyon durva árkülönbség volt. Előbbi helyen a nettó volt annyi, mint utóbbinál a bruttó nagyjából.. Mostanra ez a különbség redukálódott, ugyan az a konfig kb. így néz ki nettóban a két helyen (460 vs 410). Most az Office Artnál van egy karácsonyi akció, készleten lévő székeket lehet olcsóbban megkapni, így 418 bruttó lett a történet egy grafit vázas, titán lábas, drapp szövetes, kemény padlóra való kerékkel szerelt bontatlan Embodyra. Ha hamarabb veszem észre az akciót, akkor több féléből lehetett volna választani, de ez is nagyon jó lesz, nincs bennem keserű szájíz.. talán csak az ára miatt, ami nagyon-nagyon sok. Viszont ez a szék volt az álmom, sok félét próbáltam és ez a legkényelmesebb, amiben valaha ültem (a Volvok üléseit leszámítva). Van rá 12 év garancia (egyedül a karfa felületére 3 év), szóval nyugodtan alszok a következő években. Sajnos rengeteget ülök a gép előtt, munkahelyen is, otthon is, kocsiban is és a derekam már megérzi ha valami nem kényelmes, pedig még csak 33 éves vagyok (181 cm, 72 kg). Csak januárban veszem használatba, akkor jön meg az új íróasztal az új lakásunkba, pár hét - hónap után majd írok róla.

    Aki jó széket akar, de nem tud vagy akar ennyit áldozni rá, annak ajánlom innen hardverapróról egyik kollégát, akitől fél áron lehet vásárolni Steelcase Gesture székeket.

    Aki pedig a lehető legolcsóbban akarja megúszni a történetet, annak az Ikea Markus nagyon jó belépő, a szövetes verziókat alkalmanként Ikea Family akcióban 35 ezerért ki lehet fogni, szerintem annyiért best buy ilyen átlagos testalkatú embereknek, csak kicsit rövid az ülőfelülete.

    "Less but better" - Dieter Rams

Új hozzászólás Aktív témák