Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peppe79

    senior tag

    válasz Mentolka #2114 üzenetére

    Átfutási idő kérdése: ha az üzletben van készleten, akkor ez az érv helytálló. A gond viszont az, hogy többnyire nincs, és ilyenkor nemhogy ugyanannyi idő a szállítása, de - a rendelések összevárása miatt - akár még hosszabb is lehet.

    Szállítási költség: ha üzletben vásárolod meg, - az utazás miatt - ott is számolni kell az idővel, és a pénzzel egyaránt. Persze lehet, hogy a benzinköltség csak - a hasamra ütök - 250 Ft, de attól még ugyanúgy költség.
    A netes rendelések postaköltsége jellemzően 900-2000 Ft, ami nem egy borzalmas összeg. Azon kívül előfordulhat összeghatárhoz kötött, vagy akciós ingyenes szállítás is (ezt a forgószéket például pont így rendeltem az Alzán).

    Felesleges energia: ez abban az esetben igaz, ha minden klappol. De mi van, ha éppen nem? Tegyük fel, hogy egy hét használat után kiderül, hogy mégsem olyan kényelmes az a forgószék, mint amilyennek elsőre tűnt. Vagy veszel egy olyan nyomtatót, ami linux alatt borzalmas minőségben nyomtat (ahogy én jártam). A "hagyományos üzletekben" nagy többségében nem foglalkoznának ezekkel a kifogásokkal, főleg a maszekok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák