Új hozzászólás Aktív témák

  • DeFranco

    nagyúr

    Sziasztok,

    Egy régi irodai alap forgószék helyett keresek most egy új széket, viszonylag sajátos kritériumokkal:

    - nem kell kifejezetten ergonomikusnak lennie, ne legyen hokedli, de nem kell fotel, gerinctámasz, stb. mert nem dolgozom benne
    - 80-100 kilós súly mellett napi pár órás (hobbi) használatra kell, gép előtt ülni, az üléspozíció inkább "majom a köszörűkövön" mint hátradőlés
    - fontos, hogy a szék kiterjedése viszonylag kicsi legyen mert kisebb nappaliba kerül és sem kerülgetni nem szeretnénk, sem nem szeretnénk hogy "agyonnyomja" a szobát
    - előny lenne ha kinézne valahogy (hello ikeás műanyag kagylók)

    Nem szánok rá sok pénzt, mert túlzottan nagy használati értéke nincs, de azt szeretném, hogy tartós legyen, ne kelljen 2 év múlva újat venni

    A napokban kinéztem egy Kring széket ami ránézésre megfelelne a kritériumoknak, de az itt a topicban olvasottak elriasztottak a vásárlástól (eresztő gázrugó, oldalra dőlő ülőlap, nyikorgás, törő csapágyak).

    Ikeából anno vettem Örfjäll széket, de ezt később visszavittem, mert nagyon "ifjúsági bútoros", nem igazán illett a szobához.

    Tudtok valamit ajánlani ebben az árkategóriában a fenti igények szerint?

    B) kérdés:

    A régi széknek tulajdonképpen annyi baja van, hogy a huzat már annyira megkopott, hogy nem tisztítható rendesen, folyamatosan koszosnak látszik, lehet már átüt az alsó szivacs barna színe. A szék ilyesmi típus (nem pont ez, már pártíz éves).

    Arra gondoltam, hogy ha szét tudnám szedni, akkor át tudnám húzni a huzatot, és nem kellene új széket venni, lévén a szerkezet amúgy teljesen OK, viszont nem tudom szétszedni az ülőlapot, nincs benne egy csavar sem.

    Van ezeknek valami sztenderd szétszedési módjuk, amivel nem töröm el feleslegesen a műanyagot? Gondolom pattintós rendszer lehet, ha nincs csavar, de nem jöttem rá hol, mivel és hogyan kell ügyesen feszíteni, hogy engedjen.

    Az áthúzás menne, fel vagyunk készülve eszközökkel, hagyományos széket kárpitoztunk már át.

Új hozzászólás Aktív témák