Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horkovy24

    senior tag

    Sziasztok! István vagyok. Új itt köztetek. :) Segítséget szeretnék kérni egy elég kellemetlen ügyben. A helyzet az hogy sikerült vennem 2 hónappal ezelőtt egy bontatlan vadi új Playstation 2 SCPH-90004-es tipusú gépet. :) Tudom nagy mázlim volt hisz újat már sehol nem lehet kapni de aki keres az talál és a jófogáson kifogtam egyet. Egy idősebb hölgytől vettem aki az unokáinak vette még amikor kapható volt a gép viszont az unokái közben kaptak egy xbox360-at és ez nem kellett nekik így ezt a kis Playstation 2-őt eltették a szekrénybe teljesen bontatlanul. Most 2 hónapja a hölgy meghirdette én meg le is csaptam rá igen borsos áron. :D De hogy a lényegre térjek. Letoltam vele olyan 30-40 óra játékot eredeti játékokkal viszont időközben rájöttem hogy sok játékot amit kedvelek rajta szinte már alig-alig lehet ha nem lehetetlen beszerezni eredetiben úgy hogy jó állapotban is legyen és az áruk se legyen olyan borsos. :) Így 2 hete elvittem és ki chippeltettem. Nos azóta azt a jelenséget figyeltem meg hogy játék közben nem mindig de néha-néha lefagy a játék úgy hogy a gépben spontán megáll a lemez. Először azt hittem hogy a chippel lehet valami probléma (modbo 5). De időközben rájöttem hogy a lemezfedél érzékelővel lett valami probléma a chippelés óta méghozzá a bekapcsológomb felőli oldalon ha szemből nézzük a gépet. Onnan tudom mert játék közben éppen csak megfogom a lemezfedelet és egyből megáll benne a lemez mert úgy érzékeli a gép mintha felnyitottam volna. De szimplán a lemez pörgés és az olvasófej mozgásának a rezgése is előidézi ezt így csak úgy tudok vele biztosan játszani hogy ráteszek egy kis nehezéket hogy az érzékelő stabil legyen. Biztos hogy a chippelésnél amikor szétszedték lett ezzel az érzékelővel valami mert előtte semmi ilyesféle probléma nem volt a géppel. Na már most azt szeretném megtudni hogy mi lehet erre a megoldás? Persze nem ilyen megoldásokra gondolok hogy maradjak a nehezéknél. :) Már csak azért sem mert a gép szinte vadi új és hogy néz már ez így ki? :D Szervizben megcsinálják? :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz t256 #4501 üzenetére

    Így van teljesen biztos hogy bontatlan volt! Hisz én téptem fel a dobozon a gyári sony matricát is. A Dobozon belül is minden bontatlan volt mindent én bontottam fel. Semmilyen tartozékán sem volt egy ujjnyom sem meg magán a gépen sem. Nálam volt a gép első startup-ja is. Azok a playstation 1-es és playstation 2-es logók amit csak az első bekapcsolásnál ad be a gép. Meg persze az utánna lévő első beállításokat is én csináltam meg. :R Egyébként én nem arra gondoltam hogy el lennének kopva hisz ez így lehetetlen hanem hogy aki chippelte az hanyag volt és elcseszte összeszerelésnél. Hisz mielőtt elvittem hozzá ilyen gond nem volt vele. :R

    [ Szerkesztve ]

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    First startup alatt erre gondolok. Az első bekapcsolásra. ;) :R

    https://www.youtube.com/watch?v=fxjLnAp97ws

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz t256 #4501 üzenetére

    Ja igen köszönöm szépen a segítségedet akkor marad a szerviz. :) Elég idegesítő egy dolog ez. 2 napja amióta rájöttem erre hogy mivel is van a gond úgy játszok hogy nehezék van a lemez fedélen de ez engem annyira idegesít hogy azt el sem tudom mondani. :D Eléggé maximalista vagyok minden téren és szeretem ha a cuccaim is pöpecek így nagyon idegesít hogy a gép teljesen makulátlan mindent elsőre olvas csendesen hisz új sőt még a fóliát sem szedtem le a zongoralakk fekete részéről a gépnek erre ilyen nehezékekkel kell szarakodni az érzékelő miatt. :) Egyébként nem értem miért ilyen gagyi módon oldották meg ezeknek a PS2 slim gépeknek ezen részét. Nekem annak idején volt PSone gépem is amit akkoriban újonnan vettem és 8 éves korában még semmi baja sem volt pedig chippes gép volt és annak is ilyen felfelé nyíló lemezfedele volt mint a PS2 slimnek. Szerintem a mai napig meglenne és menne is csak sajnos költöztünk és valahol elkeveredett sajnos. :R

    [ Szerkesztve ]

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz Madara-san #4505 üzenetére

    http://konzol.info/
    Vele csináltattam a chippeltetést. Már írtam neki e-mailt a dologgal kapcsolatban de mivel most ünnep van így természetesen még nem reagált. Amúgy én nem akarok harcolni senkivel sem csak azt akarom hogy a kis gyönyörűségem normálisan működjön. :) De inkább ezzel kapcsolatban már rendes szervizbe viszem majd a gépet szerintem a konzol stúdióba. Ez az emberke nem szerviz tehát nem rendes konzolbolt hanem csak és kimondottan PS2,Xbox360,Wii meg ilyenek módosításával foglalkozik. Hozzáteszem mielőtt elvittem hozzá chippeltetni a gépemet felhívtam egy csomó rendes boltot köztük a konzol stúdiót is de a PS2 gépek chippelését már sehol nem vállalják. Különböző indokok miatt mint például már nincs nekik chip ezekhez a ps2 gépekhez. De például amikor a konzol stúdiót hívtam ezzel kapcsolatban ott konkrétan azt mondták hogy már nem foglalkoznak ilyesféle dolgokkal erre konkrétan emlékszek. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz Aramir #4506 üzenetére

    Köszönöm szépen! :R Ezt ki fogom próbálni majd mindenképpen hátha! Amúgy nem hiszem hogy bármit is kivett vagy kicserélt volna az emberke a gépből. Elvégre mindent pöpecül megcsinált a chippelés terén tehát olvas mindent elsőre úgy ahogy a nagykönyvben meg van írva. :) Meg aztán nagyon normális korrekt emberke aki nem ma kezdte a szakmát az tuti már csak azért sem mert ezt az oldalt nem ma indította el amin hirdeti mit is tud okosítani a gépeken. Viszont most valamit tuti hogy elhibázott mert a gép mielőtt elvittem neki teljesen perfekt volt. Ilyen problémának a nyoma sem volt hogy nehezéket kellett volna tennem a fedélre. Pedig chippelés előtt lenyomtam vele jó pár óra játékot. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz perge666 #4509 üzenetére

    Valóban igazad van. Hidd el nekem hogy èn sem szívesen chippeltettem meg a gèpet hisz a szívem majd meg szakadt. De utána nèztem ezeknek a softmodos kártyáknak is ami te írtál viszont van vele egy kis bibi amit te nem vettèl ezzel kapcsolatban számításba. Mègpedig azt hogy az èn gèpemmel ez a softmodos kártya már szart sem èr. :) Mivel scph 90004-es típus ès abból is az a verzió ami már nem kompatibilis ezekkel a softmodos kártyákkal tehát nem èrek vele semmit se. Utána nèztem ès utána is jártam a dolgoknak mert a chippet èn is csak legvègső esetben akartam. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz perge666 #4509 üzenetére

    Annyit mèg hozzá tennèk hogy hidd el maradtam volna èn a tisztessèges úton tehát nem igazán akartam èn ezt a chip dolgot. Pláne hogy közel 50000 forintèrt vettem meg ezt a bontatlan gèpet de időközben be kellett látnom hogy egyes játèkokat amiket szeretek rajta nagyon nehèz ha nem lehetetlen már beszerezni rá eredetiben pláne úgy hogy a lemez is normális állapotban legyen. De ha esetleg be is tudnám őket szerezni ès normális állapotban azoknak meg olyan horror áraik lennènek/vannak hogy ne haragudj de úgy èrzem egy playstation 2-re ennyit már nem èri meg beruházni.Tudom most feltehetnètek a kèrdèst hogy te hülye akkor mièrt adtál ennyit egy playstation 2-èrt?! Nos a válasz egyszerű. :) Azèrt mert az ilyen dolgokkal kapcsolatban nagyon kènyes vagyok ès szeretem egy adott dologról tudni pláne egy kènyes műszaki cikkről hogy azt èn használtam először ès nem a második meg a harmadik tulaja vagyok. Az elöttem lévő gazdái meg ki tudja hogy is használhatták. Bár hiába is chippeltettem ki így is a lehető legjobb minősègü verbatim dvd-r lemezekre írom csak ès kizárólag a játèkokat ugyanúgy a ps1-es kedvenceimet is csak verbatim cd-re írom ki. Ez a gèp nem fog princo meg ritek ès társai szutyok lemezeket látni. Ugyanis szerintem ez egy álatalános tèvhit hogy a másolt lemezek tönkreteszik a gèpet mert nem ez teszi tönkre hanem az hogy sokan mèg arra is sajnálják a pènzt mèg így is hogy nem eredeti játèkokkal játszik hogy legalább normális minősègü lemezekre írják a játèkot. :R

    [ Szerkesztve ]

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz perge666 #4513 üzenetére

    Te teljesen fèlreèrtesz engem! Már ne is haragudj de olyan a helyzet mintha nem tudnád vagy nem akarnád megèrteni amit leírok. :) De ne haragudj ezt nem bántólag írom. ;) De hogy megèrtsd igen valóban majdnem 50000 forintot fizettem èrte de nem ereklyènek akartam vagy szobadísznek akartam hanem retro konzolnak mert sokkal több jó játèk van rá mint a mai gèpekre mèghozzá örök klasszikusok. :) Ezt az összeget azèrt szurkoltam le èrte hogy tudjam èn használtam először mivel nekem megèrt ez ennyit. ;) A te álláspontod szerint akkor gyakorlatilag kár volt kibontanom a dobozból is nemhogy ki chippeltetni. Ezt elfogadom viszont te meg azt fogadd el hogy nem az utókornak akartam tartogatni egy ereklyènek hanem magamnak szerettem volna játszani. ;) :R

    [ Szerkesztve ]

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz t256 #4512 üzenetére

    Ezzel nekem nem mondtál újdonságot! :) ;) Ezzel tisztában vagyok ès mivel nem ereklyènek szántam a gèpet ès a softmod sajnos ennèl már nem jöhetett szóba ezèrt chippeltettem. Csak arra nem számítottam hogy ilyesfèl gond előfordulhat ami most fenn áll. De semmi gond ahogy vègzek a melóval megnèzem azt a csavart amit a tisztel kollega említett ès meglátjuk. ;) Ha esetleg ez nem vállna be akkor elviszem a konzolstúdióba ès pikk-pakk rendberakatom azt a szenzort ès már süvíthet is a gèmelès. ;)

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz perge666 #4516 üzenetére

    Rendben. Ja ès köszönöm meglesz! ;) :R Sok-sok játèk van ami pótolni szeretnèk. Most a Silent Hill Origins-el nyitottam a sort. :) Ahhoz kèpest hogy a játèk tulajdonkèppen egy psp-s port nagyon ott van a szeren. ;) Tudjátok nekem az új konzoloknál ez is nagyon hiányzik ezek az igazi agytekervènyeket is megmozgató túlèlő horror játèkok. :) De pótolnom kell a Silent hill Shattered Memories-t is a Crash The Wrath of Cortex-et ès a Twinsanity-t is. Úgyhogy elleszek ezekkel egy ideig. ;) Ezek csak a töredèkei azoknak amit pótolni szeretnèk. A vègère hagyom a Shadow of Colossus-t. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz perge666 #4518 üzenetére

    Tudod néha úgy érzem hogy nekem ott abba is kellett volna hagynom a konzolozást a Playstation 2 korszak végén. A kis PSone-t imádtam mivel rengeteg játék közül lehetett rá válogatni azon a kis gépen nekem a Silent Hill első része a best! ;) De lehetne sorolni még csak ki sem férne ide úgyhogy inkább hagyom is. ;) Na a Playstation 2 nekem erre rátett még egy lapáttal persze a legjobb értelemben már csak azért is mert a PS1-es kedvenc játékaimat is tudtam rajta tolni. Viszont a Playstation 3 korszak óta hanyatlani érzem ezt az egész konzolos világot. Persze ezzel nem azt akarom mondani hogy a PS3-ra meg a PS4-re nincsenek jó játékok. Viszont már közel sem annyi mint ezekre voltak és közel sincs meg bennük az az igazi konzol feeling mint ezeknél megvoltak. Emlékszek amikor az első PS1-es gépemet meg PS2-es gépemet megkaptam a szüleimtől. :) Hát le sem tudom írni hogy mit éreztem akkor! :) Persze pozitív értelemben. Na az újabb konzoloknál ez már nem igen volt meg és szerintem nem azért mert kiöregedtem volna belőle tehát kiégtem volna hisz a mostani PS4-em és a Wii U-m mellet sokkalta jobban örültem ennek a kis PS2-es gépnek. Mondhatjuk úgy is jobban mint a másik két gépnek együtt véve. ;) :R

    [ Szerkesztve ]

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz perge666 #4520 üzenetére

    Úgy is azon gondolkozok már egy ideje sőt lehetne úgy is mondani hogy eldöntöttem már hogy nálam ez lesz az utolsó konzolgeneráció persze amiből még kiveszem a részem. :) Mielőtt megvettem ezt a kis PS2-es gépet már gondolkodtam rajta hogy megszabadulok a másik kettő géptől. De most már hogy meg is van a kis gyöngyszemem nagyon kezdem rászánni magam már csak azért is mert a másik kettőt már be sem kapcsolom egy ideje hiába ilyen meg olyan HD gépek ezek. Ilyenekben töprengek most sorstársam! :R Annak nincs értelme hogy itt rohadjanak a polcon meg hiába is reménykedek már hogy ezek vissza fogják hozni azt a korszakot. Legalábbis számomra. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz perge666 #4522 üzenetére

    Van valami abban amit mondasz! :R Lehet hogy inkább így is lépem meg a dolgokat én is. Inkább nem adom el a másik két gépet mert igazad lehet és lehet később nekem is hiányoznának. Végülis nem kérnek enni. :) Aztán így ezzel a konzol trióval nyugszik le az én konzolos pályafutásom napjai is. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz perge666 #4524 üzenetére

    Hát nem kenyérre kéne. Viszont azért azt ne hidd hogy én valami gazdag ember lennék hisz ezeket a dolgokat én kemény két de néha még három munkahely fenntartásával szedtem össze! Az alap fixként biztonsági őrként dolgozok. Nekem nem anyuci meg apuci veszi meg a dolgaimat. ;) Csúnya is lenne így hogy már 26 elmúltam. Lényeg a lényeg hogy elég kemény munkába került nekem és nem kevés spórolásba hogy ezt a drága kis PS2-est meg tudjam venni. :R Más hobbim úgy sincs ezen meg az edzésen kívül. Elnézést az offért.

    [ Szerkesztve ]

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz perge666 #4526 üzenetére

    Szerintem is! :) Van 1-2 ismerősöm akik negyvenen túl vannak és kiskorom óta ismernek és ők is konzoloznak még pedig ott vannak a gyerekek na meg persze a feleség. ;) Szerintem ez egyáltalán nem korfüggő és még csak nem is gyerekes dolog. Ugyanúgy ahogy a nőknek megvannak a dolgaik ugyanúgy a férfiaknak is. :) Egyébként eszembe jutott hogy írtad te a PS3-on tolod a Shadow of Colossust. Nekem PS3-ra meg volt a Silent Hill HD Collection ami tartalmazta a második meg a harmadik részt és most erre a kis PS2-es gépre is megvan. Nekem komponens kábellel van a TV-re kötve a PS2 és megmondom őszintén nem látok különbséget a két verzió között azon túl hogy persze a PS3-on a mostani TV-k képarányához van igazítva a két játék. :R Tegyük hozzá hogy PS3-on ha már HD Collection nem értem miért spóroltak ennyire és miért csak a második meg a harmadik rész került a lemezre hisz az első része is fantasztikus volt és nekem a negyedik a The Room is nagyon tetszett. :R

    [ Szerkesztve ]

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz perge666 #4528 üzenetére

    Az nem lehet hogy amikor PS3-nál meg a PS4-nél azt mondják hogy nem látnak sok különbséget akkor a Remastered játékokra gondolnak?! Mert megmondom frankón hogy ezeknél a játékoknál én sem látok sok különbséget. Annyit meg pláne nem amennyi pénzeket elkérnek sok ilyen Remastered játékért PS4-en. De azért aki nem lát különbséget egy rendesen PS4-re fejlesztett játék és egy PS3-as között az valóban vak. ;) Igaz a PS3-on is vannak bőven olyan játékok amiknek a mai napig nem kell szégyenkezniük. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz perge666 #4530 üzenetére

    Akkor lehet tényleg én is vak vagyok! hehe :D Nekem nem olyan rég volt PS3-am és még azon játszottam a Silent HD Collection-t most ps2-re is megvannak de én valamiért nem veszem észre a dolgokat. Hát ez van! :) Én maximum mint írtam csak TV képarányaihoz való igazítást veszem csak észre legalábbis ennél a játéknál. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    Egyébként srácok sikerült beszélnem a sráccal aki chippelte nekem a gépet és elismerte hogy ő hibázhatott valamit mivel a telefonba ő maga is megmondta hogy ez a gépezet vadi új ezt abból is látta hogy amikor megbontotta egy porszem sem volt a gépezetben és ő bontotta meg először. ;) Lényeg a lényeg hogy elnézést kért mivel valószínűleg ő nem húzhatott meg egy csavart normálisan vagy cseszte el valahogy azt az érzékelőt. Elkezdett nekem ajánlgatni olyan dolgokat hogy vigyem vissza neki és akkor kiiktatja nekem azt az érzékelőt ha szeretném de akkor olyan dolog van hogy felnyitva is úgy érzékeli a gép hogy le van csukva a lemez fedél. Vagy ha ezt nem akarom akkor otthon ragasszak a pöcökre egy kis ragasztószalagot és minden simán fog működni. :) De természetesen én erre azt mondtam neki hogy nem kérek az ilyen dolgokból hisz egy új gépről beszélünk és nem szeretném szétgányolni úgyhogy inkább viszem a konzolstúdióba és megcsinálják normálisan eredeti állapotúra pár ezer forintért. Nekem még mindig megér ennyit hogy pöpec legyen. Meg aztán ez a legnagyobb kincsem most nekem. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz perge666 #4533 üzenetére

    Nem kértem mert nem szeretnék senkivel sem harcolgatni. Azt a korszakomat már kinőttem. ;) Azt persze felajánlotta hogy ingyen és bérmentve kiiktatja azt az érzékelőt két drót összeforrasztásával de én ebből már nem kérek mivel gányolásnak így is épp elég gányolás már a gépben a modbo 5-ös chip. Ma beszéltem a konzolstúdióval és elmondtam a hibajelenséget meg azt is hogy vadi új a gép és mondták hogy akkor más egyéb probléma biztos nem is lehet a géppel. Vigyem be nekik és gyönyörű szépen megjavítják nekem 2-3 ezer forintért 15-20 perc alatt. Így a legtisztább a dolog. Elfogadom a véleményedet és meg is értem. Csak az a helyzet hogy sok játék van PS2-re amit egyszerűen már sehonnan nem lehet beszerezni sorolok is egy párat. Project Zero 1,2,3 , Crash Twinsanity, Crash The Wrath of Cortex és a Devil May Cry trilógia is elég ritka már. Ez persze csak egy pár darab és ha ezekből elvétve talál is az ember akkor az vagy méregdrága viszont lemezállapotra elfogadható vagy olcsó de olyan karcos hogy inkább írott verbatim lemezt rakok a gépbe de legalább karcmentesen. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz perge666 #4535 üzenetére

    Hát erre csak annyit tudok mondani hogy ezekkel mázlid volt! ;) De nincs ám mindenkinek ilyen mázlija. :)
    Nézd csak meg abban a linkben amit most beteszek ide hogy mennyibe is kerül egy Project Zero játék még használtan is PS2-re és ez csak a harmadik része hol van még a többi?! :U Igaz már archivál hirdetés de ez évi és nem olyan régi. :R

    http://hardverapro.hu/apro/elado_ps2_jatekok_52

    [ Szerkesztve ]

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz Aramir #4537 üzenetére

    Ohhhh! Köszönöm szépen! ;) Amit lehet természetesen így is eredetiben fogom megszerezni attól függetlenül hogy ki chippeltettem. Persze csak akkor ha értelmes emberi áron hozzájuk tudok jutni. Mert ott van például abban a hirdetésben amit beraktam a Project Zero 3 11990 forintért. Na ennyi pénzeket azért nem fogok leszurkolni már egy PS2-es játékért csak azért hogy eredeti legyen. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz Madara-san #4538 üzenetére

    Hát persze hogy elismerte hisz tudta jól hogy egy új gépről van szó mivel ezt elmondtam neki mielőtt vittem volna hozzá chippelni. Meg aztán mondta is ő nekem mielőtt vittem hozzá a gépet hogy gyorsba leteszteli hogy nincs-e a gépnek semmi baja pont azért hogy utólag őt ne gyanúsítsák semmivel sem amiért ő nem hibás. Mondtam is neki hogy ezt nyugodtan tesztelheti mivel szinte egy szűz gép még. Azért mondta is ma nekem a telefonba hogy elismeri hogy ő hibázhatott mert amikor tesztelte semmi ilyesféle baja nem volt a gépnek meg nálam sem volt előtte mikor egy eredeti játékkal játszottunk vele. De nem szarozok én ilyen pár ezer forintos tételekkel inkább gyorsba megcsináltatom mert már játszani szeretnék vele. ;) Azokba a megoldásokba meg nem megyek bele amiket ő ajánlott ez a gép túl gyönyörű ahhoz. Megy a hozzáértő kezekhez. ;) :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz perge666 #4541 üzenetére

    Így van igazad is van! :) ;) Azért is írtam hogy amit lehet értelmes emberi áron beszerezni azt én is be fogom eredetiben szerezni. Függetlenül attól hogy chippes lett a gépem. Viszont azok a címek amik horror áron mennek azok simán mennek egy verbatim dvd-r lemezre négyszeres sebességgel aztán jó idő! :D :R Azért bízom abban hogy a nagy részét sikerül eredetiben beszerezni lehetőleg nem túl körülményesen. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz fausto #4542 üzenetére

    Na jó ne inzultáljanak engem a kollégák legyenek szívesek! :D :) ;) Én azért nem szeretem az ilyen körülményes dolgokat mint az e-bay megmondom őszintén onnan még soha nem is vásároltam semmit. Én azt szeretem a legjobban ha egy játékért én magam el tudok menni személyesen megnézni a lemez és a tok állapotát aztán fizetni és kezet rázni. Tehát nem vagyok a körülményes dolgoknak a híve. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz Aramir #4547 üzenetére

    Hát akkor rászokunk arra is! :) Mármint az e-bayre! ;) Amit tudok beszerzek itthonról ami meg végképp nem megy az meg majd jön arról. Ami meg ténylegesen iszonyat drága az meg megy eredeti verbatim lemezre. :D :R

    [ Szerkesztve ]

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz Aramir #4553 üzenetére

    Èn találtam új bontatlan PS2-es joy-t mèg a jófogáson. Egyet vettem is ezek közül az újak közül. Igaz 5000 forint volt de legalább origi ha már ami a gèphez van az is új mèg. Így legalább biztosítva vagyok joy terèn egy jó ideig tekintve hogy nem vagyok az az idegbeteg fajta aki földhöz vágja ha valami nem sikerül esetleg. :R Lehet amúgy hogy talán mèg mindig van új a jófogáson mert amikor èn vettem volt mèg 3-4 darab.

    [ Szerkesztve ]

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz Aramir #4555 üzenetére

    Hehe :D :D :D Na jó de ez a joy PSOne-hoz való ez persze hogy olyan drága. :) Ez már így bontatlanul valóban nagyon ritka kincs. De ettől függetlenül egy nagy lehúzásnak tartom ezt a hirdetèst mert az. Ezt nincs mit tovább ragozni. Gondoltam amúgy hogy nem lesznek meg sokáig ezek a bontatlan ps2-es joyok hisz èn mèg akkor vettem amikor a gèpet is annak meg már vagy másfèl,kèt hónapja. Plusz vettem mèg egy használtat is ha ketten akarnánk játszani egyelőre az újat mèg ne kelljen felbontani. ;) Èn előrelátó vagyok.

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz Faterkam #4558 üzenetére

    Hát akkor tényleg nagyon nagy mákod volt! :D Gratulálok hozzá! :R Azért valljuk be én nem hiszem hogy ez a kis baki csődbe vinné a teszkót. :D :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz Faterkam #4558 üzenetére

    Annyit még hozzáfűznék hogy az ilyen bakik által elszenvedett :D ,,károkat" bőven kompenzálják a teszkóban a romlott húsok normál áron való értékesítésével. :D Nekünk már egy jó párszor sikerült ott romlott virslit is vásárolnunk és a poén az hogy nem is a gazdaságos fajtából! :D :C Vagy beszedik ezeket a károkat az ott dolgozó ,,rabszolgáktól" és elnézést kérek ezért a kifejezésért de van egy pár ismerősöm aki dolgozott ott több kevesebb ideig és amiket meséltek hát az nem túl szívderítő. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz Faterkam #4563 üzenetére

    Ráadásul gondolom perfektül működik is ha már origi volt. ;) Egyébként látom eladtad a hibás PS2 slim gépedet. Én megtartottam volna ha másnak nem is dísznek. :) Szerintem nagyon pofásak ezek a kis slim fajták. Egyedül a saját gépemnél az nem tetszik hogy gyakorlatilag a teljes bal fele a gépnek ilyen fényes zongoralak fekete és ezek sajnos könnyen karcolódnak. Ezek az SCPH 90004-es gépek mind ilyenek sajnos. De a fóliát természetesen pont ez miatt nem is távolítottam el róla amióta kibontottam a dobozból és nem is fogom. Egyébként jelentem a gépemnek ezt a kis érzékelőjét megjavították szóval minden problémám tökéletesen megoldódott. Még csak cserélni sem kellett semmit sem csak valamit a helyére kellett igazítani meg meghúzni valami csavart legalábbis ezt mondta a csóka a konzol stúdióban. :) Mondta is a srác hogy ilyen kis PS2 slimet már rég nem látott legalábbis ami ennyire tiszta és makulátlan mind kívülről mind belülről. Mondta is hogy becsüljem meg mert ilyet kifogni már nagyon ritkán lehet. Beszélgettem is vele hogy mit gondol arról hogy meg chippeltettem mert meséltem neki hogy itt a fórumon kaptam miatta rendesen. :) Azt mondta rá hogy nagy gond nem lehet vele ha normális márkás lemezre normálisan vannak írva a játékok ezt tapasztalatból mondja hisz szervizes. A legtöbb esetben az vágja haza a gépeket hogy szar olcsó lemezre vannak írva a játékok és még nem is a megfelelő sebességgel. Ő már csak tudja hisz nem 1-2 ilyen gép járt már a kezei között. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz Faterkam #4566 üzenetére

    Tényleg szép állapotban van a géped látom megbecsülted rendesen hisz néztem róla a képeket amiket feltettél. Ha nem viszi el szerintem tartsd meg nagyon pofás. ;) Ezen meg nem is csodálkozom hogy volt olyan aki megkérdezte mit adsz mellé 2500 forintért hisz sok ilyen ember van. :) Adj neki ebbe az árba mellé még egy 82 centis full HD led tv-t is. :D Akkor örülni fog! :D :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz KaitouP #4567 üzenetére

    Teljes mértékben megértem az álláspontodat. Ugyanúgy ahogy Perge666 kollégának is. :R Neki is leírtam az én álláspontomat ha egy kicsit visszaolvasol ezzel kapcsolatosan. Hidd el teljes mértékben utána néztem a softmod lehetőségének is de sajnos ennél a gépnél már nem volt lehetséges ez a megoldás. Ez a gép scph 90004-es típus azon belül is 0D és ennél már nem működik a softmod kártya csak bizonyos funkciói de az hogy backupot olvasson az már nem. Tesztelve is volt. Valószínűleg Goldwin kolléga is olvasgathatja ezt a fórumot mert rám is írt hogy neki lenne egy eladó Project Zero 3 játéka számomra.

    http://hardverapro.hu/apro/playstation_2_jatekok_23

    Na pont az ilyesféle árak miatt döntöttem úgy hogy belerakatom a chipet a gépbe mert a PS4-es játék árak mellett az ilyeneket már nem tudom bevállalni meg hogy őszinte legyek nem is akarom mert lehúzásnak érzem. Amit tudok beszerzek eredetiben persze amit meg nem mert horribilis ára van azt meg kiírom verbatim lemezre. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz Faterkam #4571 üzenetére

    Szerintem a legjobb döntést hoztad meg ha már ennyire óvtad eddig! ;) Szerintem te is olyan vagy mint én mert én is vigyázok nagyon a cuccaimra. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    Jut eszembe kinek mi a véleménye erről a vertical stand állványról slim gépnél? Mennyire macerás a dolog mármint az állvány? Mert a fat gépeknél még egyszerű volt a helyzet mivel a tálca kijött lemez berak aztán kényelmesen vissza. Viszont itt a slimeknél csak bele kell pattintani a lemezt amihez egy kis erőt azért alkalmazni kell szóval gondolom a gépet tartani kell a másik oldalról hogy el ne dőljön. :) A lényeg hogy van értelme egyáltalán beszerezni? Ahogy néztem elég nagy levegőjáratot zár el az állvány. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    Ha esetleg lenne valakinek eladó PS1-es memóriakártyája az legyen már szíves szólni nekem mert nagyon szívesen megvásárolnám. Kellene a PS2-höz hogy el tudjak menteni PS1-es játékokat is ha éppen olyanokkal játszok. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz KaitouP #4575 üzenetére

    Az FFX engem személy szerint teljesen hidegen hagy. Én inkább horror párti vagyok! ;) Azok amik engem igazán érdekelnek meg nagyon drágák egy PS2 játék árához mérten hangsúlyozom az én meglátásom szerint!!! Az hogy mi a ti meglátásotok meg hogy ti hogy cselekedtetek volna egy ilyen bontatlan géppel az a ti dolgotok/véleményetek amit teljes mértékben tiszteletben tartok és meg is értek! ;) Én így cselekedtem visszafordítani már ha akarnám sem tudnám de nem is akarom. Az meg hogy általánosan 1-2K -ért szórnak jó játékokat az egy dolog ha azok a játékok amiket én szeretnék nincs köztük. Mondjuk van 1-2 ami igen például a Prince of Persia trilógia és ezeket meg is veszem eredetiben viszont ne haragudjatok 8-9 ezer forintokat már nem fogok egy PS2 játékért sem kiadni. Kinek mi a meglátása ezzel kapcsolatban már megbeszéltük. ;) Akkor vertical stand kilőve. :R A HC gamerséghez meg annyit szeretnék hozzáfűzni hogy életem során ez az egyetlen gépem ami ki van ütve. :R

    [ Szerkesztve ]

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz szarvasbogár #4577 üzenetére

    Nálam nem úgy kell elképzelni ezt a dolgot hogy ki lett ütve a gép és tonnaszámra írom ki a játékokat. Egyetlen egyet írtam ki eddig és az a Project Zero első része mivel nagyon ritka meg drága is. Ritkább játékból nem is írok többet amíg ezt be nem fejezem ami meg nem ritka jöhet eredetiben. ;) :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz perge666 #4578 üzenetére

    Így van hamarabb hazavágja a fejet az biztos hisz nem préselt a lemez mint az eredeti hanem írott és azt mindig nehezebb olvasnia az olvasófejnek. Viszont akkor sem mindegy hogy milyen minőségű lemezre írsz és milyen sebességgel. A cimborám slim gépébe úgy hogy csak másolt játékokkal játszott a gépén 4 év után kellett fejet cserélni átlagos használat mellett persze ő is csak is verbatimra írt leglassabb sebességgel. Viszont láttam olyat is hogy új volt a gép és 2 hónap után lehetett fejcserére vinni az Arita dvd lemez és társai féle minőség miatt. De szerintem azért kellett neki is 4 év után fejet cserélni mert hiába írt minőségi lemezre sajnos pár játéka elég karcos volt mivel arra nem figyelt oda és úgy tette a gépbe amúgy szerintem tovább is ment volna. Ezek a slim gépek annyira már nem kényesek ilyen szempontból mint a régebbi fat gépek mivel azoknál sokszor mindegy volt mire is írtad a játékot akkor sem ment vagy ha igen hamar elszállt a fej. :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz perge666 #4583 üzenetére

    Bocs de nem tudom megállni! :D Nem, nem sajnáltam a gépre ekkora összeget kiadni mivel nekem az volt az elsődleges szempont hogy én vegyem használatba először. Erre én ilyen kényes vagyok sajnos.

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz KaitouP #4586 üzenetére

    A Silent Hill HD collection nekem is meg volt PS3-ra annak idején mikor az a gépem még meg volt. De nem is igazán ezekre gondolok hisz ezeket úgy ahogy be lehet még szerezni jó áron. Na de a Project Zero szériát és a Hunting Ground-ot?! Ezek csak pár példák ám sok többi közül ami kellene. ;) De tudod mit ne is firtassuk ezt a témát mert szerintem én hiába magyarázom te úgysem fogod megérteni az én álláspontomat. Így aztán csak egy végeláthatatlan ide-oda írogatás lesz a dolgokból aminek amúgy sincs semmi értelme sem. Szóval inkább tegyünk úgy ahogy Perge666 sorstársam :R is javasolta pár hozzászólással arrébb hogy lépjünk tovább és lapozzunk. ;) :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz perge666 #4590 üzenetére

    Így van szívemből szóltál gamertársam! ;) :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    Annyit azért el szeretnék mondani hogy akinek valami gondja van a gépével nyugodt szívvel merem ajánlani a konzol stúdiót mint szerviz mivel amikor elvittem a gépet fél óra alatt megcsinálták a gépet és ott ülve meg is lehetett várni amíg elkészül de nem is ez miatt. Hanem azért mert eszméletlenül korrektek mivel egy forintot sem kértek el tőlem ezért az akcióért. Lehet hogy nem kellett benne cserélni semmit de akkor is munka volt vele mégsem kértek el pénzt érte. Azért ezt szerintem nem sok helyen csinálják így. Azóta perfektül üzemel a gépezet! Köszönöm nekik! :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz Madara-san #4598 üzenetére

    Messziről jött ember azt mond amit akar! :D ;) Ezt arra fel mondom hogy beszerzed eredetiben a játèkokat aztán letöltöd hogy ntsc-ben tudd 480p-ben futtatni. :) Persze csak hülyülök mert nem tudtam kihagyni.;)

    [ Szerkesztve ]

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz Madara-san #4600 üzenetére

    Én gyűlöltem mindig is PS2-őn a CD-s játékokat. Emlékszek amikor megkaptam az első még fat gépemet kaptam hozzá egy Harry Potter and the Chamber of Secrets játékot és az is ilyen kék színű CD lemezen foglalt helyet mondjuk ezzel nincs is gond. :) Viszont emlékszek hogy ezeknél a CD-s játékoknál olyan hangos volt a meghajtó ahogy pörgött benne a lemez hogy az nem igaz arról nem is beszélve hogy az említett játék rendszeresen bizonyos időközönként fagyogatott is. Pedig a gép vadi új volt és chippelve sem volt akkoriban és más DVD-s játékoknál nem fagyogatott meg nem volt olyan hangos. Azt nem tudom hogy más CD-s játékoknál hogy viselkedett volna mert ez volt az egyetlen játékom ami CD-s volt. :R Nem is értem egyébként hogy minek kellett már erőltetni PS2-nél ezt a CD-s formátumot. Jó értem én hogy nem olyan nagy helyet foglalnak és elég a CD nekik de tapasztalatom szerint a DVD-t jobban szereti a PS2 meghajtója.

    [ Szerkesztve ]

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    Akkor jól gondoltam èn bár ezt a dolgot nem tudtam biztosra eddig de most te is megerősítetted. Annak örülök hogy ezeknek a gyárilag CD-s játèkoknak már vannak átalakított DVD-s változatai is csak jó helyen kell keresni. ;) Pont a multkor botlottam bele ebbe a Crash Wrath of Cirtex-be ami gyárilag CD-s játèk de át volt alakítva ès ki lehet írni immár DVD-re a játèkot ami azèrt ezek szerint sokkal gèp ès fej kímèlőbb lehetősèg.

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    Na ezt a hirdetést sasoljátok meg! :D :D :D

    http://hardverapro.hu/apro/elado_sony_spch-77004_slim__jo_allapotu_ps216mbgyari_jat

    Azért úgy gondolom hogy nem ártana egy kicsit érteni az embereknek ahhoz amit feltesznek egy hirdetésbe eladni! :) :R

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    válasz Faterkam #4666 üzenetére

    :D Még az árára azt mondom hogy csak csak! :) Bár ezzel a kínai nem működő joy-al nem is tudom. Na de ezt a típus számot honnan a fenéből olvashatta le erről a FAT gépről?! Hisz ez a 77004-es típusszám már slim gépekhez tartozik ez pedig egy FAT gép! :D Még jó hogy neki ez a slim verzió. :D Akkor mit írna ki rá ha valóban slim lenne?! :D :D :D

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    Azèrt egy kis apróság engem elèggè idegesít ezzel a PS2-el kapcsolatban. Mègpedig az hogy csinálhatták volna egy kicsit izmosabbra is magát a hardvert mert olyan fps droppokat tud produkálni hogy már már olyan èrzèsem van hogy valami diafilmet nèzek. :D Persze a játèkok többsègènèl nincs ilyen gond de ezek a Prince of Persia játèkok elèggè megizzasztják. :) A sands of time mèg úgy ahogy elmegy ez a dolog mivel ott annyira nem vettem èszre ezt a dolgot vagy inkább mondjuk úgy nem volt annyira zavaró. Viszont ennèl a második rèsznèl a Warrior Withinnèl elèggè èszrevehető ès elèggè zavaró is. Sebaj ettől eltekintve amúgy maga a játèk az fantasztikus! ;) Volt szerencsèm amúgy a napokban ezeknek a Prince of Persia játèkoknak az Xbox classic-os verzióit kipróbálni ès ott nincsenek ilyen gondok. Annyira acèlosabb az Xbox Classic a PS2-nèl?! Gondolom ezek szerint igen. Bár amilyen áron vesztegettèk annó ezeket a PS2-es gèpeket simán összepakolhatott volna a sony egy Xbox Classichoz hasonlóan erős hárdvert. Ejnye-bejnye sony azt a spórolós mindenit neki! :D

    [ Szerkesztve ]

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

  • horkovy24

    senior tag

    Szóval akkor azt mondod hogy a PS2-őn a Prince játèkoknál ezek az fps droppok csak optimalizációs problèmák?! Mert akkor inkább ejnye-bejnye Ubifos! :D Tudom tudom direkt írtam így hisz a Ubisoft már csak az árnyèka önmagának legalábbis az èn meglátásom szerint. De ugyanígy vagyok a Konamival is. Egyszerűen nem tudom mi lett velük is. Hahó hol van már az a Konami akik olyan fantasztikus játèkokat csináltak mint a Silent Hill szèria?! :)

    [ Szerkesztve ]

    Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat! ;)

Új hozzászólás Aktív témák