Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czo

    őstag

    válasz Alex91 #40535 üzenetére

    A telefon ara "nem csokkent", hanem, kb. az aktualis arfolyamon lett ujraszamolva. Amikor az elozo iPhoneok kijottek, majdnem 430 volt 1 Euro, most 379. Ez latszik az arakban. Amikor 2021 nyaran megjelent az elozo iMac modell, akkor 360 korul volt az Euro. Tehat, most akar at is irhatta volna a forintban ertelmezett arakat, hozzacsapva egy plussz 5%-t.

    Nincs ezzel baj szerintem, az uj 24"-es iMacek, rendes valutaban merve, ugyonott vannak, mint a korabbi, M1-es modellek, azok pedig ugyonott, mint a korabbi 20"-as modellek.

  • daneel_hu

    addikt

    válasz Alex91 #40535 üzenetére

    "En is hasznalni fogom a 2017-es iMac-emet valoszinuleg amig tudom, kimondottan jo aron vettem anno, kicsit hosszabb ciklusra szamitottam, ugy hogy a kovetkezo generacio 2019-ben jott ki. Az Apple Silicon belekopott a levesbe. Ez se lenne gond, de amikor a mostani iPhone frissitesnel itthon csokkentette a telo arat, vagy olcsobb lett a Mac Mini, addig az iMac frissites nem jart arcsokkenesel. Pedig ez lenne kvazi az otthoni, csaladi gep az Apple-nel, gondolom nem a verprofiknak szanjak a pink iMacet… A Mac Mini draga, Macbook Airt nem szeretnek, de jelenlegi arazassal meg ezt latom szamomra megfizethetonek."

    1994-ben itthon egy Quadra 840 AV kb. 800e Ft-ba került.
    Ez a modell nem tudom ma minek felelne meg, de legyen egy belépő MacPro.
    Ha megnézem az árindexet, akkor 800e Ft ma 6,4 millió Ft-nak felel meg. :)
    De 96-97 környékén is egy asztali PowerMac 300-400e Ft volt.
    Ezért a pénzért ma kapsz Mac-et, pedig sokkal kevesebbet ér a pénzünk.

    Jelenleg - szerintem - az Apple kínálata szélesebb mint 20-30 éve, és összességében olcsóbbak a termékek.

    A ciklusok talán egy kicsit rövidebbek a gépek esetében, én is azt hittem, hogy nagyobb a különbség. De valószínűleg az idő megy sokkal gyorsabban. :D

Új hozzászólás Aktív témák