Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czo

    őstag

    válasz Parson #39783 üzenetére

    Hogy tudhatna ellatni a funkciojat? Szamomra total eletszerutlen, hogy kikapcsljam a gepet es a TV-t/projektort amikor ki/beledugok barmit a lyukba. Egy eloadoterembe, pl, ha eloadok valtjak egymast a sajat gepeikkel, ott is eletszerutlen, hogy lekapcsoljak a projektort, majd megvarjak a kotelezoen kivarando idot ketto a ki/be kapcsolasok kozott, majd visszakapcsoljak.

    Ahogy siman bedughatod menet kozben a HDMI kabelt az ebren vagy sleepben levo MBP-be (az 5V kimenet mindig aktiv), ugy beledughatod a kabelt a TV-be, erositobe menet kozben szinten. Ha valami ettol tonkremegy, az a peldany hibas volt. Ha a javitott peldany ujra tonkremegy, akkor az nem egy egyszeru hiba, hanem tervezesi hiba, tehat az egy ipari hulladek, ki kell dobni es leverni minden serelmet a gyarton/kereskedon.

    Szerk: ennel az esetnel is azert kerdeztem a kihuz/bedugot, mert az I2C kommunikaciohoz, a kepet biztosito eszkoz is tudja biztositani (specifikacio!) a szukseges feszultseget. Sok esetben, ha bedugsz HDMI-n egy TV-t, majd a TV-t teljesen kihuzod a konnektorbol, a gep akkor is tudja a tipusat, mert o latja el arammal ezeket a reszeket. A Mac, amikor alszik, fenntartja ennek az aramkornek az aramellatasat, hiszen a tuloldali eszkoz fel tudhatja ebreszteni a gepedet. A PC, amikor alszik, vagy kikapcsolod, leveszi az 5V-t. Ha itt hibat vetett a gyarto, es lefagy ez a mikrovezerlo a megjelenitoben, akkor a gep nem fogja tudni, hogy mi van radugva (erre utal az, hogy screen sharinggal belepve, ugy nez ki a dolog, mintha nem lenne aktiv kimenet, 4/3 1024x768, a GPU acceleration mukodesehez pedig aktiv screen kell, ezert latszik "lefagyasnak", ami nem lefagyas, csak a rajzolo funkciok nem mennek, igy nem latszk semmi login utan). Ha ujrainditja a gepet, akkor par masodpercig megall az 5V (tudom, mert mar nekiestem vagy 2 eve voltmerovel), az boven eleg arra, hogy ujrainditsa a monitort. Es ujfent, azert kerdeztem a kabel kihuzast es nem a monitor teljes aramtalanitasat, mert ezt a mikrovezerlot tipikusan HDMI kabelrol szoktak taplalni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák