Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Skylake-

    addikt

    válasz Parson #39754 üzenetére

    igazabol reszben ez mar megvalosult, mivel a mac kategorikusan ugy epul(t) es epul tovabb by design, hogy nem nagyon kapni hozza olyan monitort amivel jo a sajat monitorjaikon kivul. ugye ez a samsung a masodik ilyen, meg az ultrafine 5k meg par evvel ezelottrol es ennyi. minden(!) mas monitor kompromisszum. a vicces a storyban az, hogy maga az apple monitor az egyik legnagyobb kompromisszum, mert csodas a sok pixel, de a 60hz nevetseges 2023ban. ugy meg aztan vegkepp nevetseges, hogy iphone/ipad/macbook mar mind tudja ha nem is a 144+-t, de legalabb a 120-at...

    [ Szerkesztve ]

    "Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

  • Czo

    őstag

    válasz Parson #39754 üzenetére

    Az osszes Apple monitor kb. ilyen volt a multban is. Ez egy olyan fegyverteny es hasznalhatosagi kenyelemi szint, ami miatt, kb barmilyen mas monitor, a vicc kategoriat kepviseli.

    Tehat, az a monitor a kukaba valo, aminel
    - van kulon kontraszt/fenyero allitas, mindez ugy, hogy a fenyero az nem a tenyleges panelfenyerot allitja
    - nem a System Settings / Display alatt allitok fenyerot
    - nem a System Settings / Display alatt kapcsolom az automata fenyerot
    - a rendszer hangero allitasa nem az erosito hangerejet allitja, hanem van valahol van meg 1 kulon tekero

    A ceg CRT monitorainal az osszes CRT kontrolt MacOS-bol allitottad (tehat a h-size/v-size/h-pos/v-pos-t is), ugyonigy konfiguraltad a 30"-as Cinema Displayt is, es a kesobbi monitoraikat is. Amikor PC-n hasonlot kerestem, nagyon-nagyon keves gyarto volt, aki meltoztatott ilyen felszereltseggel monitort gyartani. EIZO-t es Iiyamat talaltam anno, ami ezeket a dolgokat kepes volt megugrani.

Új hozzászólás Aktív témák