Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Czo

    őstag

    válasz UX #39455 üzenetére

    Csak nehanyra reagalok:

    - Nincs bekapcsolva nalad az "Automatically rearrange Spaces based on most recent use"? Ez megoldas lehet sok spacessel kapcsolatos problemara. Ugyonigy, tobb monitor eseten, a "Displays have separate spaces" segithet. Illetve, van meg egy opcio, ami meg a spacevaltas lesz, "When switching to an application, switch to a Space with open windows for the application", ami okozhat olyat, hogy ha megnyomod a Finder vagy a Safari ikonjat, akkor ahelyett, hogy nyitna egy ujat azon a Spacen, inkabb atlapoz egy masikra, ahol van neki ablaka, vagy velelmezhetoen volt a multban, vagy arra a spacera van rogiztve az alkalmazas.

    - Photosban, ha a csuszka nem "Fit"-re van allitva, akkor a cmd+scrollwheel (MM-en is) rendje es modja szerint zoomol. Ha ki akarod ugrasztani "Fit"-bol, akkor meg kell nyomni a "Z" betut. (view menuben a zoom).

    - Ha valamire nem jo a gyari beepitett szoftver, nyugodtan csereld le es allitsd at az alapertelmezett szoftvert, ezek utan nem fogja tobbet azzal megnyitni. Figyelem, itt az OSX kepes arra, hogy pl minden png-t a preview appal nyit, de egy adott filet a "kisjoskapista" appal. Tehat, ha a Fidner Get Info-ban atallitod az "open with..."-nel, akkor mindenkeppen meg kell nyomni, hogy change all, mert egyebkent, csak arra az 1 darab filera allitottad ezt at.

    - Nekem a fotoim a Photosban vannak, nem akarom oket Preview appal nezni, ha valami mellett van valami kep, vagy gyorsan keresek valamit, akkor pedig ott a QuickLook, ami spacera jon elo. Igy siman vegig tudod lapozni a filejaidat, hiszen tudsz kozbe mozogni a kurzorral. De tudom, itt meg az a baj, hogy a kurzor megall a sor vegen. Akkor jon jol az a kepesseg, hogy a QuickLook meg tudja mutatni a kijelolt tartalmat is, raadasul ilyenkor 1 dimenzios a lista, tehat jobbra/balra mozogsz benne. Azaz, ki kell jelolni mindent, es utana spacet nyomni. A Preview-t en egyebkent kb, csak pdf-re, meg esetei emailben kapott, projekthez tartozo kep/stb megnezesere hasznalom.

    - A preview, pont, ahogy a korabeli megtekinto szoftverek, a cmd+ es cmd- karakterekre nagyit. Regen a brozerek is igy tettek.

    - A desktop eleresere, en egerrel a hot cornereket hasznalom. Nalam igy, a jobbalso sarok - show desktop, jobb felso sarok az expose, bal felso sarok pedig a program windows. A bal also volt a spaces nezet, de a 10.7 kinyirta, 10.13-ig segitett a TotalSpaces, azota beke poraira.

    A nagyitos problemakra egyebkent, megoldas a trackpad sajnos. En pl anno, kimondottan a Fusion 360 miatt vettem egy magic trackpadet, mert az MBP trackpadjan tok jo volt a szoftver, de egerrel katasztrofa.

    En azert szeretem, mert gyors es hatekony a kezelese :) kb mindenre van shortcut, illetve, barmilyen menuponthoz egyszeru shortcutot gyartani. A Spaceket arra hasznalom, hogy az egymassal nem osszefuggo feladatokat/projekteket elvalasszam. Igy nincs bekapcsolva, hogy a rendszer managelje a spaceket, igy minden reboot utan megmarad mind a 6 darab ures space, mindig. Majd ezekre nyitogatom az appokat, Sokszor ugyonazt, tobb spacera is. Nincs bekapcsolva, hogy eltero space legyen a monitorokon, igy kulso monitorokkal, ha "spacet valtok", akkor az osszes valt egyszerre, mert igy tudom egyben kezelni a teret. Kb 8-10 eve elrontottak az All Window exposet, mert mostmar az osszes spacerol osszeszedi az ablakokat, ami ezt igy, egy kicsit kenyelmetlenne teszi (valasszam ki a 18-20 terminal ablakbol a megfelelot... koszi!). Regen volt 1-1 app, 1 adott spacera dedikalva, de errol 6-8 eve leszoktam (elotte, majd 10 evig volt az, hogy az 1-es space a generikus, a chat programok oda voltak rogzitve).

  • Syl

    nagyúr

    válasz UX #39455 üzenetére

    Én nem mondanám f*snak a macOS-t, csak ... Hát, van vele gond, ez igaz. :B

    Használatát szerintem masszívan a trackpad-re optimalizálták. Pl. a kép, pdf zoom simán megy vele. Persze ha extra igénye van az embernek akkor meg kell venni a BetterTouchTool-t.

    Finder: pfff.... Nekem olyan, mint régen Windowsban az Internet Explorer :B

    (#39456) Czo

    > When switching to an application, switch to a Space with open windows for the application

    Ez a kapcsoló olyan, mint windowsban az adatgyűjtést letiltó kapcsoló - teljesen hatástalan. Ha fejen állok is, cmd+tab váltásnál simán spaces-t vált.

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Új hozzászólás Aktív témák