Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tmartin4

    csendes tag

    Sziasztok!
    Manta Compressor Supreme 2 M622-es kormányom van és olyan probléma lépett fel vele, hogy van egy játékom (City Bus Simulator 2010) és amikor a Gyorsítást akarom beállítani akkor rámegyek ugye a gyorsítás pedálára, ki is írja, hogy Y axis. Nos amikor a Fékezést akarom ugyanígy beállítani akkor az Y axis átugrik a Fékezéshez és a Gyorsításnál nem lesz semmi, de ez még nem minden, amikor játszani akarok és kipróbálni, hogy működik-e az az egy pedál amire beállítottam, például most a gyorsítást akkor az történik, hogy a jármű folyamatosan gyorsul, mintha folyamatosan be lenne nyomva a pedál pedig nincs és akkor nem ad neki gázt amikor lenyomom a pedált. Nagyon érdekes hiba. Aztán utána néztem kérdezgettem egy picit a kormány ügyében és azt mondták, hogy tanítsam be a kormányom. Igazuk volt ez a kormány tanítható és a Manta oldaláról le is tölthető a használati utasítás csak sajnos nem magyar nyelven. Innen tölthető le a használati utasítás hozzá.. Ebben a 12. oldaltól írnak angolul a tanításról, de sajnos én ezt nem értem pontosan, hogy hogyan és mint. Tudnátok abban segíteni, hogy hogyan tudom betanítani a pedálom? Nagyon szeretnék vele játszani és válaszotokat előre is ezerszer megköszönöm.

  • tmartin4

    csendes tag

    válasz cila1 #5665 üzenetére

    Igen tudom, de pont ez a gondom, hogy beállítottam a gyorsításra az egyik pedált és akkor után amikor a fékezést a másik pedálra karom rakni akkor az Y axis átugrik a fékezéshez és a gyorsításnál nem lesz semmi. De ezt szinte pont ugyan így leírtam a kérdésemben.

  • tmartin4

    csendes tag

    válasz cila1 #5668 üzenetére

    Az az igazság, hogy van egy másik játék amit kipróbáltam és abban működik, mert abban van egy olyan rész a beállításnál, hogy játékvezérlő, és ott meglehet adni igaz már nem emlékszem mit, de működik abban a játékba. És a teszten is tökéletesen működik a pedál. Én még várok, hátha tudtok segíteni a használati utasítás lefordításában ha meg nem lesz arra megoldás vagy úgy ha megtudom csinálni és nem lesz jó akkor ezzel lehet megpróbálkozom. Viszont azért a válaszodat köszönöm!

  • tmartin4

    csendes tag

    válasz cila1 #5670 üzenetére

    Hát nem tudom. Nem hiszem mert 2010-es játék meg az az igazság, hogy szerintem teljesen ezzel a tanítással nem működik valami. Mert a régi kormányom az a gázpedált a tesztben úgy kezelte, hogy az a 3-as gomb a fék pedig a 4-es. Na most ezeket az a másik játék sem így kezeli hanem van külön benne egy olyan rész, hogy játékvezérlő vagy valami ilyesmi és azon belül egy olyan rész van, hogy gyorsítás/fékezés. Amikor azt be kell állítani akkor meg kell nyomni az egyik pedált és úgy már jó is. Pedig igazából az a játék a City Bus Simulator 2010-es elődje a Bus Simulator 2009. És az fel tudja ismerni. Nekem a játék fórumján azt mondta az az illető, hogy be kell tanítani. És szerintem valamilyen szinten igaza van, mert amennyit értettem annyit megpróbáltam megcsinálni abból a tanításból és amikor én azt hittem végeztem akkor belementem a tesztbe és a 9-es gomb folyamatosan világított, és már amikor nyomtam a gázpedált akkor a kis pöcök előre nem is ment, mert a 9-es számra próbáltam betanítani a gázpedált. Tehát szerintem ezzel a tanítással itt azt lehet elérni mint ami az előző kormányomban eredetileg benne volt az egyik módnál, hogy a pedálokat gombként kezeli. És érdekes, mert ez a játék akkor is csak abban a módban ismerte fel a pedálokat. Csak hát sajnos az a kormány nagyon régimódi rossz volt. Ezért gondoltam arra lecserélem erre, mert ez jónak tűnt. Tehát még mindig erre a tanításra kéne rájönni valahogy.

  • tmartin4

    csendes tag

    Végre sikerült. Megoldottam a problémámat, a tanítással. Egy fordító programmal lefordítattam a használati utasítást és úgy nagyjából megértettem. A gázpedál mostmár a 9-es gomb a fékpedál, pedig a 10-es gomb. Így már működik is. Kszönöm szépen a segítségeteket.

Új hozzászólás Aktív témák