Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fatal`

    titán

    válasz r6man123 #46931 üzenetére

    Az ilyen formányú állványok az igazán stabilak, bár ehelyett az eredeti GT Omega Apex jobb választás. Viszont ezeken mind együtt állítod a kormány távolságát is a magassággal. A WSP kevésbé stabil és a pedál pozíciója nehezen állítható.

    Én NLR 2.0-t használok, mert az volt éppen készleten, illetve több előfúrt lyuk van rajta talán, mint az apexen. Nehéz elképzelnem, hogy nem tudtad a pedált úgy beállítani, hogy jó legyen a kormány pozíciója. :) A WSP-n a kormány jobban állítható, de mint írtam, kevésbé stabil és a pedál pozíció nehezen állítható, a középen lévő cső pedig zavaró tud lenni (nekem annyira ezutóbbi nem volt problémás, de van, akinek igen).

  • Steve1207

    veterán

    válasz r6man123 #46931 üzenetére

    Én sokat nézegettem ezeket az alzás cuccokat, fut több gyártó névvel cseh-ben, Connect IT, CZC Gaming, Oplite és most a saját Rapture, viszont ennél a középső merevítést elég gyengének írták és mozoghat miatta, rögzítések gyorsan megkopnak vagy alapból pár használat után lötyögős lesz az egész. Kinti áron persze teljesen vállalható, mert jóval olcsóbbak ezek, átszámolva 24e a kicsi és 30 körül ez a nagyobb. Úgyhogy ezen kívül csak a NLR Lite, WSP D2 és GT Omega maradt ebben a kategóriában. Elsőnél jobb a WSP azt mondták, utóbbit meg nem mertem, hiába 50e külföldről, de én egy fillérrel se szerettem volna többet kiadni csóri módjára :D , ha vámolják vagy bármi (külföldi review-k írták, de vegyesen, volt akinek kellett, volt akinek nem eu-tól függetlenül)

    Szóval WSP D2 lett, stabilabb, mint gondolná az ember elsőre, 40e környékén pont tűréshatáron volt még az ára. Nálam 72 cm magasan van most a kormány alja a padlótól mérve (a rögzítő panel, de még mehetett volna fentebb. Az alsó fix cső 33 cm magas, van ráhagyás emiatt, de kb 45-50 cm körül lehet az alapmagassága összetolva), a pedál pedig teljesen fent így (174 cm magas vagyok). Ebben a formában 90 fokos szögben áll a középső merevítő. (Két okból lett így beállítva, egyrészt, mert rigolyás vagyok, félek, hogy egyszer kilazul és a földbe csapódik :D másrészt az ikea asztalhoz pont ez a standard magassága a székemnek).
    Amúgy teljesen stabil, ha húzom előre elég nagy erő kell és ugyanúgy "jön" az alja is, pedig 2 hónapja csuktam rá a kis bilincset. Úgyhogy elég stabil, szerintem gond nélkül tartja előre dőlő állapotban is, ha még alacsonyabb magasság szükséges. Szerintem szükséges a magasabb pozíció egyébként a pedálszög miatt, én a Logi-val sokkal alacsonyabbra nem mennék ezzel a szettel a pedálmagasság állítás hiányában.

    A középső merevítő megszokható, de én pl csak jobb lábbal használom a gáz és féket, így nem zavaró, max kicsit jobbra húzódik az ember. Ezt azért is érdemes, mert a térdemnél bal oldalt pont útba esik a rögzítő. A váltó tartó fém bal és jobb oldalra pozicionálható, nem egy csúcsszuper hely, de kényelmesebb, mint egy fix asztalon. Valamint, mivel teljesen merőleges a középső rész, így elrakáskor se csukom jelenleg össze, csak kormánnyal befelé nézve megy a sarokba.
    Nekem pozitív a véleményem róla minőségibb low budget kategóriában 2 hónap távlatban, de nyilván 5 vascsőről nem kell ódákat se zengeni.

    .

  • Találtgyerek

    addikt

    válasz r6man123 #46931 üzenetére

    Miért kellett visszaküldeni a kormányt?
    Nekem sokáig volt Wheel Stand Pro és elég stabilnak mondanám. Én mondjuk RGS modullal használtam. Úgy szélesebb is volt meg nehezebb is. Egyetlen baja van, hogy mindig be kell állítani hozzá egy stabil széket. Nekem a végén elegem lett belőle, hogy mindig megtaláljam az ideális távolságot.

    06-3o/9759I39

  • JulesTS

    őstag

    válasz r6man123 #46931 üzenetére

    Atesz féle wheelstand. Jól állítható és nagyon stabil.
    https://4utem.blogspot.com/2022/04/kezifektarto-atesz-fele-wheelstandre.html
    Most éppen nem aktív a hirdetése, de ha írsz neki, akkor meg lehet beszélni vele, hogy mikorra tudja vállalni...

Új hozzászólás Aktív témák