Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    válasz pokmky #35733 üzenetére

    Valószínűleg ki sem lett szedve :), ill. én biztosan nem szedtem ki. Mire gondoltok pontosan? Hogy lehetne rosszul visszarakni a potit feltéve ha kiszedtem volna a helyéről egyáltalán? Poka-yoke a rögzítési megoldás. Esetleg arra gondoltok, hogy a pedál fogasléce/kereke nem a megfelelő helyen van összeillesztve potméteren lévő fogazott kerékkel? A mellett, hogy köszönöm a segítő szándékotokat, légyszi ne találgassatok mert azzal nem vagyok kisegítve, ill. ha van ötletetek tippetek azt fejtsétek ki jobban mert félmondatokból nem sokat értek és nem sokra megyek. Ill. hát bízom benne, hogy úgy próbáltok segíteni, hogy láttatok már ilyet szétszedve, nem egy agyebészet de akkor is :)
    pokmky éppen Te írtad nekem a (#35540) hozzászólásban, hogy összeszerelt állapotban kell kalibrálni és akkor felveszi a minimum és maximum értékeket. Akkor milyen poti nincs jó helyen? Sajnos mégiscsak arra jutottam, hogy nem mindegy, hogy miként vannak összeillesztve a pedál és a potméter fogazata. Adott állásban hiába kalibráltam újra akár többször is a pedál útja, a min. és max. állapot helyzete semmit nem változott amíg odébb nem raktam a fogakat. Az egyszerűbb tesztelés kedvéért leszedtem a pedálok tengelyeiről a rugókat, hogy a burkolat visszarakása után ne kelljen összecsavarozni vagy valamilyen módon összefeszítve tartani az új kalibrálás és teszt erejéig és arra jutottam, hogy jelenleg a gázpedál első fogazata a potméter 3-4 fogközébe, a fékpedálnál pedig a pedál első fogazata a potméter 4-5 fogközébe illesztve hozza a várthoz legközelebbi eredményt eddig.

Új hozzászólás Aktív témák