Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vzozo

    senior tag

    válasz Multibit #1693 üzenetére

    Néztem azóta eMMC árakat is, azt hiszem maradok az SD kártya + külső vinyó kombónál...

    Tudom már kb. egy éve kérdeztem, de azóta hátha van több tapasztalat mások részéről. Szóval tudok itt generikus Linux disztrót használni (pl. https://ubuntu.com/download/server/arm ) vagy mindenképp a hardkernel ubuntuját kell telepítenem?

  • PROTRON

    addikt

    válasz Multibit #1735 üzenetére

    Bocs a hosszú posztért.
    Fentebb is olvastam hogy neked van H2-őd, reméltem hogy még nézed a topicot.
    A hardverrel kapcsolatban mik a tapasztalatok? Milyen ez a celeron proci? Mennyire kezeli jól a satara dugott egységeket? A hálózati adatforgalom nem terheli túl a procit? Anno volt celeronom és mindig 100%-on pörgött hálózati másoláskor.
    Tényleg elfogadható másodlagos netezős PC-ként? Most nem arra keresem, de ha arra elég a hardver akkor sok másra is. ;)
    De persze a review blogposzt írás tervben van. :P

    Csak a munka mappa esetében kritikus a sebesség, de ott is a legfontosabbak az aktuális projektek...de a teljes a munkamappám is bőven elfér egy 256-os egységen is, így első körben egy 500 körüli ssd kerülne be erre a célra. Ezt egészítené ki egy másik 500-as egység a gyakoribb elérésű magán jellegű adatokkal (éppen futó videószerkesztések pl), a kevésbé gyakoriak (pl családi fotók, ritkán megtekintett videók) mehetnek sima HDD-re.
    Szal azért van ám itt ku'ttúra, nem kell engem félteni. ;)

    Azért is kellene a NAS, hogy ha a melóhelyre beérve elő kell keresni valamilyen anyagot, ne kelljen feleslegesen a teljes munkaállomást járatni, hanem megfelelő biztonsággal elérjem távolról az anyagokat. Ha a munkaállomás, vagy a benne lévő SSD megdöglik, ne szálljanak el az adatok.
    Ugyanakkor szeretném okosotthon központként is alkalmazni, amihez a sima NAS célhardvernél többre van szükség. Tudom, fentebb írták hogy jobb a békesség, jobb különválasztani ezeket a funkciókat, de én így szeretném most ezt összehozni, hogy egy központi gép legyen.

    A 70k-hoz képest tényleg "baráti" a szlovákiából szállítással 151 eur tovább fejlesztett alapgép (ház-főkapcsoló nem kell, tápegységet veszek megbízható elektronikai boltból), a régi notebookom megdöglött, szal memóriát én is intézek, az nvme ssd, meg a sata-k lesznek a kritikus költségek.
    Csak azért a 151 eurt még mindig érvágásnak tartom az eredeti árhoz képest. Ez ugye JELENLEG 369-es euró mellett kb 55k huf, minden egyéb nélkül. Oké, nekem van egy kuponom (amit talán sikerül velük ledumálni) 35 usd-vel, aminek nem szállt el az árfolyama, tehát kb 11k huf mínusz=45k.
    Ha kóreából rendelem, akkor 23 usd a szállítás, tehát kb 148 usd, amiből lejön a kupon, de erre rájön az áfa ....így is 45k... :@ sehogyse jó.

    Más sbc-k esetén meg probléma a 2.5 giga net, hogy ha ugyanúgy usb-n van mint a háttértár, akkor bukhatom a sebességet. És hálókártyával, továbbá az ssd-khez szükséges kiegészítőkkel azok se állnak meg 35-40k alatt...

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • PROTRON

    addikt

    válasz Multibit #1739 üzenetére

    Mármint ha lesz több olyan eszközöm is amivel lanozni akarok.
    Ha nem gondolnám komolyan vettem volna 2gb-s rpi4-est usb hálókártyával és usb ssd-vel :P

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • tvamos

    nagyúr

    válasz Multibit #1756 üzenetére

    Nekem egyszerűbb a Polin, (Német,) csak megrendelem, és bedobja a postás. Nem nagyon számoltam ki, olcsóbb-e.

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Új hozzászólás Aktív témák