Új hozzászólás Aktív témák

  • orbitalion

    tag

    Sziasztok! Érdekes hibába botlottam. A WiringBPi telepítésével ügyködöm különböző OS-ekre. Sajnos valami gond lehet a gitHub-on, mert a letöltő link nem jó állományra mutat. Ugyanis kétféle WiringBPi van, egyik a BananaPi Pro másik a sima BPi-re való. Az eltérés a GPIO lábak számában rejlik, ami a pro esetében 40, és ez így is jelenik meg a táblázatban a gpio readall parancs után. A GitHub oldalán le lehet tölteni zip-ben a helyes állományt, ha kijelöljük a lenyíló fülön a megfelelő BPi verziót. Alul ilyenkor meg is jelenik a git-es link, csak ami a sima BPi-hez jön fel, az nem működik, a másik, amire sok leírás hibásan hivatkozik, a Pro verzióra mutat.
    Jelenleg úgy tudtam megoldani a problémát, hogy letöltöttem a zip-eket win alatt, de jó lenne a git-et használni a telepítéskor másolgatás helyett.

    Tudtok olyan elérési címet, ami a helyes WiringBPi.git-re mutat? Esetleg hallottatok valamit, hogy ez miért van?

    Vannak dolgok, amiről mindenki tudja, hogy nem lehet megoldani. Aztán jön valaki, aki erről nem tud, és megoldja. A.E. Civic 2.2 ctdi mk8

Új hozzászólás Aktív témák