Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz orbitalion #215 üzenetére

    1. Szerintem rs485-öt c-ben érdemes kezelni, babrásabb, de biztosabb. nem hiszek az interpretált nyelvekben hardverközeli dolgoknál.
    2. nem látom, minek használnál ebben a felállásban tcp/modbust. szerintem teljesen feleslegesen bonyolítja a felállást.
    2a. a mért adatok átadására a legegyszerűbb módszer, ha egy ascii fájlba lerakod a webszerveren és onnan tölti le a vb programod http-n.
    2b. a nem annyira legegyszerűbb módszer, ha xml-ben rakod le
    2c. a szép megoldás szerintem az, ha menedzselési feladatokat menedzsment protokollal hajtunk végre. a mért adatokat snmp szerverbe tölteném bele és pc-n simán snmp-vel szedném le. ezzel a megoldással azt is elérnéd, hogy nem csak az általad faragott klienssel lehet feldolgozni az adataidat, hanem tetszőleges nms-sel is.

    a 2b megoldás arra is jó lehetne, hogy beletolod js-ben az egyszerű lekérdező scriptet a böngészőbe, és utána ugyanazzal a protokkollal ugyanúgy szedné le a böngészős felület, mint a pc-s vb felület. egy melóval két probléma letudva.

    a c-s megoldás annyiból jó lehet, hogyha az rs485 csatoló esetleg usb-s, azt pc-be dugva gyorsan lehet fejleszteni a lekérdezőt, utána csak le kell fordítani pire és áttölteni.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák