Új hozzászólás Aktív témák

  • Den

    veterán

    válasz tvamos #189 üzenetére

    Szerintem látnak tovább, én is nézegetek mindenféle boardokat, van is ami tetszik, ötleteim is vannak, mire, hogy használnám, de mindig oda jutok, hogy ami pluszt nyújt az nem kompenzálja a raspi támogatottságát. Én azért kezdtem el foglalkozni vele, mert elektronikához nem nagyon értek, de voltak olyan problémáim amihez valamiféle elektronikus vezérlő, mérő eszköz kellett volna, de nem éreztem elég erőt magamban ahhoz hogy negyvenhez közeledve nulláról megtanuljam annyira, hogy eljussak saját tervezésű és építésű boardokig. A raspin meg ott van az egyszerűen használhatő gpio, hozzá kész szoftveres megoldások, milló bővítő kártya, a legkülönbözőbb feladatokra, a neten egy csomó projekt, rendesen dokumentálva, amikből egyszerűen, gyorsan összelegózhatom amit akarok, és mivel sokan használják, ha problémám van azzal már biztos találkozott más is, és valószinüleg megoldás is született rá.
    És ezt sokaknak, akik nem olyan nagy szakértők elektronikában, programozásban,nem kompenzálja a plusz memória vagy processzor teljesítmény. Pláne, hogy a legtöbb barkácsprojekthez tényleg elég a raspi hardvere, amihez meg nem, arra eleve van jobb eszköz.

    Én a jövőben tervezek túllépni a pi-on, valami SoM felé, ami saját célhardverbe lenne ágyazva, de addig még baromi sokat kell tanulnom. Most veszek egy újat, mert a meglévőt befogtam a 3d nyomtatóhoz, és olyan jól működik hogy ott is marad, aztán elkezdek kisérletezgetni az egy éve megvett gert board-dal, amit eddig még csak kicsomagolni volt időm :)

    www.simson4t.hu

Új hozzászólás Aktív témák