Új hozzászólás Aktív témák

  • otapi

    tag

    A neten nem sok forrást találtam ebben a témában úgyhogy úgy gondoltam megosztom az utókornak:
    Odroid C4-en használok Coreelec/Kodi konfigot külső HDD-vel. Egy ideje már akartam Bluetooth-os fülhallgatót és/vagy fejhallgatót használni a TV-hez, de hiába az Androidos Sony TV, meg rajta a BT kapcsolat, hang átvitelt nem támogat... Gondoltam az Odroid-dal és a Coreelec-kel, USB-s dongle-lal csak meg lehet oldani. Ezt a két donglet próbáltam: TP-Link UB400 es TP-Link UB500. Elsőre kapcsolódási probléma volt: párosodott, de aztán lekapcsolt szinte egyből mindkettő. Aztán rájöttem, hogy ha átteszem a dongle-t a külső HDD USB dugója alól egy másik slotba, ott már rendben működött minkettő dongle.
    Szóval jelentem, ezek a BT dongle-k kompatibilisek az Odroid-dal és működnek rendben, szobán belül.
    Ahhoz hogy a Kodi a BT-re küldje a hangot, a System/Audio alatt ellenőrizni kell hogy a fejhallgató csatlakozása után átvált-e a Pulse Bluetooth driverre. Nekem automatikusan átvált, meg vissza HDMI-re amikor lecsatlakozok a BT-ről.
    Plusz még hasznos a Bluetooth Delay Lite plugin, ezredmásodpercre pontosan be lehet állítani hogy szinkronba legyen a hang a BT késlekedése miatt.

Új hozzászólás Aktív témák