Új hozzászólás Aktív témák

  • PROTRON

    addikt

    válasz vzozo #1778 üzenetére

    Én a 2,5Gbps ethernet miatt nem próbálkoztam be a Raspberry 4-el, de elvileg azért a tiednél jobb eredményeket kellett volna elérni vele.
    A H2+-t szerettem volna, de túl sokat vártam, aztán meg nem voltam olyan szerencsés mint a fenti kolléga. Az egyébként kártyaPC-ként már x86-os, csak hogy értsd miért lett volna. :D

    Mondjuk a kolléga még nem írt részletes elemzést arról a H2+ról, ami azért szerintem hiányzik ebből a topicból.

    Egyébként végül én is egy 8100-as server PC-t építettem az itthoni hálózatra, csak én HA-ról válogattam össze az alkatrészeket nem ebayről meg persze volt itthon felesleges 450-es tápegységem. Ami meglepett, de képes leszabályozni magát, így ezen alacsony teljesítmény igény szinten sem fogyaszt kiugróan sokat.
    Meg persze boltból kellett a legolcsóbb 2,5Gbps ethernet kártya.
    Az SSD-t másik gépből raktam át de az overkill ehhez a konfighoz.
    Így végül megállt a konfig kb 50k-nál. alaplap+cpu+2x4GB DDR4 ram = kb 40k, az ethernet kártya meg még 10k alatt volt akkor nettóban...megnéztem még most is 10k körül van az Orico PTR-FU és tényleg megvan vele a 2-2.5 Gbps közötti stabil sebesség ha a többi eleme a hálózatnak is tudja.

    [ Szerkesztve ]

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

Új hozzászólás Aktív témák