Új hozzászólás Aktív témák

  • CactuS

    Arcképgyáros

    Az egyes kártyák Linux kiadásai mennyire átjárhatóak? Gondolok itt arra, hogy az Olimex is csinált prebuilt imageeket (debian, linaro, ubuntu), van a Cubieboardnak is (Cubian, Cubieez), vagy a Raspbian. Ezek esetleg kártyáktól függetlenül használhatóak? Vagy igazából mindegyik a sajátjához való és gyakorlatilag nagy különbségek nincsenek köztük?

    Már pont eldöntöttem, hogy lemondok a Kabini-s platformról, mert fölösleges ilyen feladatokra egy akkora gép (mondjuk árban kb ki lehet hozni egy 5150es gépet belőle), de aztán számolgattam, hogyha veszek tartót, kábelt, stb, plusz vám, szállítás, áfa, akkor kb árában vagyok szinte az itthon is kapható Cubieboardokkal. (Ha a cubietruckot nézzük és a NANDos változatokat, akkor szintén nem egy ház ára a különbség). Ha picit hozzádobok, akkor Cubietruck és akkor a tartóba már szépen belefér a HDD is, kompakt kis cuccként. :B

    Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

Új hozzászólás Aktív témák