Új hozzászólás Aktív témák

  • ricshard444

    veterán

    Ez a téma mindig egy nagyobb rést hagyott a fórum életében, mert konkrét (még futó) hely nincs, ahol megvitathatná az ember, hogy mégis mi a helyzet a túlspilázott CPU limit témában

    Alap elvárás, hogy normális hangnemben beszélgessetek, saját tapasztalatokra hivatkozva.
    A kiemelés oka egyszerű: az még sosem segített senkinek, ami úgy kezdődött, hogy "úgy hallottam".
    Tehát tessék a tapasztalatoknál maradni, elfogultság nélkül (az AMD semmire nem jó szintű kommenteket hanyagoljátok).
    A játszhatóságot mindenki máshogy méri, ezért a kérdező figyelmét hívnám fel, hogy a következők szerint járjon el:

    1: Milyen játékokhoz kellene
    2: Mi az elképzelésed árban és te melyik modellre gondoltál
    3: Tuningolsz e
    4: Mi az elvárt sebesség (minimum és átlag fps)
    5: Mennyire zavar, ha 5-15% összességében megmarad tartaléknak a kártyában (CPU limit)
    6: Milyen hosszú "közös életet" tervezel vele

    Példa:

    Sziasztok, új gépet rakok össze, már csak az alaplap és a CPU hiányzik, egy GTX 770 kerülne bele, de nem tudom milyen procit vegyek.

    Sorban válaszolva:

    1: a legújabb és régebbi játékokhoz is, például Battlefield 4, Thief, Metro LL, Planetside 2
    2: úgy 50.000 Ft környéke lenne az a keret amit szánnék rá, AMD vagy Intel témában nem vagyok otthon
    3: minimális tuning lehet lenne, de nem szeretném nyúzni a cuccokat
    4: nagyjából az amire a kártya képes, tehát 50+ átlag fps mindenképp legyen meg
    5: nem zavar, de azért ne legyen gond a futási sebességgel.
    6: 2-3 évre tervezek a konfiggal

    Válaszként ennek megfelelően reagáljatok a kollégára és ne kezdjetek felesleges vitákat.
    Persze sokan lesznek, akik csak úgy beesnek, hogy "GTX 650 + AMD X4 kihajcsae?", de próbáljátok szépen lekezelni ezt is, azzal nem segítetetek semmit, ha kiröhögitek, hogy ez nem ilyen egyszerű vagy, hogy "az a proci már régi, nem lehet vele normálisan játszani", mert utóbbi egyenesen félrevezető.

    Fordított esetben, ha mondjuk VGA-t szeretnél újítani, a mostani procid mellé, ugyanez a felállás érvényes.

    Kellemes fórumozást és átgondolt, ésszerű kérdéseket/válaszokat kívánok mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

    Vannak dolgok...

Új hozzászólás Aktív témák