Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    válasz cyberkind #6700 üzenetére

    ha te 10 éve tanulod, akkor már megbocsáss, de durva user error van nálad, valami hiányzik, nincsen affinitásod, motivációd és még sorolhatnám. nem akarod igazán megtanulni, könnyebb azt mondani, hogy nem tudom.. a sikeres embereket az választja el a sikertelenektől, hogy azt mondják, megcsinálom, csakazértis. és addig teszik magukat oda amíg sikerül. nem akarok ebből vitát szítani, meg nem szeretném, hogy félreértsetek, vagy hogy bárkit lenézek, de azzal soha senki nem ment semmire, hogy megsimogatták a fejét, mert valami nem ment. azzal lehet elérni bármit is, hogy kőkeményen odateszed magad és megtalálod a módját, hogy elérd. a nyelvtanulás ugyanez. rengeteg idő, verejték, akarás és gyakorlás. ha nem fontos számodra, nem mozgat meg, nincsen igazi célod, nem is fog menni. ha igazán akarod, úgyis megtalálod a módját. :) minden más szerintem önigazolás és kifogás keresés. és megint csak ne érts félre, nagyon sok ember választja ez utóbbit, ezért is van ilyen kevés sikeres ember.
    na de tényleg befejeztem ezt a témát. :)

    balu:
    igen, úgy gondolom, hogy vannak nyelvtani, ragozási táblák, amiket bekell biflázni úgy, mint a szorzótáblát ált iskola elsőben. mert mikor összerakod a mondatod, ezek szépen idővel automatikusan fognak beugrani sok gyakorlás mellett. nem vagyok nyelvtanár, nekem így ment részben. az, hogy valakinek van esetleg tehetsége a nyelvekhez, nem jelenti azt, hogy tudni is fog. ugyanúgy megkell ezeket tanulnia és szerintem ez az egyik legjobb megoldás ezekre.
    csak ismételni tudom magam, ingyen nem jön semmi. :)

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Új hozzászólás Aktív témák