Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ATM_automata

    őstag

    Sziasztok,

    CS:GO-hoz keresnék mikrofonos fejhallgatót. A gépemben egy asus xonar DX hangkártya van, erre egy 5.1-es hangfal szett van rákötve. Mivel ezt nem szeretném állandóan széthúzni meg vissza dugni a fejhallgató csatlakoztatásakor, ezért az jutott eszembe, hogy talán USB-s mikrofonos fejhallgatót kéne vennem. A gép, film és egyéb dolgokat hallgatnám továbbra is a hangfalakon, amikor játszom, akkor pedig a fülest szeretném használni. Erre szeretnék tehát megoldást találni.

    Milyen célra szeretnéd elsősorban használni? Játék, tehát mikrofonja legyen.
    Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg? 10-20.000.-Ft között
    Vezetékes vagy vezeték nélküli? Vezetékes
    Mikrofonos vagy mikrofon nélküli? Mikrofonos
    Circumaural vagy supraaural? Fül körüli.
    Milyen hangzást vársz? Nyitott vagyok minden megoldásra
    Milyen csatlakozású legyen? USB, ha van olyan, ami jó.
    Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)? ASUS Xonar DX, de ha van normális, akkor inkább usb-sbe gondolkodnék.

    [ Szerkesztve ]

    What else?

  • ATM_automata

    őstag

    válasz Meklod #16757 üzenetére

    Köszi! Ez amúgy hogy működik? Ettől még a régi hangkártyán fog jönni a hang? Vagy innetől kezdve csak ezen? Azt be lehet állítani, hogy csak játék alatt működjön?

    What else?

  • ATM_automata

    őstag

    válasz shield #16822 üzenetére

    Kb ugyan azt tudom én is leírni, mint a kolléga. Én kifejezetten az USB hangkártya miatt vettem meg, hogy ne kelljen a hangfal szettet kihúzni meg átdugni a fülest a hangkártyába.

    Nekem egyből sikerült kényelmesen felvenni, a fejem és a fülem is kicsi. Kényelmes, nem nyomja se a fejem se a fülem. Eddig CS:GO-val teszteltem, ott észrevehetően jobb volt minden a korábbi sima fülesemhez képest. A játékosok hangját tisztábban hallottam, a játék hangjait, a közeledő ellenfelek lépteinek irányát egyértelműen jobban meg lehetett állapítani. A fegyverek hangjának különbsége is sokkal markánsabb. Összesenben úgy érzem, hogy minőségibb lett a hang élmény, pedig egy ASUS XONAR DX-em van a gépbe.

    Nekem sajnos nincs túl jó fülem, így az EQ állítgatást eddig nem nagyon erőltettem, de ha valaki dob egy képet, hogy szerint mit érdemes megnézni, akkor örömmel kipróbálnám.

    Amit negatívumként tudok említeni, hogy ha a mikrofon nincs némítva, akkor kicsit behallatszik némi zaj a fülesbe. Ezt főleg akkor veszem észre, amikor semmi nem szól a fülesbe, ilyenkor van egy egész pici alapzaj/zúgás. Ha valami szól a fülesbe, akkor nem lehet észre venni. Ha nincs a gombbal némítva a mikrofon, akkor folyamatosan vesz.

    Nem volt még 7.1-es fülesem soha, így nincs összehasonlítási alapom, de ezt jó vételnek gondolom ennyi pénzért. Felmerült bennem, hogy el is adom a DX-et és az 5.1-es hangfal szettet is.

    Nekem USB-n is elég hangos. A szoftverben csontra feltoltam a hangerőt, így a fülesen kb félig, 2/3-ig vissza tudtam venni és még így is megfelelően hangos.

    Xonárra még nem dugtam rá.

    Összességében elégedett vagyok vele eddig, kényelmes, szép, jól is szól. :R

    [ Szerkesztve ]

    What else?

Új hozzászólás Aktív témák