Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Asztor

    újonc

    Sziasztok!
    Fejhallgató vásárlása előtt állok és a segítségeteket szeretném kérni.
    Mindenképp vezetékes eszközt szeretnék venni, amit főként filmre, zenére, és talán legutolsó sorban játékra szeretnék használni. Tudom, erre nem biztos, hogy akkor a gamer fejhallgatók közül kellene keresgélnem, de ha jól olvasgattam az itteni kommenteket, akkor lehet kifogni jó ár-érték arányú fejlhallgatókat is, amiknél kisebb kompromisszumokkal, de mindhárom igény kielégíthető egyszerre.
    20- maximum 50 ezret költenék rá, de az utóbbit már csak abban az esetben, ha tényleg abszolút best buy ár-érték arányú lenne.
    Tekintve, hogy black friday van egész jó árcsökkenéseket lehetett látni némelyik eszköz esetében, így az alábbiak közül mazsolázgattam. Írok árakat is, hátha más is talál közülük valamit.
    - Logitech G635: 38 ezer Ft -Ez volt a legelső választásom, de elég drágának tartom, tekintve hogy már korábban írták itt fórumon, hogy volt ez már 20-on pár ezer is. Itt tetszik, hogy USB-s, nem kell hangkártya, illetve hogy támogatja a DTS:X -et is. Ez mennyire klassz egy átlag 5.1-es filmnél? Jól át tudja konvertálni a hangot térhanggá? Vélemény? Vagy hogy önmagában a fülessel mennyire jó a filmezés?
    - Steelseries Arctis 5: 27,600 Ft -Szint úgy USB -s, és támogatja a DTS:X -et. Olcsóbb, mint a G635 és ha jól tudom jobb az anyaghasználata is. Akinek van ilyen fülese mi a véleménye, nyújt valami extra élményt/hangzást, vagy kb csak egy átlagos fejhallgató?
    - Asus Rog Strix Fusion 300: 34,400 Ft -Ha jól tudom nem rossz ár. Anyaghasználat rendben van, USB -s. Viszont DTS:X -et nem támogat. Ez csak játékban okozna nekem plusz élményt? Vagy jó lehet filmekre is akár, rendelkezhet olyan hangkarakterisztikákkal, mélyekkel?
    - Sennheiser GSP 600: 45 ezer Ft -Ha jól láttam, ez most abszolút best buy vétel ennyiért. Jó anyaghasználat, nívós gyártó. Viszont csak stereo, nekem pedig csak alaplapi (Asus rog strix B450) hangkártyám van, ami ha jól sejtem nem tudna kihajtani a fejhallgatót, így nem lenne virtuális térhangzásom. Tekintve hogy ez már tényleg a teteje annak, amit rászánnék egy fejhallgatóra, így most nem vennék külön pluszba hangkártyát. Szerintetek jobb lenne még így sztereoban is akár az eszköz a többihez képest? Az ára nagyon jó. Ha nyújthat annyival többet, mint a másik 3 virtuális hangzással, akkor hajlandó lennék kiadni érte bő 10 ezerrel többet.

    Mint írtam, eredetileg a G635 -re gondoltam, ha megkapnám valahol olyan 25-28 ezer körül, mert arra többen írtátok hogy nagyon jó térhangzása van, és hogy a filmeknél is pluszt élményt nyújt.
    A többivel vajon mi a helyzet? Azok közül valamelyik jobb választás lenne?
    Nagyon keveset játszok, akkor se igazán PUBG, CS kaliberű játékokkal, így a konkrét "ki honnan hány méterről lő" beazanosítás az utolsó szempont lenne.

Új hozzászólás Aktív témák