Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szerdzso

    újonc

    Sziasztok!

    Remélem jó topicba írok és kapok is választ a kérdésemre. A másik fejhallgatós topicba csak vezetékesről lehet kérdezni, de nekem éppen, hogy vezeték nélküli kellene,így lényegében nekem is ugyanaz a sablon kérdésem lenne, mint itt sokan másoknak: milyen fejhallgatót vegyek?

    1) Az élet minden területén használnám. Az otthoni és a munkahelyi gépemen, valamint közötte a telefonon.

    2) Mivel ilyen igényeim vannak, így tudom, hogy drága mulatság lesz, emiatt rá is szánnék vagy 70-80 ezer forintot, de egy igazán érdemes darabnál akár 100-ig is elmennék.

    3) Mindenképpen vezeték nélküli. Ez a legfőbb oka a cserének. A telefon gyári agybadúgós fülesének a vezetéke mindig elrongyolódik. Zsebben a telefon és ott törik a kábel jobban, kényelmetlen, jobb lenne a szabadság érzése. Mikor sétálok, akkor a kábel mindig lecsúszik és húzom utána a fejem, hogy ki ne essen a fülemből. Ülő helyzetben aztán persze a telefont nem bírom kivenni a zsebemből, mert akkor a vezeték nyilván felcsúszik. Tiszta kínlódás.

    4) Circumaural. Az számomra sokkal ízlésesebb, hogy a füledet eltakarja a fejhallgató és nem látszik ki alóla. Valamint nem tudom, hogy ez mindenképp szükséges hozzá, hogy zárt legyen. Olyat szeretnék. Kívülről ne hallatszódjon be semmi, de én sem akarok másokat zavarni a zene hallgatásommal. Vonatnon minden állomáson le kell halkítani a zenét, hogy másokat ne zavarjak, annál gondolom nem lenne ilyen probléma. Valamint az agybadúgósnál azt sem szeretem, hogy télen hideg lesz rögtön, ha néhány másodpercet kiveszed a füledből. Mikor visszadugod, akkor kellemetlen ha hideg. Fejesnél elvileg nem lenne ilyen probléma. Illetve szeretek aludni a vonaton. Ha oldalra hajtom a fejemet, akkor a pánt nem tart ki, vagy nyomom meg?

    5) Mikrofonos. Skype beszélgetésekhez kellene.

    6) Nem vagyok egy nagy zene értő. Inkább basszusosabb zenéket hallgatok. A régi iphonehoz kapott füleshez képest az agybadúgós is nagy lépés volt, mert jobban hallani a basszust. Az emberi fül amúgy sem képes hallani a teljes hang tartományt, de amit az átlag hall szerintem én még azt sem. Ha szép hangzása van, akkor nekem az már elég. Gondolom beállítássokkal testre lehet szabni, hogy milyen hangzást szeretnél.

    7) Jack, USB, Bluetooth. Szerintem ez a három együtt jár. Ha vezetéknélküli, akkor a bluetooth technológia a kézenfekvő. Ezekhez a fejeskhez szoktak mellékelni jack dugót is, hogy ha lemerül az akksi, akkor vezetékkel ugyanúgy tudd hallgatni a zenét. Az USB pedig igazából szerintem csak töltésre kellene. Azon keresztül nem tudom, lehet-e zenét hallgatni, de igazából a jack-et részesíteném előnyben.

    8) Beépített hangkártya van mindenhol (telefon, számítógépek). A 6)-os pontban leírtam, hogy nem vagyok zene értő és emiatt nem kell studó minőség, egy szép hangzással is megelégszek, amihez nekem elég az alaplapi kártya.

    9) Tudom, hogy vannak már NFC-s eszközök is, ahol csak a telefont elvileg hozzá kell érinteni a füleshez és a párosítás után lehet is zenét hallgatni, de ez igazából megint csak kényelmi funkció. Nem körülményes a bluetooth-tal sem megkerestetni. TT funkció. Egy napot bírjon ki. Örülnék neki, ha csak este kellene felrakni tölteni, mert az okos telefont is akkor töltöm, így egybeesne ez az időszak, de ha nap közben igazából egy kicsit rá kell tölteni a munkahelyen az is oké. Vennék mind a két számítógéphez egy - egy bluetooth adaptert, így mindenhol vezeték nélkül tudnám használni.

    A kutakodásom kezdetén a Sound Blaster Wireless EVO Zxr-en akadt meg a szemem. Elvileg van valami belső hangkártyája, meg nfc, tt, beépített mikrofon. Az akksija elvileg csak valami 8 órát bír és Magyarországon nem sok helyen kapni, emiatt félek, hogy esetleg a garancia érvényesítése nehézkessé válik. Panaszkodnak rá, hogy eltörik a pánt része. A többinél is fennáll ez (normál használat mellett) vagy csak az anyag használat okolható? A mikrofonra kitérve nem szeretném, ha ott lógna összevissza. Levehetős meg végképp nem kellene, mert az első adandó alkalommal elhagynám. Ilyen beépített mikrofon megfelelne mint a Zxr-en is van. Ha a skype beszélgetés közben érthető, amit mondok az már bőven elegendő. De nem szeretnék olyan kilógó mikrofont, mint a gamer füleseknél, és nem is olyat keresek, hanem amit bárhol tudok használni.

    Nem most lenne még a vétel, hanem egy kicsit odébb, így szerintem időben vagyok az ismeret szerzésnek. A Parrot Zik is bekerült látószögbe. Ott attól félek, hogy ha az érzékelő vagy mi van beépítve a párnába elromlik, hogy ha leveszed a fejedről a fejhallgatót mondjuk a nyakadba rakod.

  • Szerdzso

    újonc

    válasz CsonkaImo #15343 üzenetére

    Igen tudom, hogy nem vagyok egy egyszerű eset. Mindenesetre köszönöm, hogy válaszoltál és megosztottad velem a véleményedet. A csere azért érett be, mert igazából mindegyik helyen leamortizálódott már a készlet. Az otthoni Panasonicnak a vezetéke van azt hiszem megtörve (vagy / és az erősítő becsatlakozása) valamint a párnázata is le van már mállva. A telefonhoz kapott gyári fülhallgató vezetéke ugyanúgy megtört. Néha érzékel egy vagy több kattintást és leállítja a zenét vagy hívja a Samsung "Siri"-jét. A munkahelyen pedig a kapott füles megintcsak elrongyolódott. A fejet hátulról futja körbe. Mind a két hangszórónál eltörött ez a műanyag, úgy van egy guriga celluxxal összerakva. A mikrofonja pár napja esett szét. A hangszóróról a párnázat leszakad, akár csak maga a hangszóró egyik oldalon. Ezek helyett kellene egy darab bluetooth füles. Utazás közben a telefonnal van összepárosítva a fejhallgató, gép közelben pedig magával a computerrel vagy a telefonnal, ha net rádiót hallgatok.

    Éppen most néztem végig néhány cikket az oldalon. A Sony MDR-1RBT illetve MDR-1ABT-t láttam. Annak is ekörül mozog az ára. Az MM-ben felpróbáltam az előbbit, de nem keltette egy komoly fejhallgató hatását. Viszont a lapát füleimet nagyon jól eltakarta. :)

  • Szerdzso

    újonc

    válasz CsonkaImo #15345 üzenetére

    Igen nyilvánvalóan, ezzel már a kezdetek óta számolnom kellett. De mint írtam, nem törekedem a kiváló, stúdió hangzásra. Legdrágábban 600 ezerért láttam eddig fejhallgatót.

  • Szerdzso

    újonc

    válasz CsonkaImo #15347 üzenetére

    Értem. Tehát akár még a általam elsőnek kiemelt Zxr is jó lehet ? Valahol egy fórumon vagy teszten olvastam valakinek a hozzászólásában, hogy szerinte a cégnek a 2000-es évek eleje óta kezd befellegezni. Tudom, hogy egy ember véleményére nem lehet adni. Viszont a régebbi időkben többnyire Sound Blaster hangkártyáink voltak a gépekben, amikor még nem volt integrálva az alaplapra. Talán amiatt is rokonszenvezek velük. De nagyon sok márka megnevezésre került itt topicban, olyanok is, amelyek számomra eddig ismeretlenek voltak. De azok esetleg kevésbé támogatják a vezeték nélküli technológiát?

  • Szerdzso

    újonc

    válasz CsonkaImo #15351 üzenetére

    Jó persze ebben van valami. Ha rosszul mennének a dolgok az ő házuk táján, akkor eddig talán ki sem húzták volna. Nem zavar a kinézete éppen amiatt tetszett meg, ha lehet ezt mondani. Tudom, hogy nagyon furcsa az ízlésem, mert sokan kritizálták a kinézetét, de nekem bejön. Igen amúgy ez a gond vele, hogy a fejpánt műanyag és az szokott eltörni. Ebay-en nézelődve láttam egy ilyet eladásra kínálva, aminek a pántja az egyik hangszóró felett az én módszeremmel jó sok celluxxal volt javítva. A fejpánt gondolom ennyivel is jobb, hogy nem törik el. Egyébként ez a fém a fejpánton belül szokott futni? Csak azért kérdezem, mert elég jól vezeti a hőt és télen hozzáfagy a fejedhez :DD

    Egyébként most nézegettem szét a Sony háza táján is. Van most nekik ez az MDR 1ABT. Elvileg most jött ki. NFC, érintő panel. Viszont ANC meg ilyeneket nem ír. Arról mi a vélemény?

    [ Szerkesztve ]

  • Szerdzso

    újonc

    válasz CsonkaImo #15359 üzenetére

    Igen sajnos ez így van. A mai dolgok már nem annyira megbízhatók. Komolyan erre építik az ipart, hogy gyártsunk gagyi cuccokat, ami idő előtt elromlik, így sarkallva a vásárlót újabb összegek kiadására?

    (#15353) Egyetlen<>
    Félreértés ne essék. Nem hangkártyáról van szó, hanem fejhallgatóról. Én is sokszor tévedésbe estem, amikor kerestem az interneten. Ugyanolyan néven van hangkártya és fejhallgató is.

    Creative Sound Blaster EVO Zxr - fejhallgató
    Creative Sound Blaster Zxr - hangkártya

  • Szerdzso

    újonc

    Sziasztok!

    Érdeklődnék, hogy került-e ki a piacra valami újabb termék, ami nekem megfelelne? Korábbi beszélgetések kapcsán körvonalazódtak az igények és a feltett kérdésre adható válaszok.

    Mindenféle célra használnám, egy olyan mindenes, bármikor, bárhol használható fejhallgató kellene. Utazás közben a telefonnal történő zenehallgatásra, telefonálásra. Asztali PC-nél zenehallgatás, játék, filmnézés, skype.

    Az összeg úgymond nem számít, mert tényleg egy univerzális eszközt szeretnék és mint olyan nem olcsó.

    Mindenképpen vezetéknélküli. Azért váltenék, mert a vezetékkel mindig csak a bajom volt.

    Mindenképp circumaural. Zenehallgatás vagy telefonálás közben szeretném kizárni a külső hangokat, de én sem akarnék ezzel másokat zavarni.

    Mikrofonos. Telefonáláshoz minimum kell.

    Hangzásban nincsenek nagy igényeim, elég botfülű vagyok. Bár most a topicot olvasva új szempont jelentkezett, hogy a térhatásnak köszönhetően időben észleljük a motoszkáló ellenséget játék közben. Egy alapvetően szép hangzásra vágyom, aminél nincs alapzaj, nem recseg. Hogy most ez surround, 5.1 / 7.1 ezek virtuális vagy reál módozatai, ahhoz nem értek.

    A csatlakozónál nekem bőven elegendő ha vezetéknélkül viszem minden platformon. Persze ehhez kell egy töltő csatlakozó is. Viszont, akkor akksi időben jó volna ha kibírna egy teljes napot, mert este úgyis felraknám tölteni.

    Alaplapi hangkártya van, de ha megéri venni egy jobbat, akkor szívesen beruházok rá. A topicban bemutatott kártyák nem drágák és talán a jobb hangzás fényében megérik az árukat.

    A mikrofonja legyen beépített. A legrosszabb az ha levehetős, mert azt az első adandó alkalommal el fogom hagyni, de a mikrofon pálcáját sem szeretném forgatni. Kinézetre csak annyit tudok mondani, hogy az oldalon belinkelt fejhallgatók képei közül egyik sem tetszett. Jó nagy lapát fülem van, így egy akkora fejhallgató kellene, aminek a párnája nem csak rálapul a fülemre, hanem körülöleli, amiben eltűnik a fülem. Talán ez is egy szükséges feltétele a circumaurál hatás elérésének.

    Eddig amit megneveztünk az a Creative Sound Blaster EVO Zxr volt, ami nekem minden szempontból megfelelő lenne, csak olvastam róla, hogy a pántja eltörik a műanyag miatt.

    Esetleg tüzetesebben szét lehetne nézni a Sony csúcs kategóriás vezetéknélküli fejhallgatói között.

    [ Szerkesztve ]

  • Szerdzso

    újonc

    Sziasztok!

    Tegnap betévedtem a MediaMarktba, amíg vártam a vonatra. Ott láttam két fejest, amikről eddig itt sem volt szó és még az én figyelmemet is elkerülte. Az egyik egy Sennheiser Urbanite XL Wireless volt (a másik meg valami Sony). Esetleg erről tud valaki valamit? Korábban a Creative Sound Blaster EVO Zxr volt a figyelem középpontjában nálam (az a kiindulási alapom). A Merlinnél az is egyre olcsóbb lesz. Levonható ebből valami következtetés (az idő múlásával amortizálódik, nincs rá kereslet és ezért árulják olcsóbban csak hogy elkeljen). Ott egy biztos hibáról tudok, hogy a pánt a csukló rész körül eltörik. De ahogy olvasom a topicot ettől nem mentes egyébként több más füles sem. A tegnap látott Sennheiser ezzel szemben fémpántos, ami talán nagyobb tartósságot jelent. Egyébként is én kilógok itt a sorból, mert mindenhol a vezetékes HyperX Cloudot és társait javasolják otthoni szórakozásra, nekem meg egy univerzális vezeték nélküli fejesre volna szükségem, amivel tudok a telefonomról zenét hallgatni, telefonálni, otthon pedig a PC-ről filmet nézni, játszani és szintén zenét hallgatni. Bátyámmal is annyit beszélgetünk telefonon mostanában, hogy kényelmetlen tartani a telefont, mert úgy nem tudok rendesen gépelni.

    Az pedig csak most tudatosult bennem, hogy vezeték nélküli átvitelnél kiesik a hangkártya? :Y Egyébként is csak egy alaplapi hangkártyám van, de bluetooth kapcsolatnál úgyis vennék egy adaptert a gépbe. Akkor viszont csak a fejhallgató erejére tudok számítani? Vagy ha a kábelével bedugom egy profibb hangkártyába akkor tudom kihasználni annak előnyeit? Ebben az esetben a Zxr rendelkezik valami beépített APTX-xel. Attól sem szabad csodát várni?

Új hozzászólás Aktív témák