Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FischiPiSti

    csendes tag

    Hi all!

    Látom java részt jó vélemények vannak a tactic3d Rage -ről, azt is olvastam, hogy mindenki aki nem a gyártótól rendeli, az az interstoretól vette.
    Nos én találtam egy másik helyet, PlazaMarket de keresés szerint senki sem említette még a helyet.
    Maradjak az interstorenál, megbízható? Olvastam valaki 1 hónapot várt, nos az nem jó pont nálam megbízhatóság szempontjából :(((
    Vagy ha valakinek volt már dolga a plazamarkettel, akkor vélemény? Ilyet olvasok az oldalukon, hogy 20 nap után felkeresnek egy + garanciás ajánlattal, ezt kicsit furcsának találom pl

    Valamint a vezeték nélkülieket kérdezném végülis mennyire befolyásol a wifi? A routerem sajna pont kb 2 méterre van a géptől. Kábelügyileg elég szűkösen vagyok, de talán kis falbontogatással és bútorátrendeződéssel sikerül +1 mt kicsikarni... (ember azt hinné ha már 20ks fejest vesz az ember talán telne hosszabb kábelekre, de nem...hiába, first world problems)

  • FischiPiSti

    csendes tag

    válasz aProPeti87 #6304 üzenetére

    Belekalkuláltad az áfát is? Úgy csak kb 2000 a különbség, vagy valamit elnéztem? Bár sztem maradok az interstorenál amúgyis, úgy tűnik a legrosszabb ami történhet, hogy várok... Azt írja 14 nap, hát nah.. :/

  • FischiPiSti

    csendes tag

    Hát ez óriási. :((( Interstore oldaláról eltűnt a tactic3d rage wireless. :W Előzményekből kikeresve azt írja a termék már nincs a kínálatban. A megrendelésemben múlt héten még az állt, hogy 14 munkanap. Értesítést nem kaptam, most írtam nekik egy emailt, hogy tudják-e teljesíteni a rendelést, kíváncsian várom a választ. Még van a plazamarket, ahol még kint van az oldalon, de elérhetőségről semmi. Ha azt írják vissza, hogy "sorry, but ur f*cked", akkor kénytelen leszek plazamarketnél próbálkozni. Gyártó oldala kizárt, ott 8kval drágább, akkor már választanék mást ebben a kategóriában(bár nemtom mit, semmi választék)

    Egyszerűen nem értem, hogy ha egy termék jó, új(nem kifutott, tehát táncsak gyártanak még), sikeres, van rá kereslet, akkor miért húzzák le egymás után a webshopok "polcairól"?? :F Egy dolog, hogy várni kell a gyártóra, és másik dolog, hogy eltűntetik még a nyomokat is a netről azt írván, hogy MÁR nem kapható, ahelyett, hogy "előrendeléseket" vennének a kereslet nyilvántartására. Ott a rohasdfdf tactic3d wrath, drágább, régebbi, annyiban különbözik hogy tán gyengébb minőségű a mikrofon meg nem villog a szivárvány minden színén, és az bezzeg ottvan mindenhol. Nyilván nyakukon maradt de akkor az a megoldás, hogy a jobb választást eltűntetem??

    Még bízok a pozitív válaszukban de egy kicsit felment a pumpa, remélhetőleg a semmiért idegeskedek és megkapom végül tőlük a beígért 14 napon belül - ami még így is sok. Az lenne még hab a tortán, hogy a futár beállít a wrathfel - amiből valamiért bezzeg megjelent egy új bejegyzés az oldalukon párszáz ft különbséggel - és elkérne 28kt érte az árváltoztatás jogából kifolyólag. UNACCEPTABLE

    [ Szerkesztve ]

  • FischiPiSti

    csendes tag

    Vissza kell vonnom amit írtam interstoreról, valszeg csak vmi hiba miatt került le a listáról a rage, ugyanis még aznap jött az email, hogy feladták a csomagot, az oldalon immár külső raktár elérhetőség szerepel, szal ha vki akar még venni, most elérhető! Meg is jött, ráadásul áfa nélkül, így csak 16k volt. Igen baráti, lehet gyakrabban rendelek tőlük :D

    Magáról a fejesről:
    Creative Tactic3D Rage Wireless. Hát vegyesek az érzéseim. Nem olyan kényelmes, mint amilyennek látszik. Sőt! Egyszerűen szorít, fülre helyezkedő rész nem elég mély, a hangszóró pedig belül kidudorodik annyira, hogy hiába van a fül körbeölelve, belül nekem nyomja keményen. Maga a párnázat is elég kemény mind a fülön, mind a fejtetőn. Ha még ezeket nemis veszem figyelembe annyira szorít, hogy úgy érzem mintha elnyomná az ereket az agyamba eskü :S Eddigi olcsó szirszar fejeseim mind alumínium tartósak voltak, így azoknál csak simán meghajlítottam és no problem, de itt több az anyag és műanyag, szal gondolom nemigen érdemes próbálkozni ;] No aztán megoldottam a dolgot, van egy bolyhosbélésű kapucnis pulcsim, na azt felvéve minden kényelmetlenségi probléma egy csapásra megoldódott. Egész este rajtam volt, nem érzem hogy nyomna, és nemis izzad be a füles...még. Nyáron nem tudom mit fogok csinálni, lehet vmi extra párnát rávarrok, vagy vmi :F Pedig nincs nagy fejem.

    A negatívumokról ennyit. A pozitívumokról nem nagyon tudok mit írni, mert nincs viszonyítási alapom :S
    Eddigi fejesekhez képest összehasonlíthatatlan élmény. A legtalálóbb az, hogy "mintha moziban ülnék". A basszus 1 az 1ben olyan mintha moziban lennék, és szinte az ember lelkében érzi a rezgéseket. Ez eddig teljes egészében hiányzott az életemből. Középtáj és afölött már ismerősebb az élmény, de mégis érezhető a különbség, nemis kicsit. Szal hangzásilag ötös.
    Zenénél erősen ajánlott kikapcsolni surroundot, de ez gondolom alap. Magával a surrounddal még nemigazán tudom mit kezdjek. Egyrészt jó, mert jobban hallani mi hol meddig, de vhogy furcsa, mintha visszhangozna picit, vagy nemtom, ezzel még kísérletezgetek. Az összes többi javító effekt remek, teszi a dolgát, próbálgattam különkülön, de mindig arra jutottam, hogy mindet be kell kapcsolni ahhoz a bizonyos 5ös hangzáshoz. Lehet egy hangkártyával nem lenne rájuk szükség, és gondolom eretnekségnek számít ebben a körben alaplapi hanggal irogatni értékelést, dehát na...kis lépésekben megy a fejlődés. Szal crystalizer mehet 75-100ig, basst nem érdemes feltolni, mert úgy éreztem 50 fölött kezd torzítani picit, dialog plus filmeknél kell, sokkal jobban lehet hallani a beszélgetést. Sőt enélkül egyenesen rossz az emberi szöveg. Smart volume lehet ellent mond a médiát készítők akaratának, mivel gyengébb volumenű részeket felerősít(ez nem egy equalizer ne tessék félreérteni), túl erőset lehalkít. Ez nekem csak jó, nem kell fél jelenetenként a filmekben a hangerőgombot tapogatni. Ja ha már equalizer, ez is kell a hangzáshoz. Nem értem miért, de alapból nem jó. Szal úgy összességében a szoftver rengeteget dob az egészen, érdemes eljátszogatni velük. Voice FX egyszer fun, bár partykon lehet jó lesz :U
    Az akksi időtartamot nem tudom, 6 óta wirelessen van de még majdnem fullnak mutatja, remélem még évekig lesz ilyen.... Wifis félelmekről annyit, hogy itt van konkrétan mellettem, de semmi interferenciát nem érzek.

    Sajna minden pozitívum eltörpül ha kényelmetlen, márpedig ez az. Pulcsis megoldás jó amíg ilyen hideges tavaszias az idő, de mi lesz augusztusban....

  • FischiPiSti

    csendes tag

    válasz GergoHD #6408 üzenetére

    Közben már tettem lépéseket az illetékeseknél(mamám a varroda :)) ), hogy találjunk valami anyagot amit rá lehetne varrni. Lehet teszek fel képet, ha meglesz az otthoni buhera eredménye :DDD
    Azt mondod idővel engedni fog? Hmm akkor ezt kipróbálom. Bár furcsa, nemigazán gumiszerű a műanyagrész, sőt, igencsak merev, de azért kipróbálom.

    Kár, mert kapucnival tényleg nagyon kényelmes(nagyon minimális különbség hangzásban azért van, de nem számottevő) Pár ezresért dobhattak volna rá nagyobb párnázatot.. De lehet tényleg csak az én fejemmel van a gond, sőt már úgy látom pont az a baj, hogy kicsi a fejem és nem tud teljes felülettel ráfeküdni azért nyom.

    Amúgy a fülesen a párnázat mozog mindkét oldalon, ez normális? Vagy cserélhető lenne a dolog cakkumpakk?

  • FischiPiSti

    csendes tag

    válasz FischiPiSti #6415 üzenetére

    francos időlimit

    Más: Szal van egy standard realtek hd audio codec/hangkártya/passz az alaplapon, illetve elvileg a videókártyán vmi nemtudommi hdmi miatt.
    Eddig azt hittem, hogy ha az alaplapi -azelia codec- et letiltom biosban, akkor nem lesz hang a gépben, de miután tiltottam, hdmin keresztül monitorból jött a zene. (régi fejes jacken keresztül nem működött várható módon) A rage szintén működik usbn.
    Szal kérdés: A hangot és szoftveres javításokat gondolom a proci számolja(hacsak nincs valami a wireless transmitterben/fejesben de azt kétlem). Ha visszakapcsolom az alaplapi cuccost az átveszi a számítási feladatokat a procitól, vagy lesz vmi minőségbeli javulás? Esetleg a videókártya, vagy az csak valami interfész hdminek?
    Szégyellem magam, mivel informatikus vagyok, de a hangi dolgokhoz abszolút de nem értek...

    Most egy Planetside2 nevű ingyenes mmofpssel játszok(ajánlom mindenkinek) ami valamiért csak 2 magot használ így rendkívül érzékeny cpura, minden pici terhelésmentesítés számítana.

  • FischiPiSti

    csendes tag

    válasz piko88 #6423 üzenetére

    A driver felment? Nekem volt egy error I-001 telepítés közben, de megoldódott, ha előtte kicsomagoltam a telepítőt és onnan indítottam.
    Valamint az usb is trükkös, bár lehet csak az enyémen, mert belül picit ferde, és a kábel csak arra fordítva ment be. Lényeg, hogy tökig be kellett nyomni, addig nekem sem akarta a jót

  • FischiPiSti

    csendes tag

    válasz piko88 #6436 üzenetére

    Itt vagyok, kb 2 napos nekem is, de nekem nem volt problémám. Először kiírta nekem is, hogy nem ismerhető fel, de aztán no problem... <-Win 7 64bit

    A párosítás nem segít? http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=111105
    Elvileg outofbox párosítva vannak, de firmware frissítés után újra kell párosítani. Mondjuk én nem próbálkoztam volna firmwarerel, voltak drága ballépéseim más eszközökkel azelőtt...
    Ráadásul most, hogy más verziós firmware van az átvivőn, és a fülesben, hát nemtom :F

  • FischiPiSti

    csendes tag

    válasz piko88 #6442 üzenetére

    Elvileg nem működik USB hubon keresztül, legalábbis mintha ezt olvastam volna asszem a quick installjában

  • FischiPiSti

    csendes tag

    válasz piko88 #6454 üzenetére

    Nem lehet, hogy le van tiltva USB 2 a bioszban? Emlékszek nekem anno le volt tiltva, és csak 1.1 volt...

    Több ötletem nincs, win transzlantáció :(

    Gondolom a windows up-to-date minden frissítéssel

    [ Szerkesztve ]

  • FischiPiSti

    csendes tag

    Van itt valaki, akinek az USB fejese kékhalált okoz? Rage Wireless ugye, és mióta megvan kapom a kékhalálokat játék közben. Vele együtt jött +4GB ram is, valszeg ott lesz a bibi, mert kiderült nem kedvelik egymást a kollegák, de nem húztam ki a listáról a headsetet sem, mert olvastam érdekes dolgokat USB hangkártyák/fejesekről ahogyan kékhalálokat okoznak pláne creative oldalon.

    "Szerencsére" csak ritkán jön be, ezért nemigen tudom reprodukálni a dolgot, hogy megtaláljam a bűnöst

  • FischiPiSti

    csendes tag

    válasz eami #6554 üzenetére

    win 7 64 bit

    Most épp böngésztem youtuben, mikor véget ért a vidi meghalt, szal mégcsak nemis játék/terhelés/stabilitási okból kifolyólag. De abszolút random és ritka, lehet hogy leírom ezt a sort és be--

  • FischiPiSti

    csendes tag

    válasz XY_Z #6585 üzenetére

    Az ilyen crystallizer meg ilyesmi be van kapcsolva? Nekem equalizer is bent van saját fülre passzintva, és úgy már kinyílik a világ(még úgy is, hogy kapucni van a fejemen :((( )

    De a gondok sora úgy tűnik sosem szűnik meg, most rájöttem, hogy nem a memóriákkal lesz a gond, hanem a procimmal, azért jön a kékhalál, miután talán megoldottam a biztonság kedvéért újraraktam a drivereket illetve átpakoltam másik USBbe a fejest, most pedig néha recseg. Nem nagyon, nem gyakran, szinte észrevehetetlen, de azért aggasztó :F

  • FischiPiSti

    csendes tag

    válasz Tsebacsi #6601 üzenetére

    Ha hibás lenne akkor nem ilyen apróságokban jelentkezne a dolog, hogy néha reccsen 1 picit nem? Tényleg nagyon pici a recsegés

    Mondjuk ezen nem múlik mindjárt kipróbálom másik portban
    Edit: Nem, ugyanolyan... Amikor a control panelben ki-be kapcsolgatok egy effektet akkor is reccsen egyet

    [ Szerkesztve ]

  • FischiPiSti

    csendes tag

    válasz Tsebacsi #6603 üzenetére

    Nah, megnéztem laptopon, és ott nem recseg. Sőt, laptopon az egész házat be tudom járni és falakon keresztül sem megy el a hang(kicsit furán néztek otthon, hogy miért járok ritmusra összevissza a házban :DDD ) No ez megnyugtató, akkor nem a fülessel van baj, hanem a gépem szar, ami nem újdonság.

    Mik történtek recsegés megjelenésének pillanata előtt:
    - Kékhalál
    - Ram fesz 1,58V->1,64V
    - Mielőtt kiderült, hogy 1,6V ram fesz felett nem indult az oprendszer vmiért, meg kíséreltem javítani startup repairrel a "korrupt" boot managert. Ehhez be kellett szerelnem 2 dvd írót(2013 minek az ugye), mivel az első annyira halálán volt, hogy bios helyett egy fekete kép jött be és delete nyomására kék csíkok jelentek meg. A 2. már "jó" volt, de mivel táp miatt nem fért be összemaszekoltam neki egy kis asztalkát amin muris módon úgy ugrált mint egy 30 éves hajdú centrifuga. Ideges voltam és türelmetlen, de működött az a lényeg. Na a win7 dvd valóban korrupt volt mitadisten, Vista dvdvel kíséreltem meg. Rövidre fogva nem jött be.
    - Ram fesz 1,64V->1,6V semmi. Majd 1,6->1,58. Oprendszer mintha misem történt volna elindult :F
    - Ez után bios failsafe. Változtatások menete: régi kékhalálos OC -> failsafe -> 10% OC
    BCLK 160->133->143,
    CPU 18x(2,8ghz)->20x(2,6ghz)->20x(2,8ghz),
    RAM 1,58V 1600mhz -> 1,5 V 1333mhz -> 1,5V 1430mhz
    A célom a ram 1600mhzen futtatása lett volna a kékhalálos konfiggal, de a proci nem bírta úgy tűnik. Most a rendszer stabil.
    - VGA és Rage driverek újrapakolása.
    - 3 USB kipróbálása
    - Asztal 30cmel, gép 10cmel elmozdult a dvd író miatt(már nincs bent nyilván)
    - stb.

  • FischiPiSti

    csendes tag

    válasz Tsebacsi #6611 üzenetére

    Jah, nem, vissza kell vonnom... Most újra megnéztem laptopon. Ha bent vannak az effektek ott is recseg, különösen surround esetében.
    Ha equalizer be van kapcsolva úgy tűnik mintha <1k frekvenciákra lenne érzékeny.

    Pedig nem volt strapálva különösképpen, sőt a basszust vissza vettem mert picit túl erős volt.

  • FischiPiSti

    csendes tag

    Hát csak megnéztem megint laptopon, és csak nem recseg ott... Amiről azt hittem, hogy ott is rossz, az a '<- ti-tü-tüm, tü-ti-tim ->' windowsos hangszóró teszt hang torzulása volt, de az inkább az equalizer erőszakolása miatt volt, sehol máshol nem éreztem torzulást, illetve ez mind2 gépen megjelent hasonló beállításokkal. Recsegés laptopon viszont abszolút nincs semmilyen beállítással(crystallizer, bass, surround, equalizer, stb).

    Megfigyeltem, hogy amikor megindul vmi stream, akkor nem a legelején, de közel hozzá recseg jobban, aztán abbahagyja, és csak néha reccsen picit...
    Nem akarom újrarakni a wint, pláne hogy nincs jó dvd íróm :(

    [ Szerkesztve ]

  • FischiPiSti

    csendes tag

    válasz drzozo #6842 üzenetére

    Én most néztem meg creativet, úgy látom új oldaluk van, mert eddig nem így nézett ki, de én úgy emlékszek a régin is ott volt a virtual 7.1

    És úgy látom indítottak egy új szériát EVO néven. Erről vmi infó? :O

Új hozzászólás Aktív témák