Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tknof1871

    őstag

    Üdv!
    Fejhallgatókban mi a maximum, amit térhatás szempontjából el tudnak érni a gyártók? 5.1, vagy 7.1?

    Vennék egy fejhallgatót, amit néha játékra, de leginkább filmnézésre szeretnék használni. Ebben kérek tanácsokat, konkrétan milyen termékek közül válasszak.(A szoba kicsi, ezért eleve nem megoldható hangszórók elhelyezése.) Szeretném ha térhatású lenne. Ez működik a fejhallgatóknál? Még sosem próbáltam.

    Ajánlották, hogy jobb a vezeték nélküli, és a szobát elnézve valóban praktikus lenne, ha nincs vezeték. Milyen legyen? Wifi, Bluetooth? Ez nem megy a hangminőség rovására?

    Szemüveges vagyok. Munkahelyen használtam fültokot (ahol dolgozom sok a hangos gép), de az első annyira nyomta a szemüveg szárát, hogy fájt. Azután mikor az egyik világmárka fültokját próbáltam ki, az jobb volt. Annak a fültok párnája sokkal kíméletesebben szorult a fejemre a szemüveg viselése közben. Tehát a fejhallgató párnája is jó minőségű kell hogy legyen. Vagy az már elrontja hangzás minőségét ha fent van a szemüveg és valami spéci szemüveget kellene használnom, aminek nincs szára?

    Ezekben a fejhallgatókban tényleg bele van építve a hangkártya? Ezt hallottam.

    A mikrofont ugye nem érdemes kispórolni? Vagy sokat drágít?

    20 000 forint alatt kaphatok korrekt cuccot?

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz Tsebacsi #7994 üzenetére

    Köszönöm a választ! Ezt szeretem, minden kérdésre reagál. Most tovább folytatnám a megkezdett párbeszédet.

    Először kijelentem, visszavonom a költségplafont. Ez esetben milyen árakról/árukról beszélhetünk? Másodszor, kikerült a látókörömből a vezeték nélküli technológia. Nem akarok fehér zajt hallani.

    Már van 7.1 képes fejhallgató, real is és virtual is. A real több kicsi hangszórót tartalmaz, több jack dugó van a végén, ez a valódibb, de értelemszerűen a drágább megoldás is.

    Ezt milyen feladatra lehet használni csalódás nélkül? Amennyit tudok az igazi 5.1 és 7.1 fejhallgatók eredetileg a játékosoknak készülnek. Azt mondják sokan, nekik játék közben jó és segít. De ha megnézek velük egy 5.1 vagy 7.1 hangcsatornás filmet, akkor csalódás fog érni, vagy tényleg érezni fogom, hogy a tér különböző irányaiból fognak jönni a hangok? Plusz élvezetet fog okozni? Mert van, aki azt mondja, hogy inkább egy jó sztereó fejhallgatóval néz filmet, mert sokkal jobb élmény. Gondolom, azért más, mikor egy fültokban van 1 nagy hangszóró, vagy 5 kisebb. Kis hangszóróból nehezebb mély hangot előhozni. De nem tudom mi az igazság.

    Az igazi 5.1 és 7.1 között van különbség? Megérzem, hogy 5.1 vagy 7.1 csatornás fejhallgatóval játszom, vagy nézek filmet?

    A virtual 5.1 és 7.1 van olyan jó, mint a real, vagy a virtual 5.1 és 7.1? Még elfogadható kompromisszum, de azért nem olyan, mint a real?

    És talán még annyit, hogy nem az a csicsa mániás, márkamegszálott vagyok, hanem a lényeg érdekel. Legyen jó, használjam, és ne a polcon porosodjon. Ezek túl drágák, elsőre kell jól dönteni.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    Üdv! Mi a sommás véleményetek a fültokba betolható-kihúzható mikrofonokról (mint amilyen példa kedvéért a Steelseries Siberia v2 is)? Kerülendő vagy teljesen rendben van az ilyen mikrofonos fejhallgató? Például könnyebben sérül a mikrofon vezetéke? Az ipari fültokos headset-eket kicsit jobban ismerem, a circumaural fültokosokat és azoknál a mikrofon jellemzően a fültokon kívül elhelyezett porton csatlakozik. ezáltal a mikrofon meghibásodása esetén egyszerűen cserélhető. Ipari headset esetén nem emlékszem, hogy találkoztam volna a fültokba betolható mikrofonnal.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

  • tknof1871

    őstag

    válasz h1mpi #14421 üzenetére

    Egy 20-30K-s stereo füles és egy Zalman mic a legjobb megoldás, azóta is így játszok
    Ez ebben az esetben hogy néz ki? Úgy értem sztereó fejhallgató és asztali mikrofon, vagy a fejhallgatóra utólag fel lett erősítve egy mikrofon?
    Talán már van ilyen, csak nem tudok róla, de szerintem nem lenne rossz ötlet, ha lenne olyan asztali mikrofon, amit a fejhallgatóra is rögzíteni lehet.

    Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Új hozzászólás Aktív témák