Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SVLaller

    senior tag

    válasz WinnerB0Y #5022 üzenetére

    ja értem. amúgy én is most váltottam Roccat Kave-ről PC320 + Xonar DGX kombóra kb. hasonló, egyikben sem hallok nagyon térhangzást, de lehet velem van a baj :DDD

    mindenki jó valamire, ha másnak nem elrettentő példának :-)

  • Serricon

    senior tag

    válasz WinnerB0Y #5022 üzenetére

    A Stereo > x.1 bármilyen árkategóriában megállja a helyét, teljesen mindegy hogy 20k, 50k, vagy 80k-s fejesekről beszélünk.
    Az általad felhozott 50k-s 5.1-es hangminőségét még egy feleannyiba kerülő stereo is túlszárnyalja, és egy hangkártyával az x.1 is pótolható virtuálisan, így egy zenére, játékra, filmre is használható 2 normális hangszóróval rendelkező fejest kap a felhasználó, szemben a sok csipogós vibrátoros viccel.
    Akinek számít a hangminőség annak alap hogy van egy(vagy több) hangkártyája, és egy Xonar mellé hülye lenne 5.1-et venni, mert bármikor bekapcsolhatja bármelyik stereo fejesével és jobb hangot kap.

    Másik oldalról megközelítve, annak lehet jó a gamer x.1 akinek nincs/nem is akar hangkártyát, csak egy egyszerű "bedugomazúesbébeésmegy" megoldást szeretne, amivel megy az x.1 játékok/filmek alatt, valamint alacsony elvárási szintek mellett zenére elégséges.
    Ilyen célokra jó lehet, de ez nem jelenti azt hogy jobb mint egy stereo, csak vannak olyan helyzetek amikor a Xonar nem opció, pl bonthatatlan egybegép, laptop, üres hely nélküli gémer gép, stb, amikor muszáj ilyen x.1 megoldáshoz fordulni ha térhatást akarunk.
    Na erre jó az x.1 fejes, itt van értelme.
    Ne hidd hogy szerintem mind szar, egyszerűen én nem kényszerülök rá a használatukra.

Új hozzászólás Aktív témák