Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Allien

    veterán

    válasz galocza #1172 üzenetére

    Igen, HQ-2300D VOLT!:DDD
    Az átverés (szvsz) a következő (kicsit kacifántossan, csűrve csavarva, de rá lehet jönni)!
    Ott kezdem, hogy már több, mint 10 évvel ezelött kezdődött a mizériám, amikor megvettem a playstationomat. Feltünt, hogy a játékok elején a Dolby Prologic felirat díszeleg. Ez annyit tett, hogy a sztereót kicsit átdolgozták. Volt a front, ami a sztereó hangfalait használlta, mondjuk 3 utas volt, mély, magas, közép. Beraktak egy hangszórót elölre, és kettőt hátra, majd a mélyládát. De csak az első kettő (front, ami anno a sztereo volt) hangfal volt teljes értékü, a többi (surround) hangszóró pedig csak a közepet tudta, leszűkitett tartományban. Ez után jött a fejlesztés, és eljutottak odáig, hogy 5 teljesértékü hangszórót használnak, a közép, és magas hangokra, a(z igazán)mélyeket külön nyomják. Ergo, amire rá van firkálva, hogy Dolby Digital, Dolby Pro Logic (II-is), DTS, az számomra egyértelmüen a valós 5.1-re utal! Külömben, pontosabban elolvastam a használati utasítást, abban leírták! Tehát, jött a bla-bla, hogy köszi, hogy minőségi cuccot veszel. Ez egy sztereó fejhallgató, ... dolby digital dekóderrel. AKkor ennek mi értelme? Az igaz, hogy hangzásban igenis jelentős a külömbség, tehát amikor átkapcsoltam, akkor teljessen más volt a hangkép, jobban széthúzta a teret. Ha életemben ez lett volna az első 5.1-nek titulált élményem, majdnem be is dőltem volna, attól az apróságtol eltekintve, hogy a hangkártyám csak sztereóban tudta tesztelni. Gondolom, ez volt a tervük, hogy a TV játékokon sincsen teszt funkció. Csakhogy, nem is olyan régen még működött az Ozaki PH007-s fülesem, és emlékeimben MARADANDÓ nyomot hagyott, amikor először leteszteltem játékban! Természetessen, utánna is rengetegszer megmentette az életemet, amikor az ellenfél zajának irányát halálpontossan be tudtam tájolni! Ami kellemetlen, hogy ahoz, hogy elolvashassam ezt a tájékoztatót (több nyelvü, köztük magyar is) fel kell bontani, de ha a kereskedő azt mondja, elötte fizessem ki, akkor bajban vagyok. Nem is beszélve arról, hogy többszöri átolvasás után tűnt csak fel a megfogalmazásban, hogy ez sztereó füles, mert annyit emlegették azt a kis csúcs dekódert, hogy el is siklott a tekintetem rajta.:(((
    Külömben, 2db ceruza elemmel működik, amit adnak hozzá, de eszmélettlenül hamar lemerül (10 órát adnak meg). Kénytelen voltam venni ugyan olyan márkát, és azt csomagoltam vissza.:B
    Függetlenül ettől, eddig ez volt a legkényelmesebb füles, ami rajtam volt! Pedig a Médiában kipróbáltam párat. Mondjuk úgy, ott van a jobbak között. A hangzás viszont nem olyan jó, a mélyek elég gyengusra sikerültek. :O
    De, most türelmessen megvárom, amíg megkapom a Meduza-mat! Pedig be van sózva a valagam, az MM-ben is van 5.1-s füles, valami sunnyline, vagy mi, de erősitő nélküli. Vehetnék Hama-t is, de az dettó genius, olyat vittem vissza, mert eleve műszaki hibás volt, tehát abból sem kérek. Kezd leszűkülni a kör, szinte csak a Zalman kapható még, de nem szeretem a zalman-t mint márkát.:B

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák