Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluigi

    senior tag

    Na szóval... egy Trust 751B silverline 1 tulajdonosa lettem... Hát nagyon vegyesek az érzelmeim vele kapcsolatosan... :(

    A kinézete tetszik nekem (ezüst-fekete kombo) komoly cucc hatását kelti, bár a kábelen fityegő hangerő potitömböt igazán lehagyhatták volna (na az igazi gagyi kinézetű ráadásul indokolatlanul hatalmas) ezen kapott helyet a 2.1 - 5.1 kapcsoló is aminek szerintem semmi értelme. A füles közepesen nehéz, visselése kényelmesnek mondható, de mivel nem állítható fixen (ez miért van?? :F) egy idő után hajlamos ''ereszkedni'' az ember fején. Ezért aztán bizonyos időközönként vagy igazítod vagy ''ráül'' a füledre. Az erősítőn három nyomógomb található (ezek kéken világítanak ill. pirosan) Power Mute Headphone/Speaker. Na az utobbinak ugyancsak nincs értelme. Ez a gomb be-ki kapcsolja a fülest amit ugye a két elöbbi gombal is megtehetünk. :F Az erősítőn van egy + jack kimenet amire egy további sztereo füles köthető (illetve nekem a 2.1 -es hangfal szettem került volna) na ez is használhatatlan alapjáraton ugyanis ide csak a front van kipárhuzamosítva, és ugye mivel a bass át van keverve külön csatornára úgy szol mint egy traktor taposta sokol rádió :O (erre még ki kell találnom valamit mert nem szeretnék állítgatni-dugdosni semmit ha épp a hangfalak kellenének) Mindenesetre a cucchoz csomagolt kábelanyag több mint bőséges, a jelölések egyértelmüek (jack szín + felirat is)

    Na nézzük a hangzást...
    A basszus nehezen állítható úgy hogy ne tépje le az ember fejét a remegés, és sajnos a magas is rásegítésre szorult (by sound storm) mindenesetre egy jó óra állítgatás és tesztelés után sikerült egész jó hangépet kicsikarni belőle (bár ezt inkább az APU javára írnám)

    Térhatás...
    Na ez nem az erössége...:O Nekem minimálisan nyújt többet a cucc egy stereo fülesnél (lássuk be a 12990 -ér azért erős középkategoriába eső füles kapható)

    A Sound Storm saját pozicionálási tesztjénél a következők mondhatók el. A frontok nem elég frontok, teljesen oldalról szólnak(9 és 3 óra irányból). A Center hangjára nekem az álsztereó walkman -em jutott eszembe a 80-as évekből szóval inkább csak középen szól. A hátsók nem elég hátsók (8és 4 óra irányból de csak ha nagyon figyelsz rá) Mivel ez volt az első tesztje a fülesnek megfordult a fejemben hogy visszacsomagolom és megy vissza az MM-ba mert a reklámmal ellentétben mégiscsak hülye voltam...;] Na de nem adtam fel egyből!

    Következő teszt a Driv3r volt. Na itt javult valamit a dolog de még mindíg nem volt meggyőző, innentől kezdve nekiáltam szépen húzni fölfelé a fáziseltolást. Félpoti állásnál már egy kicsit jobban kinyilt a tér hátrafelé de ez a fáziseltolás müködésének köszönhetően igazából csak akkor volt érzékelhető ha hirtelen elhúzott melettem valaki vagy én súroltam egy sikitozva menekülő járókelőt. Azok a hangok amelyeknek tisztán hátulról kéne szólnia az semmiben sem tért el azoktól amelyek elöről szoltak. :( Megállapítható hogy csak azok a hangok pozicionálhatók igazából amik hátulról és ugyanakkor oldalról szólnak de ezek is csak gyengén. A fázis eltolás a gyorsan közeledő-távolodó hangoknál segít de a kívánt hangzást így sem sikerült elérni.

    A teszt még kiterjedt a HL2 -re a Men of Valor -ra és a Devastation-ra de itt sem volt jobb az eredmény sőt a zajok miatt még annyi térhatás sem volt mint a Driv3rben...

    Na persze ma még állítgatok rajta de csodát már én sem várok a dologtól... Tekintve hogy 8 sugárzós füles azért többet vártam elsőre...

    Ja és bocsi a post hosszúságáért és az esetleges hejes ;] írási hibákért!

    A kezdetek kezdetén... XT 8Mhz; 640Kb ram; HERCULES monitor (papirfehér) és csatoló (256k ram); 20Mb MFM HDD 5,25''; 1.2Mb 5.25'' FDD; PC Speaker Hová szalad a világ...

Új hozzászólás Aktív témák