Új hozzászólás Aktív témák

  • Allien

    veterán

    No, FEJLEMÉNY! Ma bementem a fogyasztóvédelemhez, a Blaha-ra (József krt 4?). Átküldtek a Rákóczy út 54-be, mert oda költözött a Budapest-i részleg.:( Ott nem kecsegtettek semmi jóval. Ugyanis, VAN magyarnyelvü tájékoztató hozzá (dobozban, elzárva, leheggesztve). Elvileg, amit abban leírnak, tudja is a készülék (szerintük). DE! Katalógus (vagy web-) áruházaknál, csomagküldőknél van 8 napos visszavételi lehetősség. Kivéve, ha személyessen, a boltban veszed át a cuccot (mint én, és utólag tudtam meg). Szerintük a helyes eljárás, ha vásárlásnál kibontom, és kipróbálom. A kibontás ebben az esetben is elkerülhetettlen a magyarnyelvü használati útmutató eléréséhez, ami viszont roncsolással jár együtt. Ha ezt a kereskedő nem vállalja be, szerintem NEM érdemes vásárolni!:((( Ugyanis, a leírásban tényleg úgy fogalmaznak, hogy ''sztereó fejhallgató''. Csakhogy, utánna említik az 5.1-t, meg a Dolby Digital-t is, amit szerintük hardveressen érnek el, utalva a kis kütyüre, ami dekóder. Viszont, ha jól tudom, a Dolby Digital valós, 5+1 hangszórót feltételez, mert külömben nem beszélhetünk 5.1-ről. Surround sound-t emlegetett az eladó, miután vissza mentem, hivatkozva a 8 napon belüli szerződés elállásra. Ő viszont erre azt mondta, hogy ez személyes átvételre NEM vonatkozik (igaza van, külömben). Ott a helyszínen fel is hívta a fogyasztóvédelmiseket, és átadta a telefont. De, ott a problémámra már azt mondták, hogy ha ez megtévesztés, akkor menjek be panasszal élve a gyártó felé. Arra hivatkoztam, hogy a Dolby Digital ugye valós 5.1-t feltételez, nem virtuális valósságot (ezek a jelek, mint dolby digital is, rajta vannak a dobozon is!). Ekkor az eladó (már régebben javasolta) mondta, hogy forduljak a gyártó hazai képviseletéhez, de ezt én ugye nem találtam eddig. Felhívott valakit (gondolom a nagykert), és utánna egy emberkével beszélt, elmondta a problémát, majd igéretet kapott, hogy ha visszaveszi tőlem, akkor Tőle is visszaveszik! Magyarul, vissza kaptam a pénzemet (elkerülvén a fogyasztóvédelmi eljárást)!:DDD
    Itt említem meg a Net-sys kft nevét, mert azért mégis, Ő intézte el, hogy egy hibás döntés számomra kedvezően alakult. :R
    A Medusa-t megrendeltem Tts-től, abban remélem, nem csalódok! :C

    Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

Új hozzászólás Aktív témák