Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • johna

    csendes tag

    Üdv!

    Nagyon örülök ennek a topicnak, remélem "csatlakoznak" idővel többen is, a sok apró beállítás, lehetőség miatt kicsit elveszhet az ember.
    2352D 3d-s LG-m van. Bár már több hete megvan, sajnos elég kevés időm van tesztelni/használni.
    Egy ati 7750OC-m van, így az NvidiaVision nálam nem játszik, Iz3D-nél nem tudom melyik opciót kell választani, hogy jó legyen, így egyenlőre a TriDefet használom.
    Nem tudom miért, de minden játéknál át kell kapcsolnom a 3D Power funkciót, különben elég zavaró és fárasztó a szememnek a 3D, valamint a Bal/Jobb áthúzást is mindig be kell kapcsolnom, mert különben van egy egészen nagy szellemkép a térben hozzám lévő karakteren.
    Úgy veszem észre, hogy az FPS játékoknál kisebb "élvezeti faktort" ad a 3D, a TPS játékok viszont nagyon ütősek :) (Max Payne3, Tomb Raider nagyon jó 3D-ben, A Dead Space-t még finomítanom kell, a gyári beállításokkal nálam nem a legjobb. A Biosock Infinite viszont kevésbé jött be, bár attól még jó, de a Max Payne 3 eddig mindent üt).

    Kérdéseim
    1. A TriDef 3D Games -t tudom csak használni ehhez a monitorhoz, ehhez van a licenc. Ha másik 3d-s monitornak a driverét rakom fel Windows alá, akkor ugye használhatom a többi Tridef programot (TriDef 3D Ignition 3.7.3 TriDef 3D Media Player 7.2.68 ). Ezek adnak valami pluszt a filmek 3d élményhez? KMplayert használok a filmekhez amúgy.
    2. A TriDef 3D Ignition mivel több a TriDef 3D Games programnál?
    3. A 2D-3D konverzió nálam gyakorlatilag elenyésző hatással bír, akár film, akár játék alatt használom, van valami tuti beállítás, hogy élvezhetőbb legyen (3D mélysége, 3D nézőpont ezeket lehet változtatni) ?

  • johna

    csendes tag

    Nekem mindig marad egy kis "szellemkép" Max figurájánál, akárcsak Laranál. Nem zavaró, de majd ránézek, elég sok helhasználó által módosított Tridef konfig van fennt a neten, érdemes próbálgatni őket, bár picit időigényes ugye.

    A 2d-3d konverziót csak filmekre értettem, elvileg minden directX-es játékot (eltekintve tényleg csak pár db) be lehet lőni 3d-sre, maximum másik játék beállításait kell használni, és manuálisan neked kell beállítani.
    A játék indításakor kiadott virágos fotót én nem nagyon értem. Tudom azt írtad, hogy kicsit megdöntve kell lenni a monitornak, kvázi alulról, de én nem veszek észre különbséget.

    Igen, a Half SBS és a Half OU filmeket szoktam nézni, az avengers megvan mindkét változatban, pont azért, hogy hátha látok valami különbséget, de eddig nem vettem észre, bár alig szántam rá pár percet.

    Azért nem mondanám, hogy ugyanaz a 2d-3d konverzió, meg a Power3d. A power3D nekem sokkal jobban bejön. Tomb raiderről nem is gondoltam, hogy alapból támogatja a 3d-t, majd kipróbálom.

  • johna

    csendes tag

    Üdv!

    Dragon Age Origins 3d-ben nagggyon jóóó! Pláne úgy, hogy a játék ugye megállítható, a kamera forgatható, mikor megjelent, akkor végigjátszottam, de most így 3d-ben (LG DM2352) újra kell játszani.

    Dead space sem rossz éppen, és a Max Payne 3 -on is sokat dob a 3d nálam.

    A TPS (third person shooter)-es játékoknál jön át igazán az érzet, pl. a Bioshock Infinite-en nálam picit talán csalódás volt a 3D, pedig a játék maga nagyon tetszett.

    Skyrim -mel vannak apróbb hibák nálam, pici szellemkép, vagy a könyvek olvashatósága.... szóval ha valakinek van egy tuti Tridef.ini fájla, azt megköszönném.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák