WRC The Official Game bemutató (iOS, Android)

Bevezető, autók, pályák, versenyek

Manapság sajnos nagyon kevés figyelmet kap a World Rally Championship, röviden WRC, vagyis a Rally Világbajnokság. Pedig ebben a sorozatban annak idején nem kisebb nevek fordultak meg, mint Colin McRae, Tommi Mäkinen, Carlos Sainz, Marcus Grönholm, vagy éppen a kilencszer év végi elsőséget ünneplő Sébastien Loeb. Az autógyártók viszont már nem lelkesednek annyira a szériáért, holott tényleg olyan képességekkel lehet csak itt versenyezni, amiket még a Forma 1-es pilóták is néha megirigyelnének, jól mutatja a rally nehézségét, hogy az autósport királykategóriájában korábban csúcsra érő Kimi Raikkönen nem tudott maradandót alkotni a rally mezőnyében.

Az autós játékok szerelmesei mindenesetre sokszor kipróbálhatták már magukat ebben a kategóriában, valószínűleg nagyon sokan emlékeznek még a Colin McRae Rally játékokra, de a SEGA-féle megoldásokat sem szabad elfelejteni. A PC-k mellett viszont a telefonok és a táblagépek előretörése nyitott utat arra, hogy immár ezeken a hordozható eszközökön is élvezzük a száguldozást. A legújabb produktumot, ami a WRC The Official Game névre hallgat, a Firebrand Games and Entertainment fejlesztőcsapatnak köszönhetjük, Androidra (4.0+), valamint iOS-re (7.0+) érhető el. A nagyjából 700 megabájtos csomag nem ingyenes, mindkét platform esetében négy dollárt, vagyis 1099 forintot kell fizetni érte.

Szinte teljes a pilótafelhozatal, világbajnokok bőrébe bújva versenyezhetünk
Szinte teljes a pilótafelhozatal, világbajnokok bőrébe bújva versenyezhetünk [+]

Mivel egy hivatalosan licencelt játékról beszélünk, így megtalálható benne a bajnokság legtöbb autója, pályája és pilótája. A versenyzők között kutatva fellelhetjük az elmúlt két év világbajnokát; Sébastien Ogiert, vagy legnagyobb kihívóit; Jari-Matti Latvalát, Dani Sordót, és a balesete miatt karrierjét lényegében újrakezdő Robert Kubicát is. Ugyanígy a járgányok esetén is a sorozat idei évadjából építkezik a játék, hiszen száguldozhatunk a Volswagen Polóval, vagy beülhetünk a Hyundai, a Ford Fiesta RS, vagy éppen a Citroen volánja mögé. A teljesség igénye nélkül tövig nyomhatjuk a gázpedált Monte Carlóban, Svédországban, Mexikóban, vagy akár Nagy-Britanniában, de van még számos egyéb lehetőség a megmérettetésekre. Természetesen először csak a leggyengébb négykerekűt kapjuk meg, majd a versenyek teljesítésével és a lehető legjobb eredmény elérésével tudjuk feloldani a frankóbb autókat, valamint az ismertebb versenyzőket.

Rengeteg ország, megannyi helyszín és számos környezet
Rengeteg ország, megannyi helyszín és számos környezet [+]

A játék négyféle módot tartalmaz. A Seasonsben, vagyis a bajnokságban, ahogy a neve is sejteti, egy teljes szezont kell a legjobb eredménnyel zárnunk. Ez egyébként a fent említett és még jó néhány országgal kiegészített helyszíneket jelenti, minden országban négy versenyt kell a dobogó legfelső fokára felállva abszolválnunk ahhoz, hogy a lehető legtöbb pontot, ezáltal pedig a lehető legtöbb érmét és pénz kapjuk. A Quick Race egy egyszeri futamot jelöl, lényegében a már feloldott pályákon lehet többet gyakorolni ezzel. A Super Special Stages feloldásához igen sok bankóra lesz szükségünk, itt a svéd, mexikói és argentin pályákon lehet valamely vetélytárs ellen egyszerre küzdeni. Extraként szolgál még a Daily Race, ebben 24 óránként kapunk egy előre megadott versenyt és autót, amivel a leggyorsabban kell az adott futamot teljesíteni.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények