Watch Dogs – PS4 Teszt

Játékok a játékban

A játékon belüli játékok sora nem ér véget a Digi Trippekkel. A sakknak még küldetésekben is jut némi szerep, mikor a feladat teljesítéséhez egy adott állásból Aidennek meg kell nyernie a játékot. Igaz ilyenkor annyi könnyítés azért van, hogy korlátozott a használható figurák száma és azokkal sem lehet teljesen szabadon lépni. Akik viszont normál sakkozásra vágynak arra is találnak lehetőséget, bár gyanítom nem egy Deep Blue szintű ellenfél lesz a Watch Dogs sakk AI-je.

Klasszikus szerencsejátékot is lehet találni, a félkarú rablótól az itt a piros, hol a piroson át a texas hold’em szabályok szerint játszott pókerig. Utóbbi esetében az elérhető kamerák képét és a telefon szívritmus érzékelőjét kihasználva igen komoly stratégiai előnyökre lehet szert tenni az ellenfelek lapjait és izgatottságuk mértékét pontosan megismerve. Azok számára pedig a quick time event alapú verekedést vagy feladatmegoldást hiányolnák a játékból ott van a kocsmai ivós játék, ahol a kellő ritmusú gombnyomogatás dönti el, hogy ki marad állva a piálás végén, s viheti el pénzdíjat.

A kiterjesztett valóság sem maradt ki a „szórásból”, rögvest két ilyen játékot is kínál a Watch Dogs. A Cash Run pályákon futhatunk a pénzért. Meghatározott idő alatt 8 bites aranypénzeket lehet gyűjtögetni egy Pacman szellemkerülgetéssel nehezített, de még így is elég lightos parquer futamon. Az NVZN nevű játékban pedig a földönkívüli szörnyetegek megszálló hullámaitól kell megvédenünk a várost.

A megszerezhető trófeák, összehackelhető zenei gyűjtemény, a megvásárolható és más módon megszerezhető változatos ruhatár és még további rengeteg apróság van a játékban, ami újra és újra a 20-as évek bűnbandáiról és a vastag tésztás pizzáról közismertté vált város utcáira csábíthatja a játékosokat. Az elért sikereket pedig egy tárgyakat és speciális tudást egyaránt tartalmazó „képesség fán” felhasználható pontokkal jutalmazza a játék. A négy, hackelés, harc, vezetés és tárgykészítés témakörre osztott lehetőségek száma közel sem végtelen, s bár az elején még valamennyire érdemes a játékstílus szerint előnyben részesíteni ezt-vagy azt az ágat, de végül úgy is ki lesz pipálva a legtöbb skill.

Értékelés
9 Játékmenet:
Egy élvezetes sandbox játszótéren kínál izgalmas történetet a Watch Dogs. A hackelés mellett harcra, lopakodásra is bőven nyílik alkalom és az egészet keretbe foglalják a városi utcákon, autópályákon zajló üldözések. Az on-line küldetések integrálása is remekül sikerült és a számos belső minijáték végképp elűzi a monotonitás veszélyét.
9 Hangulat:
A bosszúálló, törvényen kívüli főhős részletesen kidolgozott karakterét könnyen sajátjának tudja érezni a játékosok többsége. Világának részletessége pedig lehengerlő. Azzal, hogy egy-egy félmondat erejéig minden NPC életébe bele lehet látni minden idők egyik leghihetőbb valóságát teremtették meg a játékban. Ráadásul a személyre szabott hirdetéseket dobáló közösségi oldalak, a titkaink jó részét ismerő keresőóriások korában a ctOS mindenre kiterjedő felügyelete nem is tűnik olyan hihetetlennek.
8 Grafika:
Egyáltalán nem kevés amit a Watch Dogs a konzolon játszóknak kínál. Azonban az ígéretektől, amire két éve csorog a nyálunk, attól azért elmarad a TV-n megjelenő látványvilág.
7 Hangok:
A karakterek hangjait kölcsönző szinkronszínészek teljesítménye elég hullámzó, még a főszereplők esetében is. Az autórádión lejátszható, meg a járókelők telefonjáról összehackelhető zenék meg rendbe vannak. Mint egy kereskedelmi rádió repertoárja, népszerű, hallgatható de semmi mellbevágóan különleges.
9

Összességében:
Számtalan órára ígér jó, sőt kiváló szórakozást a Watch Dogs. Az hogy mégis némi hiányérzete támadhat a játékosnak csak az eltúlzott hype mellékhatása. Amint nem az előzetes elvárásokat igyekszünk számon kérni a játékon, pillanatok alatt magával tud ragadni a hangulata.

Azóta történt

Előzmények