Vampire The Masquerade Bloodhunt beszámoló

Vérszívók háborúja, azaz megnéztük, hogy fest a nemrég megjelent új battle royale játék, amely sokat ígér, izgalmasan indul, aztán ugyanazzal a lendülettel teljesen a földbe áll.

Vámpírok világa

A vérszívó lényeket, a vámpírokat bizonyára nem kell senkinek bemutatnunk, hiszen azok motívuma a bolygó lényegében összes kultúrájában megtalálható a szakemberek szerint. A több ezer évre visszavezethető történetek és mondák leginkább a modern világban, a 20-21. században lettek leginkább felkapva, köszönhetően a számtalan könyvnek, filmnek, sorozatnak és természetesen a videojátékoknak is. Utóbbiakból az elmúlt évtizedekben számos remek és kevésbé jól sikerült alkotást sikerült az asztalra letenniük a fejlesztőknek, akik továbbra is próbálkoznak, hiszen van igény rájuk. Ezek egyik része a Vampire: The Masquerade széria, amely eredetileg egy asztali RPG-nek indult, azonban az évek során több videojáték is készült belőle. Az egyik, ha nem a legnépszerűbb alkotás a 2004-es Bloodlines, amely bármennyire is hihetetlen, a mai napig frissül a legkitartóbb rajongóknak köszönhetően. Pont emiatt figyeljük szomorúan, hogy a már bejelentett folytatás milyen rögös úton halad, de talán egyszer valamikor majd elkészül.

[+]

Addig be kell érnünk olyan mellékágakkal, mint a Sins of Sires, a Swansong, vagy cikkünk alanya, a Sharkmob csapatánál készült Bloodhunt. A World of Darkness világát azonban lehet, hogy utóbbi alkotásnak érdemes lett volna inkább elkerülnie, ugyanis nem egy hétköznapi RPG-ről van szó, hanem egy free-to-play, azaz ingyenes battle royale alkotásról. A program alig néhány napja jelent meg PC-re (az early access verzió már tavaly ősszel elérhető lett) és PlayStation 5-re, mi utóbbi kiadást próbáltuk ki elsőként a crossplay mód bekapcsolásával, majd annak használta nélkül. Magát a játék stílust ismerheti mindenki, ennek lényege, hogy egy adott, nagyobb méretű pályán egyedül, vagy társakkal együtt kell túlélnünk úgy, hogy fegyereket szerzünk, fejlesztjük magunkat, majd végzünk az életünkre törő ellenségekkel. A Bloodhunt többé-kevésbé követi ezt a metódust, de közben azért kicsit megpróbál csavarni a megszokott dolgokon.

[+]

A programot elindítva elsőként egy Sharkmob fiókot kell létrehoznunk (ha még nem rendelkezünk vele), majd akár egyből belevethetjük magunkat a tutorial módba, amely megpróbálja velünk egyszerűen megértetni, hogy miről fognak szólni az elkövetkező óráink. Amennyiben ezeken már túlvagyunk, akkor egy közösségi térben fogjuk magunkat találni, ahol kezdetben csak egy-két NPC (nem játékos karakter) és néhány, a régiónkból becsatlakozott felhasználót láthatunk. Utóbbiakkal semmilyen interakciót nem kapunk, mindössze a menüből tudjuk meghívni őket a csapatunkba, vagy felvehetjük őket barátnak.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt