Train Sim World 2 teszt

Tovább száguldanak a vonatok a Dovetail Games szimulátorában, amiben most már akár londoni metrót is vezethetünk, és kaptunk néhány érdekes újdonságot is.

Újdonságok és bosszúságok

Bár a Train Sim World 2 nem tér el alapvetően az előző epizódtól, és úgy tűnik, mintha nem is lenne több egy kisebb ráncfelvarrásnál, a fejlesztők azért szerencsére több jelentős újdonsággal is készültek. Az első mindjárt a már említett hatékonyabb teljesítményből fakad. A játék végre fut annyira „jól" (ezt tegyük vastag idézőjelbe), hogy belefért a 4K támogatás az erősebb konzolokon. 4K módban a szimulátor sokkal szebb, borotvaéles képet ad, a tökéletes képminőség mellett viszont a teljesítmény komoly csorbát szenved. 1080p (HD) módban a megszokott látványt kapjuk, az elődnél valamivel jobb képfrissítéssel. Most már előfordul, hogy száguldozva is 60 fps-t kapunk, bár az átlag inkább valahol a 30 és 60 között van. Instabil, szaggat, és rendszeresen akadozik, de legalább jövőbiztos: a néhány hónap múlva érkező következő generációs konzolokon remélhetőleg tükörsimán élvezhetjük majd 4K-ban is, és legalább nem akkor kell majd könyörögnünk a patch-ért.

Érdekesebb, és a játékmenetet is érintő újdonság a TSW 2-ben a Scenario Designer, amit magyarul talán Feladattervezőnek hívhatnánk (ha lenne benne magyar nyelv – de nincs). Ez egy teljesen új mód, amellyel a kiválasztott útvonalon saját magunk számára hozhatunk létre járatokat. Megadhatjuk, milyen vonatot vezetünk, mikor indul, hol áll meg, a vonalat pedig gépi szerelvényekkel is benépesíthetjük. Külön érdekes az Off the Rails mód, amivel megkerülhető mindenféle előírás, és szabadon lehet vele ökörködni. Elektromos mozdony a dízel útvonalakon, tehervonat a metróalagútban, vagy bármi más – ha ezt bekapcsoljuk, nincsenek megkötések.

A másik jelentős újdonság a festésszerkesztő. Az új játékban szereplő, illetve a jövőben bekerülő vonatokat szabadon átpingálhatjuk. A fejlesztők nem titkoltan a Forza sorozatból vették át az ötletet, a festőműhely is hasonlóan működik, bár jóval kevésbé intuitív a kezelése. Kocsinként 300 réteget helyezhetünk el a vonaton, az így átfestett szerelvényeket aztán a saját szcenárióinkban használhatjuk. Jelen állapotában mindkét eszköz igencsak fapados, de kezdetnek nem rossz, az pedig ígéretes, hogy a fejlesztők rendszeresen bővíteni fogják ezek lehetőségeit.

Az élethűbb fizika, a hatékonyabb működés, a feladattervező, a festésszerkesztő, na és persze a vadonatúj útvonalak miatt a Train Sim World 2 mindenképp jó befektetés annak, akit érdekelnek a vonatok, és szeretne egy komolyabb szimulátort ebben a témában. Az is piros pont, hogy a korábbi részhez (Train Sim World 2020) megvásárolt kiegészítők nagy része is idővel bekerül az új játékba, így azok a tartalmak nem vesznek el. A fejlesztők célja, hogy a TSW afféle platformként működjön, és a belé fektetett pénzt ne bukjuk el csak azért, mert kijön egy új verzió. Ez szép vízió, csak sajnos a megvalósítása nem sikerült tökéletesen.

Train Sim World 2 Xbox One

A probléma az, hogy a régebbi útvonalak integrációja az új játékba korántsem tökéletes. Az még a legkisebb gond, hogy a hozzájuk tartozó achievementeket / trófeákat újra meg kell szerezni. Az már viszont bajosabb, hogy a második részhez kidolgozott új, „Immersion" nevű kontroller gombkiosztást ezek az útvonalak nem támogatják. Így a játékban most két, részben eltérő irányítási módot kell használni, a régit a régi, az újat az új útvonalakon. És még egy dolog: a Preserved Collection tartalmak a feladatszerkesztőt támogatják, a régi vonatokat festeni viszont nem lehet. A tartalmak áthozatala tehát csak félig sikerült. Örömteli, hogy itt vannak, plusz ezek is jobban futnak, mint korábban, de nagyon zavaró az a kettősség, ami a régi és új tartalmakat választja el.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • New Super Lucky’s Tale teszt

    A Playful Studios nagykonzolokra is elhozta a ráncfelvarrott platformerét, úgyhogy Lucky, a kis róka újra szaladgál, jobb minőségben, mint korábban bármikor.

  • Mafia: Definitive Edition teszt

    A többé-kevésbé felújított Mafia trilógia első része kapta a legtöbb figyelmet, és ez meg is látszik rajta. A Hangar 13 végre a sorozathoz méltó munkát végzett.

  • Lawn Mowing Simulator teszt

    A szimulátor műfaj legújabb tagjában a zöld gyepre gurulhatunk, hogy Nagy-Britannia elburjánzott kertjeit szépen rendbe tegyük, és ebből csináljunk karriert.

  • Train Sim World 3 teszt

    Két év után újabb kiadással jelentkezett a Train Sim World sorozat, a fejlesztők célja újabb lépést tenni a feltétlen élethűség felé. Megnéztük, valódi lépés-e ez, vagy csak egy ráncfelvarrás.

Előzmények

  • Assetto Corsa Competizione teszt

    Konzolokra is megérkezett napjaink egyik legélethűbb autós játéka, ám a konverzió minőségét látva nem örülhetünk felhőtlenül. Tesztpadon az ACC.

  • Snowrunner teszt

    Visszatért az extrém off-road játékok királya, a sár mellett pedig most már a hó és a jég birodalmában is helyt kell állnunk. A Snowrunner megmutatja, hogyan kell folytatást készíteni.