The Dark Eye: Demonicon - Bemutató

Bevezetés, történet

A The Dark Eye, vagy eredeti nevén Das Schwarze Auge (DSA) egy Németországban nagyon népszerű fantasy világ, melyet a Dungeons & Dragons mellett előszeretettel használnak fejlesztők szerepjátékokhoz. Bizonyára ismerősen cseng a Drakensang című játék, melynek alapját szintén ez a világ képezi. Jelen cikkünk tárgya, a Demonicon is a DSA rendszerét használja, így, amit jó eséllyel várhatunk tőle, az egy aprólékosan kidolgozott, széleskörű háttértörténet.

A programot a Noumena Studios fejlesztette, kiadója pedig a Kalypso Media Interactive. A teszt a Demonicon Steam kiadásáról készült, melyet a Kaplyso Media Interactive bocsátott rendelkezésünkre (Ezúton is köszönjük nekik a lehetőséget). A játék 30 euróba kerül, ami annyit jelent, hogy több, mint egy olcsó indie cím, de fele egy AAA-kategóriás alkotásnak. Lássuk, megéri-e az árát?

A Demonicon egy dark-fantasy akció-szerepjáték, melyben a készítők igyekeztek keverni a RPG, akció, hack & slash, valamint az interaktív történetmesélés elemeit, így egyfajta hibrid stílusú alkotás született. Amennyiben a hangulatot nézzük, akkor a Demonicon főleg a Gothic és Risen játékokat juttatja eszünkbe, melyben nincs hiány véres harcokban, de sok morális döntést is kell hoznunk, így befolyásolva a történet alakulását.

Ha már szóba került a történet: a Demonicon sztorija méltó a DSA világához, melyben Aventuria földjén kalandozunk egy Cairon nevű illetővel. Sajnos ezzel már a szerepjátékok egyik kulcsfontosságú eleme ki is esik, hiszen a főhős személye előre adott, így nem alkothatjuk meg benne saját karakterünket. Ezt ellensúlyozandó viszont valóban egy aprólékosan kidolgozott történetet kapunk. Kellő mennyiségű csavar van benne, rengeteg intrika, borzasztóan nyomasztó és nehéz döntésekkel megtűzdelve.

Ahogy fentebb már írtam, Cairon-t fogjuk alakítani a játékban, aki a húgával és apjával egy Warunk nevezetű város nyomornegyedében tengeti mindennapjait. Bár sajnos a cselekmény helyszínei meglehetősen korlátozottak, de a nagyvilágban zajló eseményekről így is rengeteg információt és háttéranyagot kapunk. Miközben haladunk előre, a program folyamatosan adagolja az újabb információkat, így nem fogunk unatkozni. Sok mindenre fényt deríthetünk játék közben, de a végén így is maradnak elvarratlan szálak.

Magáról a történetről többet nem is árulok el, mert elrontom a meglepetést, ezt mindenkinek magának kell átélnie. Sajnos, mint mondtam, a főhős személye, valamint a cselekmény főszála is előre adott, viszont kellően hosszú időbe telik, míg végigérünk rajta. A Demonicont nagyjából 15-20 óra alatt lehet végigjátszani, melyet a részletesen kidolgozott történet miatt egyszer érdemes megtenni. Ám azt követően már csak a párbeszédek során adott eltérő válaszok által létrehozott változatosság miatt van értelme még egyszer nekiveselkedni, ezt pedig nem mindenki fogja megtenni (Okokat lásd az értékelésnél).

A fenti videók közül az első a játék hivatalos bemutatója, ezt mindenki megtekintheti, nem fog spoilerbe futni. A második darab már konkrét játékmenet felvételt tartalmaz, melynek során láthatjátok működés közben a párbeszédet, tárgyhasználatot, harcot és hasonlókat. Ez már nyomokban spoilert tartalmaz, így csak azok nézzék meg, akik kíváncsiak a valódi játékmenetre is.

És most térjünk rá a játék részletesebb bemutatására. Előre kell bocsátanom, hogy nem egy minden részletre kiterjedő leírást készítettem (Ennek okát szintén lásd az utolsó oldalon), ezért csak a lényeget írom le, ami alapján el tudjátok dönteni, érdemes-e belefognotok a Demonicon végigjátszásába. Igyekszem spoiler-mentesen írni, de aki tutira szeretné elkerülni őket, az lapozzon az utolsó oldalra.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények