Riptide GP2 teszt

Lehet azon vitatkozni, hogy a jelenlegi konzolokon szükség van-e a nagyon kis költségvetésű indie címekre. Az is hosszas beszélgetések témája lehetne, hogy vajon méltatlan-e a gépek tudásához és a videojáték-iparhoz, hogy a megjelenések többségét pixeljátékok és olyan címek teszik ki, amik egy vagy akár két generációval ezelőtt is vígan elfutottak volna. A kaliforniai székhelyű Vector Unit nem vitázik: az ő hitvallásuk, hogy kis játék is nyújthat nagy játékélményt. A Riptide GP2 pedig nem is hazudtolja meg őket: egyenesen mobiltelefonokról érkezett Xbox One-ra.

A jet-ski versenyzős játék célja teljesen egyértelmű: a karrier eseményeit megnyerni, azokon minél több csillagot gyűjteni, majd ezekkel a csillagokkal további versenyeket és bajnokságokat megnyitni, míg eljutunk a játék végére. A mezőny egyre gyorsabb vízi járművekkel áll a rajtvonalhoz, ezért a megszerzett pénzből és tapasztalati pontokból nekünk is folyamatosan fejleszteni kell az egyébként méregdrága járgányokat. A karrier változatosságát az adja, hogy nemcsak egyszerű körversenyeket tartalmaz. Néha a legjobb köridő vagy a legértékesebb trükkök elérése a cél, máskor pedig az éppen utolsó helyen haladó versenyző esik ki néhány másodpercenként, ezzel fokozva a versengés izgalmát.

Riptide GP2 Xbox One

A koncepció tehát a lehető legegyszerűbb. Olyan felépítésű az egész játék, ami manapság tényleg csak egy mobiltelefonos játékban képzelhető el (a négyfős cég elmúlt éveinek munkái is mind az okos eszközökre készültek), konzolon ez több generációval ezelőtt volt trendi – illetve ma is az, amennyiben indie játéknak hívjuk. A Riptide GP2-nél kisebb játékot elképzelni is nehéz Xbox One-on: letöltési mérete mindössze 181 MB, ára pedig 990 forint. Játék közben szinte nincsenek is töltési idők (mindössze pár másodperc), az egész nagyon instant és milliószor újrajátszható élmény.

Szerencsére a készítők hitvallásának második fele, a nagy élmény is jelen van. A játék irányítása, a járművek viselkedése, a dinamikus víz mozgása szó szerint feldobja a játékélményt. Verseny közben például figyelni kell a hullámokra, a pályaismeret és a megfelelő helyeken való trükközés és boostolás elengedhetetlen a győzelemhez. Az előttünk haladók farvizén gyorsabban haladhatunk, de arról letérni a nyilvánvaló hullámok miatt nehezebb. Van benne tehát némi taktika, amit tovább bonyolít, hogy minden jet-skinek más a viselkedése, gyorsulása, végsebessége, irányíthatósága. Összességében egy kimondottan szórakoztató játékról beszélünk, ami rövidebb adagokban játszva akár hosszabb időre is kitűnő szórakozást nyújt.

Riptide GP2 Xbox One

Lehetőségeiben azonban a Riptide GP2 messze elmarad a kortárs versenyjátékoktól. A tartalommal önmagában nincs gond (13 pálya, 9 jármű, több mint 60 eseményből álló karrier), ám ezen kívül mást aligha említhetünk pozitívumként. Alapvető játékmódok hiányoznak, nincs például online támogatás sem, amit az akár hatfelé osztható képernyő sem pótol. A karrieren és a helyi többszereplős módon kívül csak egy VR Challenge névre keresztelt opció van, ahol barátaink legjobb körideje ellen tehetjük próbára magunkat. Nem rossz, de ez ma már nagyon kevés.

Minden más szempontból viszont tisztességesen kimunkált, nem elhanyagolt játékról beszélünk. A viszonylag egyszerű látványt az Xbox One nevetve nyomja ki a képernyőre 1080p felbontásban és sziklaszilárd 60 fps képfrissítéssel, a textúrák felbontását is jelentősen megnövelték a mobilos változatokhoz képest. Az eredmény egy, a régi játéktermi masinák hangulatát átadó gyors, feszes tempójú és nem egyszer izgalmas program, amit a kiváló zenék csak még tovább emelnek. Ahogy mondani szokták: ennyi pénzért ajándék. Nem tökéletes és nem mutat semmi újat, de műfajában korrekt, és ami a legfontosabb: kifejezetten szórakoztató.

Pro:

  • Tükörsima, színes látvány
  • Kiváló zenék
  • Szórakoztató versenyek
  • Olcsó, kicsi, könnyen tanulható

Kontra:

  • Alapvető lehetőségek hiányoznak belőle
  • Csak kis adagokban élvezhető hosszabb távon
  • A prezentáció hiányosságai

60

Azóta történt

  • Beach Buggy Racing teszt

    Manapság egyre divatosabb, hogy a nagy sikerű mobiltelefonos játékok átköltöznek konzolokra. A Vector Unit már a második ilyen projektjét jelentette meg, kipróbáltuk, hogy asztali platformon mit tud a Beach Buggy Racing.

  • Bridge Constructor teszt (Xbox One)

    Az utóbbi idők egyik mobilos sikerjátéka mostantól Xbox One-ra is elérhetővé vált, ennek köszönhetően már kontrollerrel a kézben is próbára tehetjük mérnöki képességeinket.

Előzmények

  • Halo 5: Guardians multiplayer bétateszt

    Csaknem három héten át lehetett tesztelni a Halo 5 többszereplős bétaverzióját. Az év legfontosabb Xbox One játékát mi is kipróbáltuk.

  • Xbox Live bemutató

    Tizenkét éve már, hogy szinte szünet nélkül üzemel az Xbox Live, és 50 millió játékosnak nyújt napi szórakozást. Áttekintjük, mit kínál a szolgáltatás Xbox One konzolon.

  • Bemutatón az Ori and the Blind Forest

    Az idén megjelenő program többek között a látványvilágával próbálja meg lenyűgözni az érdeklődőket.

  • Xbox One magyarországi premier: mi változott?

    Szeptember 5-én, azaz most pénteken Magyarországon is hivatalos forgalmazásba kerül az Xbox One. Ebben a cikkben áttekintjük, mire számíthatnak a hazai vásárlók.