Project Cars teszt

Pályák, autók, időjárás

A Project Carsban lévő pályáknál nagyon figyeltek a fejlesztők arra, hogy a lehető leginkább hasonlítsanak a valósághoz, nem egy összehasonlító videó került már fel erről az internetre. Összesen egyelőre 72 aszfaltcsíkkal találkozhatunk, ezek persze nem mind különböző helyszíneket jelentenek, hanem sokszor egy adott pálya különböző verzióit takarják, nem egyből van például GP, nemzetközi, vagy éppen rövidebb változat. A külcsín tökéletes, a betonon meglátszódnak a fékezések nyomai és a hőtágulás következtében keletkező töredezettségek, megcsillannak rajta a napsugarak, a rázóköveket is pontosan úgy helyezték el, mintha tényleg ott járnánk. A pályák között olyan tradicionális hírességek is fellelhetők, mint Watkins Glen, Snetterton, Nordschleife, Circuit de Barcelona Catalunya, Spa-Francorchamps, Brands Hatch, vagy éppen Le Mans, Monza és Imola.


[+] Számos kategóriában versenyezhetünk

Nem kevesebb figyelmet érdemeltek a játék főszerelplői, vagyis a járgányok, amiből rengetek típussal sikerült megörvendeztetni a versenyzésre vágyó felhaszálókat. Ugyan megjelenés folyamatos halasztgatása miatt minden hónapban új autóval gazdagodnak majd a Project Cars tulajdonsok, a játékban alapvetően 65 darab versenygépet találunk, melyekkel különböző kategóriákban próbálhatunk szerencsét. A legváltozatosabb kategóriákba sorolható verdák tartoznak ide, hiszen vannak formaautók, DTM-ből ismert kocsik, GT sorozatba tartozó modellek, illetve a régmúltat idéző csodák.


[+] Ha nem kapcsoljuk be az ablaktörlőt, nem fogunk majd látni semmit

A legnagyobb gyártók közül például az Audi, az Aston Martin, a Mercedes-Benz, a RUF mind-mind képviselteti magát, méghozzá meglehetősen nívós négykerekűekkel. A nyálcsorgatás végett itt is érdemes néhány nevesebb kocsival példálózni: őrült gáztaposásba kezdhetünk a Le Mansból ismert Audi R18 TDI-vel, kipróbálhatjuk a megannyi sikert elért Lotus 98T Renault-t, megcsodálhatjuk a McLaren F1 magával ragadó küllemét, nosztalgiázhatunk a Mercedes-Benz 300SEL 6.8 AMG-vel, beülhetünk egy forma autó volánja mögé, vagy éppen gokartozhatunk egyet.


[+] Köd és eső? Rémálom így vezetni.

Nagyon nagy dicséret jár a fejlesztőknek azért, hogy figyeltek az időjárási viszonyokra, valamint azok hitelességére. Az egyjátékos módban (nem csak itt persze, de itt a legegyszerűbb) mindent ki lehet próbálni és be lehet állítani a versenyek előtt, kezdve az ellenfelek számától (ami maximum 39 lehet), azok erősségén keresztül a szabadedzés és kvalifikáció lehetővé tételééig. A legjobb viszont tényleg az, hogy többféle időjárást tudunk egy adott megmérettetéshez rendelni: napfényes, felhős, esős, viharos, ködös és forró. Külön lehet azt állítani, hogy mennyire gyorsan teljen az idő, így biztosak lehetünk abban, hogy a gép ellen való küzdelem során az összes előbb említett környezeti hatással találkozunk majd. Hab a tortán, hogy a belső nézetet választóknak bizony majd be kell kapcsolni az ablaktörlőt, különben nem látnak majd semmit, erre is figyeltek a fejlesztők, kalapemelés jár nekik. Nem szabad elmenni szó nélkül amellett sem, hogy nem csupán nappal, hanem pirkadatkor vagy éppen éjszaka is tudunk száguldozni, mindegyik napszak a maga nemében adrenalinbombának mondható.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények

  • Project Cars előzetes

    A Slightly Mad Studios által fejlesztett autóversenyzős játékra sokan kíváncsiak vagyunk, valóságnak megfelelően megrajzolt pályák, lélegzetelállító grafika és számos autómárka teszi majd színesebbé a játékmenetet.

  • Fistful of Frags teszt

    A crossplatform játék a régi LAN-partik hangulatát hozza el, ingyenesen tölthető le, mégis korrekt grafika, jó játékmenet és izgalmas csaták jellemzik.

  • Driveclub teszt

    A Driveclub az egyik legszebb grafikával és jó online módokkal rendelkező autós játék, mely jól láthatóan a Forza-sorozatot megszorongatására készült.