Hirdetés

Milyen egérpadot vegyünk e-sporthoz?

Cikkünkben összeszedtük azokat az alapvető információkat, amikre érdemes figyelni egy egérpad vásárlásakor, és bemutatjuk az e-sportolók kedvenc modelljeit is.

A legjobb egérpadok

Amennyiben nem a külön részletezett játékokhoz szeretnénk egérpadot vásárolni, vagy amennyiben több program e-sport közösségében is benne vagyunk, érdemes lehet az alább felsorolt modellekre egy pillanatást vetni, amelyek a legnépszerűbb választások jelenleg közel 1800 professzionális játékos statisztikái alapján. A lista első helyezettje, a Razer Gigantus V2 mind a Counter-Strike, mind a League of Legends játékosok körében elég népszerű, ami arról árulkodik, hogy eltérő játékstílusokhoz is optimális választás lehet, míg az azt követő négy egérpad egyaránt sokat használt a CS-ben és Valorantban profik körében, így valószínűleg nem okoznak majd csalódást egy Rainbow Six: Siege vagy hasonló kaliberű kompetitív FPS-ben sem.


[+]

Razer Gigantus V2

Névben a Gigantus V2 a Gigantus utódja, érdekes módon mégis alig lehet köztük hasonlóságokat felfedezni. Az eredeti modell egy erőteljesen kontrolfókuszú pad volt, míg V2-es változatát sokkal inkább lehetne egy közepes siklású, hibrid padként kategorizálni. Talán úgy is lehetne fogalmazni, hogy ez a modell az arany középút királya, mert egyszerre próbál elég tempót és kontrollt biztosítani, miközben 3 milliméteres vastagságával hajszálpontosan a kemény és puha érzetű padok között foglal helyet.


[+]

Zowie G-SR, G-SR2, G-SR-SE

A Zowie G-SR-t az egyik legnagyobb kontrollt biztosító egérpadként tartják számon, mivel hatalmas a megállító ereje és a felületi súrlódása. Nyilván ez nem mindenki számára lesz ideális választás, azoknak viszont igen, akik hajlamosak túlrántani az egeret célpontjukon. A népszerű terméknek létezik két módosított változata is. A G-SR-SE annyiban tud többet, hogy van rajta egy bevonat, ami kissé fürgébbé teszi (hozzátéve, hogy egyes visszajelzések szerint ez a réteg hamar képes lekopni). A G-SR 2 pedig egyfajta reakció az eredeti modellt ért kritikákra, ami kapcsán sokan arra panaszkodtak, hogy nem volt elég strapabíró, miközben szinte mágnesként vonzotta a koszt és a nedvességet.


[+]

SteelSeries QcK Heavy

A QcK Heavy a vastagabb padok közé tartozik. Ez elsősorban akkor lehet hasznos, ha gyakran cipeljük rendezvényekre, és eltérő felületeken használjuk, mert a 6 mm-es vastagság segít majd kisimítani a különböző asztalok és felületek egyenetlenségeit, így téve konzisztenssé általános felhasználását. Az anyaga textil, csúszásra pedig valahol egy tipikus control és speed pad között helyezkedik el, így ideális választásnak tűnik az olyan FPS-ekhez, mint a Valorant, a CS2, vagy az R6S.


[+]

Logitech G640

A G640 tulajdonképpen felfogható a Razer Gigantus V2 alternatívájának, hiszen vetélytársához hasonlóan ugyanúgy textilből készül, 3 milliméteres anyagvastagsággal, emellett pedig szintén hibrid padnak minősíthető a kontrollt és a sebességet egyaránt lehetővé tévő felületével. Ami viszont a G640 javára elmondható, hogy elég ritkán kell tisztogatni, így ideális lehet éjszakákba, napokba nyúló LAN-partikhoz is. Az egyetlen szépséghiba, hogy az alapmodellnek nem öltöttek a szélei, azonban kaphatóak olyan változatok is, amelyek egy-egy csapatra fókuszálnak, és azoknak viszont igen (azonban ezek itthon nem kaphatóak).


[+]

Vaxee PA

A Vaxee egy egészen új márka – olyannyira, hogy hivatalos hazai forgalmazásban egyelőre nem is kaphatóak a termékei – ennek ellenére már most az egyik legnagyobbnak számít az e-sport világában. A Vaxee PA egy különösen népszerű control pad, ami a feszes gumis aljzatának hála rendkívül stabil és konzisztens használatot tesz lehetővé. Ettől függetlenül talán a fő vonzereje mégis az, hogy rengetegféle mintával kapható, amelyek választéka évszakról évszakra bővül. A nyomtatott felület miatt siklása és érzete elég hasonló a Zowie G-SR-SE-hez (ami szintén egy felületkezelt egérpad), potenciális negatívuma viszont, hogy nem a legjobb a nedvességtaszítása, emellett öltésmentesek a szélei.

DaemonX

Hirdetés

Azóta történt

  • Starship Troopers: Extermination teszt

    A rajongók már régóta vágynak Csillagközi invázió igazi, hangulat, látvány és hozzáállás terén is korrekt játékadaptációjára. Megnézzük, hogy a csótánydögök és 16 fős coop hentelés mélyén ez rejlik-e.

  • Call of Duty: Black Ops 6 – multiplayer és Zombies

    A pazarul sikerült egyszemélyes Black Ops 6 kampány után megnéztük, mire is képes az új omnimovement rendszerrel felvértezett multiplayer, valamint a megint megújult Zombies mód.