Metroid: Other M - Teszt

Egy másik Metroid...

Samus Aran:

Samus a Metroid franchise főhősnője, a videójáték történelem talán legerőteljesebb női főszereplője. Története egészen hároméves koráig nyúlik vissza, amikor az Űrkalózok könyörtelen támadásában elveszítette szüleit, és a kolónia egyedüli túlélőjeként a Chozo faj befogadta, felnevelte. Jellegzetes páncélját, és különleges képességei egy részét is ettől a rendkívül fejlett fajtól kapta. Legfőbb feladatának az Űrkalózokkal való leszámolást és a Metroid faj terjedésének meggátolását tartja.


A Metroid sorozat egy igazi csemege, egy kultikus franchise, ami még 1986-ban indult, akkor még Nes-en. Azóta számos folytatást élt már meg, és egy jelentős stílusváltáson is átesett a Gamecubera fejlesztett Metroid Prime megjelenésekkor. Ekkor a Retro Studios remek érzékkel ültette át az addig oldalra scrollozó 2D-s Metroidot egy látványos, és akkor gyönyörűnek számító 3D-s, belsőnézetes alkotássá, aminek a Metroid Prime címet adták. Ez a vonal egészen a Metroid Prime 3: Corruptionig tartott, amit már a Wii újszerű irányítási metódusával vezérelhettünk (később az első két részt is kiadták Wii-re egy gyűjteményes csomagban). Ezt a megvalósítást a legtöbb rajongó maradéktalanul a szívébe zárta, és aranyba foglalta a Retro nevét, amiért ilyen körültekintő módon alkotta újjá a Metroid univerzumot. Azonban semmi sem tart örökké...

Nemrégiben ismételten egy új korszak köszöntött be a Metroid játékok életében. A Retro helyére a Team Ninja (Dead or Alive, Ninja Gaiden) került, és a változatosság gyönyörködtet jegyében az új csapat új stílusra váltott. Alkotásuk jellemzésére talán a legjobb megközelítés, ha azt mondjuk, hogy a klasszikus Metroid játékmenet 3D-be oltva. Visszatértek a külsőnézetbe (némi nézelődés erejéig bármikor válthatunk belsőnézetre is), az irányítást a végletekig leegyszerűsítették, és új elemekkel gazdagították a játékmenetet. Jól tették? Tény, hogy a Metroid Prime-ok után elsőre "primitívnek" tűnik, de már rövid játék után is felfedezhetőek az igazi értékek, amik bizonyítják, hogy nem egy egyszerű lövöldéről van szó.

A játék sztorija szerint Samus segélyhívást kap egy kutatóállomásról, ahova annak rendje és módja szerint rövid időn belül megérkezik. Hamarosan kiderül, hogy nincs egyedül, és rajta kívül már a Galaktikus Föderáció katonai egységének 7-es szakasza is a helyszínen tartózkodik. A csapat vezetője pedig Samus korábbi parancsnoka Adam Malkovich. Samus együttműködik a katonákkal, és ismét Malkovich parancsnoksága alá helyezi magát. Talán ez a pont az ami a játék egyik legkritikusabb részét eredményezi. Régi Metroid játékosok bizonyára tudják, hogy a sorozatban, mindig fokozatosan kapjuk meg a különféle képességeket, új páncélokat, új fegyvereket, stb. Ez esetben ezek már kezdésnél a rendelkezésünkre állnak, viszont kizárólag Malkovich jóváhagyása után használhatjuk. Nyilván ez a játékmenetre különösebb negatív kihatással nincs, de elegánsabb módon is megoldható lett volna. Picit furán veszi ki magát, hogy Samus már csak utána kapja meg a magas hőmérséklet ellen védő páncélzatot miután keresztülverekedtük magunkat egy lávával teli szobán.

Maga a történet tehát nem egy Oscar-díjas alkotás, ennek ellenére elfogadható az olykor hosszúra nyúló bejátszásokkal és az egyszerű párbeszédekkel együtt is.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

  • Wii2 bejelentés az E3-on?

    Elemzők szerint nem elképzelhetetlen, hogy már az idei E3-on bejelentik a Wii2-t.

  • Sonic Colours - teszt

    Sonic a SEGA kabalája ismételten visszatért, frissebb, üdébb, színesebb, mint valaha. Vajon valóban egy újabb sikeres Sonic éra következik?

  • Európába jön a Xenoblade

    Xenoblade Chronicles néven jön még idén a boltokba a Wii-s RPG.