Lego City Undercover teszt (Xbox One)

Vissza a nagyvárosba

Négy évvel ezelőtt a „nagy konzolok” tulajdonosai igencsak szívhatták a fogukat, amikor az akkori egyik legérdekesebb Lego játék Wii U exkluzívként jelent meg. Szerencsére a kiadó is érezte, hogy nem szép dolog kihagyni mindenki mást a buliból, így a Lego City Undercover nemrég elérhetővé vált Xbox One-ra, PS4-re és Switch-re is, ráadásul szebb és jobb, mint valaha. Az utóbbi sok év egyik legfantáziadúsabb, „műanyagba öntött” produkciója így elnyerte méltó formáját.

Történetünk főhőse Chase McCain, a legendás rendőr, aki visszatér Lego Városba, miután ádáz ellenfele, Rex Fury kiszabadul a börtönből, és bűnözési hullámot indít el a metropoliszban. Hamar kiderül, hogy Chase miért hagyta el a várost, de nincs idő a múlton merengeni: egy gyors eligazítást követően megkezdődik a banditák kézre kerítése, hogy aztán mi magunk is beépüljünk, és többféle álca takarásából próbáljuk megfejteni, ki áll az események mögött.

Lego City Undercover Xbox One

Az a nagyon jó az Undercover-ben, hogy a fejlesztők kezét ezúttal nem kötötte licensz. Nem kellett semmilyen mozifilmhez vagy képregényhez igazodni, szabadon engedhették a fantáziájukat a Lego világában. Ráadásul minden idők talán legnépszerűbb készletéhez, a Lego City-hez nyúlhattak, ami legtöbbünk gyerekkorának egyik legkedvesebb emléke. Nekem például épp a rendőrkapitányság volt a legnagyobb kedvencem, így ilyen formában visszatérni egészen különleges élmény. Mintha évtizedekkel ezelőtti játékaink elevenednének meg a képernyőn.

Magáról a történetről sem lehet rosszat mondani. Benne van a sorozatra jellemző ártatlan, mégis gyakran ütős humor, jópofa karakterek, és egy olyan cselekményszál, ami kicsiket és nagyokat egyaránt leköt. A sztori viszonylag hosszú (nekem az első, kényelmes tempójú végigjátszás 12 órába telt), nagyon változatos, és egészen a végéig tud újat mutatni. A humor mellett a filmes kikacsintások is remekbe szabottak, van itt Mátrix és James Bond utalás, de váratlanul helyeken még tévés és mozis sztárok alteregói is felbukkannak. Mindig jókat lehet derülni az ilyen pillanatokon.

Lego City Undercover Xbox One

Szerencsére nem egy az egyben „GTA klónnal” van dolgunk – a város persze nyílt, és él, lélegzik, működik magától, de a játékban ugyanúgy jelen vannak a tipikusan Legós megoldások. A fő történeti szál során kapunk összesen tizenöt hagyományos, lineáris pályát, amiken a szokott módon, kisebb-nagyobb logikai feladványok megoldásával és minimális harccal juthatunk át (utóbbit szerencsére tovább egyszerűsítették a fejlesztők, így soha nem idegesítik az embert). Ezek mellett a város utcáin is zajlanak események, különleges képességeinkkel juthatunk fel épületek tetejére, vagy menthetünk meg másokat, és ott van az a kismillió titok és felszedhető Lego kocka, amiket néha nem is olyan egyszerű összeszedni.

Szinte tökéletesre hangolva

Ismét kalaplengetés jár a játék tervezőinek. A város és a lineáris pályák felépítése is szinte tökéletes – főhősünk képességei épp olyan ütemben gyarapodnak, és úgy épülnek egymásra, hogy az nemcsak logikus, hanem természetesen is illenek az adott környezetbe. Csupán néhány alkalommal érezhetjük úgy, hogy kissé erőltetett a dolog, és feleslegesen van ott egy plusz kapcsoló vagy ajtó. Ez pedig nagy szó, mert a játékban a helyszíneket tekintve a határ – szó szerint – a csillagos ég, a városi utcáktól a parkokon és farmokon át a világűrig minden úgy néz ki, és úgy működik, ahogy annak kell. A játék nem nehéz, a kihívás nyilván a fiatal korosztályra lett szabva, de ez inkább előnyére válik. Épp annyira lesz csak komplex, hogy még érdekes legyen, de az agytornánál sokkal fontosabb a szórakozás.

Ami a technikai oldalt illeti, a „remaster” nagyon jól sikerült. Ne feledjük, a Wii U-hoz képest a jelenlegi gépek sokkal erősebbek, így volt lehetőség komolyabban javítani a látványon. Nem csak a felbontás lett nagyobb, de a bevilágítás, a textúrák minősége és a képfrissítés is nagyot ugrott. Utóbbinál nagyon érdekes az a megoldás, amit a játék (legalábbis Xbox One-on és PS4-en) használ: a nyílt városban 30 fps a képfrissítés, míg a szűkebb, lineáris pályákon 60. Elsőre ez nagyon furcsának tűnhet, de játék közben meglepő módon nem zavaró. Mindkét érték stabil, nincsenek lelassulások, a simábban mozgó pályákért pedig hálásak lehetünk, hiszen ez szemünkre és a játékmenetre is nagyon jó hatással van. A két „üzemmód” közötti váltás észrevehető, de tényleg megszokható és nem túl zavaró.

Lego City Undercover Xbox One

Annál is inkább, mert a Lego City Undercover bitang jól néz ki! Talán még nem is volt ennyire szép Lego játékunk, a karakterek animációjától kezdve a műanyag felszínek fényes csillogásáig. A szélesebb környezet látványvilága valahol félúton van a terepasztal és a realisztikus hatás között, amit nagyon jól kiegészítenek a klasszikus Lego kockák, és a mindenféle városi építmény. A fejlesztőknek sikerült egy koherens, hihető világot alkotniuk, amiben öröm játszani és tevékenykedni.

Tevékenységből márpedig lesz bőven, hiszen a sztori mellett a város tele van trükkösen megszerezhető arany és piros kockákkal, extrákkal, a gyűjtögethető Lego részecskék mellett pedig szerephez jutnak a nagyobb téglák is: ezekből eleget gyűjtve a város számos pontján úgynevezett „super buildeket” építhetünk. Ezek komolyabb építmények, járművek, leszálló pályák, szobrok és sok minden más. Egy szó, mint száz, aki 100%-ra teljesíteni akarja a játékot, annak rengeteg szabadidőre lesz hozzá szüksége.

Lego City Undercover Xbox One

Igazából csak néhány dolog van, ami kissé lehúzza az összképet. Ilyenek például a rendkívül hosszú töltési idők, az elnyomhatatlan átvezetők, amik gyakran megtörik az akciót, és hiába telnek az évek, a játék ugrálós részei és kamerakezelése még mindig nagyon gyenge. Meghalni vagy elakadni egyik miatt sem fogunk, de jó lenne már új szintre lépni ebben a tekintetben. És bár a játékban van osztott képernyős kétjátékos kooperatív mód, csalódás, hogy online lehetőség továbbra sem kerül bele.

A Lego City Undercover négy évvel az első megjelenése után is pont olyan szórakoztató, mint akkor. A jelenlegi konzolok tulajdonosai örülhetnek: egy csodaszép, igényesen megalkotott és feljavított verziót kaptak, ami a sok licenszelt cím után igazi friss levegő a sorozat számára. Rengeteg humor, fantázia, tartalom és változatosság került bele, amit csak kisebb problémák hátráltatnak. Mindenkinek nyugodt szívvel ajánlható, kiváló játék.

Pro:

  • Remek történet, fantáziadús helyszínek;
  • Megannyi gyűjtögethető extra és titok;
  • Csodaszép látvány és animációk;
  • Lego Város!

Kontra:

  • Hosszú töltési idők;
  • Elnyomhatatlan átvezetők;
  • A platforming továbbra sem tökéletes;
  • Nincs online kooperatív lehetőség.

80

dreampage

Azóta történt

Előzmények

  • LEGO Worlds teszt (PC, PS4, Xbox One)

    Nem kellenek különleges, filmes karakterek ahhoz, hogy egy LEGO játék jó legyen, fő a kreativitás! Erre hosszú idő után a kiadó is ráérzett.

  • LEGO Star Wars: The Force Awakens teszt

    A TT Games nem volt rest és a Disney legújabb Star Wars moziját is virtualizálta, így a The Force Awakens eseményeit is lehetőségünk nyílt LEGO-sítva végig aprítani. Totál bekockáztunk!

  • LEGO Batman 3 teszt

    Futószalagon érkeznek a LEGO játékok, a Denevérember és kompániája már harmadszor látogat el a műanyag univerzumba. A rajongók egy része örül, de a kérdés adott: jó ez nekünk?