Kingdoms of Amalur: Reckoning bemutató

Felszerelés és mesterségek

A karakterünk fejlesztésén kívül - ahogy más szerepjátékok esetében azt megszokhattuk - felszerelésünk menedzselésére is kiemelt figyelmet kell fordítanunk. Mert hiába a tápos képességek, kicsorbult fegyverekkel és szakadt öltözékkel nem sok esélyünk lesz az egyre erősebb ellenfelekkel szemben. A Reckoning első, bevezető fejezetében minden stílushoz szerzünk alapszintű felszerelést, így már kezdetektől eldönthetjük, melyik mellett maradunk.

A megszerzett felszerelés viseléséhez rendelkeznünk kell az általa megkövetelt képességpontokkal. Azaz például a tolvajok által használt tőröket, könnyű páncélokat, íjakat és faeblade-eket csak akkor vehetjük fel, ha kellő mennyiségű pontot adtunk a "Finesse" képességfánkhoz. Persze az alapvetőbb tárgyak által megkövetelt pár pontot akkor is elkölthetjük a Might képességekhez, ha egyébként főleg tolvajlásra gyúrunk.

Természetesen amennyiben kevert kasztú karaktert fejlesztünk, abban az esetben mindhárom képességfára pakolunk pontokat, így váltogathatunk felszerelést menet közben is, alkalmazkodva az adott szituációhoz. Ám aki hozzám hasonlóan specializálódik egy irányba, annak le kell mondania a másik két kaszt által használt felszerelésekről. Ennek van előnye és hátránya is. Előny az, hogy így a magasabb szintű felszerelést is felvehetjük, hátránya viszont, hogy - ahogy általában lenni szokott - az igazán értékes tárgyakat nagy eséllyel nem tudjuk használni, mert azok nem a mi kasztunk számára készültek.

Ahogyan máshol, itt is különféle színnel jelölték a felszerelések értékét. Az alapszintű tárgyak fehérek, majd ezt követik a zöld színű felszerelések, melyek általában extra védelmet és tulajdonságokat adnak. Ennél is jobbak a kékkel jelölt tárgyak, ezek ugyanis már nagy valószínűséggel több tulajdonságunkat is megnövelik egyszerre. Ezután jönnek a sárgával jelöltek, melyek különálló készleteket alkotnak, azaz amennyiben megszerezzük az összeillő szettek darabjait, úgy fokozatosan erősödő védelmet és képességet biztosítanak számunkra. Amennyiben pedig mindegyiket egyszerre viseljük, egy nagy erejű bónuszt kapunk képességeinkre, így érdemes őket gyűjteni.

Legértékesebbek pedig a lila színnel jelzett egyedi tárgyak, ezek legtöbbje már önmagában annyi extra tulajdonsággal bír, mintha a sárga cuccokból viselnénk egyszerre kettőt-hármat. Természetesen nemcsak hasznosságuk, hanem értékük is meglátszik, azaz még ha nem is tudjuk őket használni, érdemes gyűjteni az értékesebb darabokat, több pénzt kapunk érte a kereskedőknél.

A harcok során felszerelési tárgyaink elhasználódnak, márpedig még a legértékesebb lila színű fegyvereink és páncélunk sem ér többet szimpla fehér cuccnál, ha nem vigyázunk rá. A karbantartást elvégezhetjük magunk is, amennyiben találunk Repair Kitet, azaz javító felszerelést. Ám ha ez nincs vagy nem vagyunk elég képzettek a javításhoz, kénytelenek vagyunk a zsebünkbe nyúlni és egy kovács segítségét kérni, aki elvégzi a munkát.

Természetesen minél értékesebb az elromlott felszerelés, annál drágább a javítása is, így kezdetben, amíg nem rendelkezünk kellő aranymennyiséggel, addig sűrűn javítgassuk cuccainkat, mert ha nagyon elkopnak, könnyen szemétben végezhetik. Ha már szóba került a szemét: a játék különálló csoportokba rendezi megszerzett tárgyainkat, ami nagyon hasznos, hiszen így könnyebben átláthatjuk azokat.

Karakterünk egyszerre két különféle típusú fegyvert, egy öt részből álló öltözéket, valamint két gyűrűt és egy nyakláncot viselhet magán. A többi cucc hátizsákunkba kerül, ami elég limitált mennyiséget képes tárolni, így előbb-utóbb kénytelenek leszünk azokat eladogatni vagy egyéb módon megválni tőle. A készítők nagy ötlete volt, hogy az összes megszerzett tárgyunkat egy kattintással áthelyezhetjük saját szeméttárolónkba.

Ha jobb gombbal kattintunk egy tárgyon, akkor az "Equip" (Felvenni magunkra), "Compare" (Összehasonlítás) és egy "Add to Junk" (Szeméthez adás) lehetőség közül választhatunk. Az elsővel felkerül karakterünkre az adott tárgy, másodikkal pedig az újonnan szerzett fegyver vagy páncél képességeit hasonlíthatjuk össze azokkal, melyeket jelenleg viselünk. A szemétbe pedig a számunkra használhatatlan tárgyak kerülnek.

A szeméttároló nagy előnye, hogy a kereskedőknél alul megjelenik egy "Sell all Junk" (Minden szemét eladása) feliratú gomb is, melyre ha rákattintunk, egyszerre eladhatjuk minden ide helyezett tárgyat, nem kell egyesével guberálni hátizsákunkban, hogy melyikre van még szükségünk. Viszont így akkor picit több időt kell vele eltöltenünk, amikor megszerzés és vizsgálat után kiválasztjuk hogy melyiktől akarunk megszabadulni.

Van még pár elsajátítható mesterség is, ám ezekről nem sokat tudok mondani, hiszen én nem nagyon próbálgattam őket. Tolvaj lévén mindig volt nálam elég pénz, a rejtett helyeken tápos felszereléseket találtam, így nem voltam rászorulva ezekre. Kipróbáltam a drágakőkészítést és beillesztést pár alapfokú öltözékbe, ám mivel nem fejlesztettem a skillt, a későbbiekben nem vettem hasznát a megtalált köveknek, szimplán eladtam őket.

Aki fejleszti a kovácsmesterséget, alkímiát és a többi hasonló mesterséget, az bizonyára rájön magától is, melyiket éri meg használnia. Annyit azonban elmondhatok, hogy a kezelőfelület egyszerű és felhasználóbarát, így mindenki könnyen rájön majd, miképpen működnek ezen képességek. Most inkább térjünk rá a kártyák ismertetésére, ez ugyanis nagyon fontos szerepet játszik a Reckoningban.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények