How to Survive - Bemutató

Túlélési útmutató 1.rész

Ahogy már a bevezetőben is említettem, a How to Survive nem véletlenül kapta ezt a címet, ugyanis egy bizonyos Kovac jóvoltából részletes túlélési lexikont kapunk kezeink közé, melynek útmutatásait követve jó eséllyel maradhatunk életben ezen a zombiktól hemzsegő szigeten. Erre bizony nagy szükségünk is lesz, hiszen minden fortélyt el kell sajátítanunk, aminek segítségével a fellelhető tárgyakból hasznos holmikat fabrikálhatunk. Biztos vannak, akik látták a MacGyver című sorozatot, itt is valami hasonlót kell elképzelni. Egy dolgot azonban jegyezzünk meg: miközben mi a hátizsákban turkálunk, nem áll meg az idő, így lehetőleg biztonságos helyen barkácsoljunk, máskülönben felfalnak a zombik a művelet közben.

Az egyszeri játékos eleinte boldogan áll neki gyűjteni a kacatokat, ám viszonylag hamar szembesül azzal a ténnyel, miszerint hősünk hátizsákja koránt sem feneketlen. Sajnos hamar betelik a rendelkezésre álló hely, így erősen meg kell gondolnunk, hogy mit tartunk meg és mitől leszünk kénytelenek megválni. A fegyvereken kívül a lőszernek is külön hely kell, az élelemről és gyógyító felszerelésről már nem is beszélve. Érdemes összegyűjtenünk Kovac leírásait - ezek lapok formájában fellelhetőek -, melyekből megtudhatjuk egy-egy komolyabb eszköz készítésének "receptjét".

Mikor nekiállunk a kalandnak, semmi nincs nálunk és mindössze csak egy furkósbotot kapunk fegyver gyanánt, szerencsére viszonylag hamar birtokunkba kerül egy bozótvágó kés, ami harcon kívül a bozót aprítására is kiváló (Persze fáklyával is kiégethetjük őket). A harc nem túl bonyolult, a WASD gombokkal mozgunk, az egér bal gombjával tudunk csapkodni, a jobb gombbal pedig a távolsági fegyverekkel célozhatunk, ekkor érdemes megvárni, hogy egy vörös kereszt jelenjen meg, ami fejlövést eredményez. Némelyik zombi sisakot és páncélt is visel - melyeket mi is megszerezhetünk -, őket pár lövéssel többel érdemes megkínálni a biztos hatás érdekében. Közelharcnál fel szokott villanni egy "Kill (E)" felirat, ekkor ha lenyomjuk az E billentyűt, kivégezzük az aktuális célpontot.

A közelharci és távolsági fegyverek között az egér középső gombjával válthatunk, a görgővel pedig az adott csoportba tartozó gyilkolóeszközöket vehetjük kézbe. Távolsági fegyverek használatakor a lőszer nagyját újra összeszedhetjük a tetemekről, ami nagyon hasznos, hiszen a muníció életet menthet - pláne, ha spéci darabokról van szó, amik többet sebeznek, de legyártásuk nem mindig lehetséges. Testünk védelmének növelésére védőöltözéket is szerezhetünk - sisakot és mellvértet a zombi katonák már viszonylag hamar dobnak -, de ha rendelkezünk megfelelő alapanyaggal, akkor magunk is elkészíthetjük, sőt, tovább is fejleszthetjük őket.

Fegyvereinket szintén bármikor szédszedhetjük, majd újra összerakhatjuk, kikísérletezve, hogy az esetlegesen talált új alkatrész beleépítésével növelni tudjuk-e annak hatékonyságát (Például házilag barkácsolt sörétespuska esetén nem mindegy, milyen csövet használunk fel hozzá. Szélesebb torkú megoldás esetén nagyobb lesz a szórása, így távolra nem lesz hatékony, ellenben közelről akár több zombit is eltalál. Szűkebb csővel távolra többet sebez, de közelről csak egy ellenfél ellen ér valamit).

Harc közben figyeljünk oda, nehogy bekerítsenek, mert életerőnk viszonylag hamar elfogy, ha egyszerre többfelől ér minket az áldás. Ráadásul a kötszerek, gyógynövények, elsősegélycsomagok és hasonló eszközök használatához kell némi idő is, nem lehet egy pillanat alatt alkalmazni őket. A harcról gyakorlatilag mindent elmondtam már, a részleteket majd mindenki kitapasztalja. Most térjünk rá a valódi túlélésre, ugyanis testünk alapvető szükségleteit is el kell látnunk, ellenkező esetben könnyen zombieleség válik belőlünk.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények