Összegzés
Szóval az új DreamWorks Dragons játék nem (sem) más, mint egy nagyon egyszerű kaland, a legkisebb korosztályra szabva, egyetlen kiemelkedő tulajdonság nélkül. A célközönséget figyelembe véve ez nem feltétlenül baj, de a játékmenet egyszerűsége azért fájó pont. Láttuk már, hogy ezt a műfajt lehet sokkal látványosabban, izgalmasabban is művelni, nem is olyan rég, például a Kao the Kangaroo esetében. Abban ráadásul magyar nyelv is van, ellentétben az Outright Games játékaival, amiket sajnos továbbra sem lokalizálnak. Bár ez helyi probléma, a szülők mindenképp gondoljanak rá, hogy a gyerek mennyire tud angolul, mert ez is befolyásolhatja az élményt.
A DreamWorks Dragons pontosan azt kínálja, amit várni lehetett tőle: egy egyszerű, könnyen játszható kaland pehelykönnyű karakterfejlesztési mechanikával, gombnyomkodós harcrendszerrel, és sajnos teljesen lineáris, egyforma játékmenetű pályákkal. Egy újabb kötelező kör a kiadótól, amelyben nyilvánvalóan sokkal több potenciál volt, de évi 8-10 játékot kiadni valószínűleg csak ilyen kompromisszumokkal lehet. Ennek ellenére nem lehet rá haragudni, hiszen a célnak megfelel, a gyerekes szülők figyelmébe mindenképp ajánlható, kedves, szórakoztató játék. Nyelvtudás nélkül is élvezhető, bárki nekiülhet, de végigjátszani csak az ügyesebbek fogják. A Kilenc Világnak talán nem ez lesz a legnagyobb legendája, ám a gyerekek valószínűleg így is szeretik majd.
A DreamWorks Dragons: Legends of the Nine Realms elérhető PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S és Switch platformokra.
A DreamWorks Dragons: Legends of the Nine Realms legjobb vonásai:
- egyszerűen játszható kaland;
- jópofa karakterek remek animációkkal;
- aránylag élvezetes harcrendszer.
A DreamWorks Dragons: Legends of the Nine Realms leggyengébb pontjai:
- nagyon hamar monotonná válik;
- kissé elnagyolt, végig ugyanolyan pályák;
- a karakterfejlesztés miatt néha „tápolni” kell;
- nincs benne magyar nyelv.
dreampage