Borderlands 3 teszt

Hét év után visszatért a looter-shooter játékok öregapja, mi pedig megnéztük, mit tud felmutatni ennyi idő elteltével. A Borderlands 3 összességében nem is okozott csalódást.

Remegő technikai hadilábak

Hogy a Borderlands 3 régi-új játékmenete és története valakinél pozitív vagy negatív benyomásként csapódik-e le, az egyéni ízlés kérdése. Az viszont sajnos egyetemes tény, hogy a játék meglepően kiforratlan állapotban jelent meg, még ennyire hosszú fejlesztés után is. A Gearbox ezúttal Unreal Engine 4 grafikus motorra váltott, aminek nyilván megvoltak az előnyei, de sajnos ez több negatív dolgot is magával hozott.

Borderlands 3 Xbox One

A játék grafikájával nincs gond – alapvetően ugyanazt hozza, mint az előző részek, rajzfilmszerű látványvilággal, dinamikus napszakokkal (de nem dinamikus árnyékokkal), szép bevilágításokkal. Ránézésre alig lehet megmondani, melyik részt látjuk, annyira hasonló. Viszont rosszabbul fut. Míg a felújított Borderlands játékok a jelenlegi konzolokon simán 60 fps-sel futnak, addig a harmadik epizódot harminccal kell élveznünk az alapmodelleken. Erősebb konzolokon (PS4 Pro és Xbox One X) lehetőség van 60 fps módot választani, ám ez csak ígéret, a gyakorlatban ettől nagyon messze áll. Különösen a kampány második felében, de bármelyik intenzívebb tűzharc során a képfrissítés láthatóan lezuhan, és ez nagyon kellemetlen. PS4-en még 30 fps módban sem annyi, hanem rendszeresen alacsonyabb a teljesítmény, így ez egyértelműen visszalépés a stabil második részhez képest.

Ott vannak még az egyéb technikai problémák: az Unreal Engine rákfenéje, a lassú textúra betöltés itt is rendszeresen visszaköszön. A pályák betöltése után az automatákhoz odalépve nem jelennek meg a gombok. Az Xbox One X verzió hajlamos túlmelegíteni a konzolt (ezáltal az játék közben fogja magát, és kikapcsol), nálam pedig egy alkalommal nem jelentek meg azok az ellenfelek, akiknek kellett volna, így elakadt az egyik küldetés. Az is általános probléma, hogy a menük nagyon lassúak és akadoznak. Az inventory kezelése ezáltal nehézkes, néha másodperceket is várni kell, hogy megnyíljon, az egész élmény messze nem annyira sima és gyors, mint kellene neki. A hibák többségét remélhetőleg idővel javítják majd, de jelen állapotában a Borderlands 3 mindenképp kiforratlan, hét év fejlesztés után ennél azért több kellett volna.

Borderlands 3 Xbox One

Hogy az említett hátrányok, hibák és a fejlődés viszonylagos hiánya kit mennyire bosszant majd, az természetesen egyéni megítélés kérdése. A Borderlands 3 jó helyzetben van, mert van annyira szórakoztató, humoros és élvezetes, hogy könnyen feledteti minden gyerekbetegségét. Az alapok sziklaszilárdak, a helyszínek, a lövöldözős-lootolós játékmenet, a folyamatos fejlődés, a színes, őrült karakterek – az egész egy kiválóan összerakott produkció, ami rövidebb adagokban, vagy hosszú órákra is tökéletesen leköti az embert. De ugyanezt már a Borderlands 2-ről is el lehetett mondani, és ahhoz képest tényleg nem sok előrelépés történt. A Határvidék abszolút megér egy újabb felfedezést, de forradalmat nem szabad várni tőle. Az üdvösséghez pedig valószínűleg ennyi is elég lesz.

Pro:

  • kiforrott és kibővített akció-RPG játékmenet;
  • hosszú kampány rengeteg helyszínnel;
  • változatos endgame és egyéb tevékenységek;
  • remek kooperatív lehetőségek;
  • végig jópofa humor.

Kontra:

  • alig történt előrelépés az előző részhez képest;
  • a történet nehezen követhető és elég érdektelen;
  • akadozó menük és kisebb bugok;
  • konzolokon zavaró képfrissítési problémák.

70

A Borderlands 3 PC-re, PS4-re és Xbox One-ra érhető el.

dreampage

Azóta történt

Előzmények