Batman: Arkham City - Élménybeszámoló

Grafika és beállítások

A Batman: Arkham City telepítéséhez mintegy 16 GB szabad helyre lesz szükségünk. Ám itt valóban az óriási mennyiségű tartalom foglal el ennyi helyet, ugyanis aki belevág, az készüljön fel rá, hogy amennyiben 100%-ra akarja teljesíteni a játékot, nem fog gyorsan végezni. A történetről nem akarok sokat beszélni, hiszen ez adja a játék sava-borsát.

Ha spoiler nélkül akarnám összefoglalni, akkor elég annyit megemlíteni, hogy a sztori egy évvel az Arkham Asylumban történt események után játszódik. Habár akkor Batman mentette meg az elmegyógyintézetet és a várost Jokertől, mégis a létesítmény igazgatója, Quincy Sharp aratta le a babérokat.

Hirtelen jött népszerűségét kihasználva megválasztatta magát Gotham City polgármesterének, majd felvásárolta a város nagy részét és azt elkerítve egy hatalmas börtönt hozott létre. Ez lett Arkham City. Ezen az óriási, elzárt helyen gyűjtötték össze a létező összes bűnözőt. Odabent azt csinálhattak, amit akartak, csak éppen ki nem jöhettek onnan (Aki látta Kurt Russel főszereplésével a Menekülés New Yorkból című filmet, az tudhatja, miként működik ez a rendszer). Miután az összes főbb gonosz együtt volt, így a kisebb bűnözők melléjük szegődtek és egymással is versengtek a hatalmi pozíciókért. Habár Batman a kezdetektől fogva ellenezte Arkham City megépítését, semmit sem tehetett ellene.

Kénytelen volt valódi identitása, Bruce Wayne milliárdos szerepében nyilvános kampányt indítani a létesítmény felszámolásának érdekében. A probléma csak az volt, hogy Arkham City élére időközben az a Hugo Strange nevű bűnöző került, aki ismerte Bruce Wayne titkát, azaz hogy ő a Denevérember. És mivel ördögi tervet forgatott a fejében ellene, ezért hősünk hirtelen Arkham Cityben találta magát elítéltként, összezárva a létező összes bűnözővel.

Mielőtt elindítanátok az Arkham Cityt, ajánlom, hogy kapcsoljátok ki a DirectX11 támogatást, hiszen ahogy már bizonyára korábban olvastátok, komoly teljesítménybeli problémákat okozhat annak alkalmazása vagy kifagy a játék mindjárt indítás után. A Warner jelenleg dolgozik egy patch készítésén, amiben állítólag kijavítják majd ezt a hibát, de addig ők is azt javasolják a PC-seknek, hogy használják DX9 alatt a játékot. Jómagam kipróbáltam mindkét módban és megvallom őszintén, nem látok szignifikáns különbséget DX9 és DX11 között, kivéve azt, hogy kegyetlenül lelassul, ha engedélyezem a DX11 módot.

Persze aki kíváncsi, az kipróbálhatja úgy is, mindössze annyit kell tenni, hogy először elindítjátok DX9 alatt, majd amikor létrehozta az automatikus mentést, akkor kiléptek, belövitek a DX11-et, utána már nem fog kifagyni. Készítettem két összehasonlító képet 1920x1200-ban, maximális részletesség mellett. Egyedüli különbség, hogy míg az első - világosabb - kép DX9 alatt készült, a második DX11 alatt. Nem tudom, miért lett sötét, pedig a játék nem volt az. Mindenesetre ha a FRAPS kijelzőjét nézitek, látványos különbség van a két mód között.

Annyit még hozzátennék, hogy a mérést egy Intel Core i7-920 CPU + AMD HD 6870 VGA mellett végeztem, és DX9 alatt nem esett le soha az FPS 60 alá, tehát ha nem LCD monitorom lenne, még nagyobb lenne a különbség. A grafika egyébként nagyon szép DirectX9 alatt is, például a fontosabb karakterek kidolgozása mérföldekkel szebb lett, mint az Arkham Asylum esetében volt, pedig már az sem volt csúnya játék.

A női főszereplők pedig eszméletlenül dögösek. Persze Catwoman mozgása a legkihívóbb, de Harley Quinn és Poison Ivy animációján is elgyönyörködik az ember az átvezetők alatt. Természetesen ez nem jelenti azt, hogy a férfi főszereplők elhanyagoltak lennének - pláne Two-Face -, hanem szimplán a női domborulatok és kecses alakok nekem jobban bejönnek. A mellékszereplők kidolgozására is ügyeltek, sok modell van, eltérő testi adottságokkal és öltözettel. A megjelenésükből látjuk, hogy melyik főbűnöző csapatához tartoznak.

Sajnos nem közölhetek sok képet a játékból, mert ezzel lelőném a történet poénjait, de azt már ezen a pár mintadarabon is láthatjátok, hogy egyáltalán nem kell a DX11 támogatás hiánya miatt lemondani a játékról. Nyugodtan vágjanak bele azok is, akik érzékenyek a grafikára, az Arkham City képi megjelenítésével még ők is elégedettek lesznek.

A cikk még nem ért véget, kérlek, lapozz!

Azóta történt

Előzmények